Zveme: Prodloužený víkend můžete strávit s velikonočními zvyky či sportem

Podorlický skanzen v Krňovicích zahajuje sezonu velikonoční akcí.
Podorlický skanzen v Krňovicích zahajuje sezonu velikonoční akcí. | autor: krnovice.cz

Pokud ještě nevíte, jak strávíte s dětmi velikonoční prázdniny nebo se v pondělí nechystáte s pomlázkou na koledu, můžete si vybrat některou z akcí v naší pozvánce. O víkendu se například otevírá Podorlický skanzen Krňovice. Láká na velikonočně nazdobené interiéry a pečení chleba. Výstavu a zdobení velikonočních kraslic můžete vidět v piletickém Šrámkově statku, nazdobit perníčky si můžete v knihovně na Novém Hradci. Velikonoční akce připravil pro děti také zábavní park Tongo, přivítat jaro bude možné také v Bidlově parku. Kdo si bude chtít odpočinout od velikonočních zvyků, může zajít na fotbalový zápas nebo závod Gladiator Race.

 

Velikonoce na statku

Šrámkův statek v Pileticích zve ode dneška až do Velikonočního pondělí na tradiční velikonoční akci: výstavu kraslic a jarních zvykoslovných předmětů ze sbírek Spolku lidové tvorby Hradec Králové, jehož členky předvedou některé techniky zdobení a další lidová řemesla. Součástí výstavy budou ukázky velikonočních výrobků a jarních dekorativních předmětů, kterými se představí žáci vybraných základních škol z Hradce Králové. Výstava je otevřena vždy od 10 do 16 hodin, vstupné je 30 Kč.

Zvon Augustin

Na Zelený čtvrtek se Hradcem Králové rozezní jeden z největších zvonů v republice - zvon Augustin na Bílé věži. Čtvrthodinové zvonění při příležitosti církevního svátku uslyšíte dnes od 9:30 hodin. 

Zdobení velikonočních perníčků

"Nazdobte si s námi velikonoční perníček a odneste si ho s sebou domů," lákají pořadatelé velikonoční akce do pobočky knihovny v Novém Hradci Králové. Na velikonoční dílnu pro děti můžete přijít dnes kdykoliv v průběhu odpoledne, a to až do 17 hodin. Perníčky a zdobení bude připraveno, vstup je volný.

Vítání jara v parku

Slackline, malování na obličej, fotokoutek, maxihra, café Na kole, vyrábění, hry pro děti, hry pro rodiče a hry pro prarodiče. To vše můžete zažít a vyzkoušet dnes od 16 do 18 hodin v Bidlově parku na Pospíšilově třidě pod nadjezdem.

Velikonoce v Podorlickém skanzenu 

Velikonoční akci pořádá i Podorlický skanzen Krňovice, a to v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin. "Přijďte přivítat jaro do Podorlického skanzenu v Krňovicích. V případě příznivého počasí budou zpřístupněny výběhy s hospodářskými zvířaty," zvou pořadatelé. Návštěvníky čekají vyzdobené interiéry, každou celou hodinu poutavý výklad, velikonoční dílničky a pečení chleba. "Pozor - louka u skanzenu (parkoviště) je měkká díky počasí, tak raději, pokud to bude možné, parkujte za hospodou v obci."

Velikonoční prázdniny v Tongu

Hradecký rodinný zábavní park Tongo bude během velikonočních prázdnin otevřen každý den od 10 hodin: "Na Zelený čtvrtek pečeme jidášky. V sobotu oslavíme Velikonoce s opičákem Bongo a Dobrotetami (dílnička, líčení, fotografování). Těšíme se na Vaší návštěvu!"

Velikonoce na Hrádku 

Zámek Hrádek u Nechanic pořádá až do Velikonočního pondělí speciální prohlídky: "Ve velikonočně vyzdobeném zámku jsou návštěvníci seznámeni s historií Velikonoc, s jejich zvyky a tradicemi. Dále vám prozradíme, jak se vypočítá  datum jejich slavení, techniku zdobení vajíček, význam dnů svatého týdne a další zajímavosti týkající se těchto nejstarších křesťanských svátků. Je otevřena i zámecká kuchyň, kde můžete ochutnat originální sváteční zámecký bílý punč." Otevřeno je od 9 do 16 hodin, plné vstupné stojí 120 Kč, snížené 80, 60 a 50 Kč.

Fotbalové utkání s Třincem

V pátek se utká FC Hradec Králové a FK fotbal Třinec​. Fotbalový zápas začíná ve 14 hodin na malšovickém Všesportovním stadionu. 

Gladiator Race / Run HK

V prostředí hradeckého Stříbrného rybníku se v neděli koná od 9:30 hodin Gladator Race. Závodníky čeká nový závod typu RUN s novými kategoriemi FUN a týmové štafety: "Zbrusu nová lokalita, méně bahna, méně drsného terénu, ale nové překážky (například water CRAFT a jiné), které jinde nenajdeš - to je výzva pro tebe! Otevíráme jarní sezonu OCR nejkratším ze závodů Gladiator Race!"

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme