Štítky: | Filharmonie | Pozvánka | Aldis | Koncert | silvestr | akce | víkendové akce |

Zveme: Poslechnout si můžete silvestrovský a novoroční koncert

Jedna z výstav v hradeckém muzeu představuje historii vánočních ozdob.
Jedna z výstav v hradeckém muzeu představuje historii vánočních ozdob. | autor: MvČ

Přelom roku nabídne v Hradci Králové rozmanité víkendové akce. Stejně jako před rokem město muselo kvůli epidemické situaci zrušit tradiční novoroční ohňostroj, ale konají se koncerty - hradecká Filharmonie zve na silvestrovský a Police Symphony Orchestra zase na novoroční koncert. Můžete si prohlédnout Přírodovědné centrum, což je malá zoo s exotickými zvířaty v ZŠ Bezručova, nebo výstavy v Muzeu východních Čech.

PROHLÍDKA PŘÍRODOVĚDNÉHO CENTRA

Rádi byste navštívili v Hradci Králové zoo, ale o žádné nevíte? Přijměte tedy pozvánku do hradeckého přírodovědného centra.Čeká tu na vás spousta drobných hlodavců, plazů i drobných savců. Z ještěrů zde najdete varany, agamy a leguánce, z hadů nechybí krajty a hroznýši, chovají se zde také opice kosmani, tamaríni a mnoho dalších druhů zvířat.
Do Přírodovědného centra se dostanete zelenou branou z Baarovy ulice hned vedle Obřího akvária. Vejdete přímo do školy Bezručova a zazvoníte na zvonek s logem centra. Po malé chvíli se vás ujme průvodce a zavede vás do expozice plné nejrůznějších druhů zvířat. V rámci prostor žádné školy se nenachází tolik zvířecích druhů jako právě zde. Délka prohlídky je 40 minut, příspěvek stojí 25 a 35 korun. Otevřeno je od pondělí do neděle od 9 do 21 hodin.

SILVESTROVSKÝ KONCERT VE FILHARMONII

V sále Filharmonie Hradec Králové dnes od 15 hodin začíná mimořádný silvestrovský koncert, přeložený z loňského roku. Na programu budou klasické operetní melodie od Nedbala, Piskáčka, Fučíka, Frimla, Hály, Lehára, J. Strausse ml., Kálmána. Uslyšíte je v podání: Monika Sommerová - soprán, Michal Bragagnolo - tenor, dirigovat bude Miriam Němcová. Vstupenky stojí od 250 do 600 korun.

NOVOROČNÍ KONCERT POLICE SYMPHONY ORCHESTRA

V sobotu navečer si můžete poslechnout v KC Aldis novoroční koncert mladého orchestru z Královéhradeckého kraje, který působí pod taktovkou dirigenta Joela Hány. Police Symphony Orchestra zahraje 1. ledna od 17 hodin. Vstupenky stojí od 330 do 480 korun.

KOMenský v KOMiksu

KOMenský v KOMiksu: Kreslený život „Učitele národů“ je zbrusu nová výstava v hradeckém Muzeu východních Čech, která začíná právě dnes. Jedinečná výstava, která komiksovým způsobem představuje životní příběh a dílo J. A. Komenského (1592-1670). Komiksové zpracování života a díla J. A. Komenského zdaleka není určeno jen dětem a mladé generaci. Objevně zpřístupňuje historické události vztahující se k životu i dílu Učitele národů, představuje jeho potomky, soutěž Zlatý Amos a další události, o kterých by se Komenskému nemohlo v té době ani zdát. Výstava vznikla ve spolupráci s UNESCO a je součástí programu Národních oslav J. A. Komenského, které se konají mezi lety 2020-2022, kdy si připomínáme 350. výročí úmrtí Učitele národů (2020) a 430. výročí jeho narození (2022).

VÁNOČNÍ VARIACE V MUZEU

Muzeum východních Čech také zve až do 6. února 2022 na výstavu Vánoční variace. Historické a současné vánoční ozdoby, která představí návštěvníkům historické vánoční ozdoby ze sbírky Věry Dvořáčkové a také různorodou tvorbu současných výrobců z oblasti severovýchodních Čech.

Zobrazit všechny akce na tento víkend
 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Naučte se paličkovat nebo vezměte děti na jednu z pohádek

Víkendové akce v Hradci Králové nabídnou ode všeho trochu. Sportovní fanoušci mohou fandit hradeckým hokejistům při utkání s Vítkovicemi. Kdo má rád ruční práce, může se přiučit, jak paličkovat nebo vyrábět krajku frivolitku. Budoucí novomanželé mohou online sledovat veletrh…
Čtěte více

Zveme: Naučte se chodit s holemi či vemte děti do muzea

O víkendu můžete v Hradci Králové vybírat hned z několika rozmanitých akcí. Děti mohou vyrazit na loutkové divadélko, do muzea na dětskou komentovanou prohlídku nebo na Básnění do městské knihovny. Bude se hrát hokej, bruslit může opět i veřejnost. Správnou techniku severské…
Čtěte více

Zveme: Na brusle, hokej, zimní běh nebo procházku s architektem Gočárem

O víkendu si tentokrát přijdou na své kulturní i sportovní nadšenci. Můžete vyrazit bruslit na zimní stadion v Hradci Králové nebo fandit místním hokejistům. Můžete si zaběhat, závodu Innogy Winter Run se mohou účastnit dospělí i děti. Děti se mohou těšit také na pohádku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme