Zveme: pohádky podle Dášenky anebo pražská Dukla pod lízátky

Ilustrační foto | Foto: FC HK
Ilustrační foto | Foto: FC HK

Víkendové počasí se, oproti tomu, které nás nalákalo v týdnu už skoro letními teplotami, příliš nepovede. Kam v Hradci Králové vyrazit, když bude pršet? 

Divadelní představení je připravené pro děti na sobotní dopoledne v Adalbertinu. A neděle bude patřit tradičně sportu. Pod lízátka přijede pražská Dukla.

Speciality domácích výrobců

Speciality domácích výrobců aneb Hradecké farmářské trhy se opět uskuteční v sobotu od 8 do 12 hodiny v Gayerových kasárnách. Čtyřicet stánků nabídne domácí uzenářské a mlékárenské výrobky anebo čerstvé pečivo, výrobky z medu, ale také už i květiny. 

Pohádky pro Dášenku

Sobotní dopolední představení pro děti ve věku od tří let se jmenuje „Pohádky pro Dášenku“ a začíná v 10 hodin ve Studiu A v Adalbertinu. Vyprávět budou maňáskové a děti se dozví, jak to vypadá, když se narodí psí miminko.

Na motivy známé knížky Dášenka vystoupí liberecké divadlo Rolnička. Vstup je 40 korun. 

FC Hradec Králové proti FK Dukla Praha

Utkání nejvyšší fotbalové ligy dorazí do Hradce Králové a domácí uvítají celek z Fotbalového klubu Dukla.

„V neděli čeká Votroky další těžký a hlavně důležitý zápas, kdy tentokrát pod lízátka dorazí Dukla Praha. Ta je v podstatě posledním týmem první osmičky Gambrinus ligy, vyjma první Plzně, s kterou se Votroci utkají v posledním kole, na kterou hradečtí fotbalisté narazí v odvetných jarních zápasech,“ uvádí klub na svých stránkách. 

Hradečtí Votroci jsou v Gambrinus lize stále ohroženi sestupem a s jednadvaceti body aktuálně okupují předposlední patnáctou příčku tabulky. Dukla je v tabulce na sedmém místě a dosud nasbírala 34 bodů.

Přijďte podpořit své Votroky, nedělní západ začíná na Malšovickém stadionu v 17 hodin. Příští víkend začnou hráči FC Hradec Králové sérii s týmy ze spodku tabulky.

UPOZORNĚNÍ:  Dnešní představení pardubického divadla Richard III., na které jsme taktéž zvali, je pro závažné onemocnění zrušeno. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme