Zveme: otevřené dveře u hasičů i ve filmových sálech

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Víkendové počasí neslibuje žádné tropy a tak dnešní kulturní pozvánka na blížící se volné dny míří za dveře královéhradeckých hasičů anebo pod střechu a do pohodlí promítacích sálů. 

Neděle ovšem bude patřit také zápasům Gambrinus ligy. Pod malšovická lízátka dorazí Slovácko a FC Hradec Králové bude potřebovat podporu svých fanoušků.

Den otevřených dveří u královéhradeckých hasičů

V neděli od rána od 9 hodin do odpoledne do 16 hodin se otevřou dvěře stanic Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Veřejnosti může nahlédnout do prostor, které jí jsou jinak nepřístupné. „Návštěvníci si budou moci prohlédnout požární techniku a vybavení hasičů, které každý den používají při ochraně životů, zdraví a majetku spoluobčanů,“ zvou organizátoři otevřených dveří. 

Dveře hasiči otevřou ve všech stanicích Královéhradeckého kraje. V Hradci Králové si zvědavci mohou prohlédnout Centrální stanici na nábřeží U Přívozu č. p. 122, stejně jako stanici na Pražské třídě. 

Otevřeno bude nejen pro veřejnost. V pondělí si hasičské zázemí mohou prohlédnout také děti, žáci a studenti škol. Vítáni jsou všichni, od mateřských až po střední školy.

Fotbalová neděle: přijede Slovácko

Zapojte své hlasivky a podpořte královéhradecké Votroky v jejich boji v Gambrinus lize. V neděli se na Malšovickém stadionu od 17 hodin postaví FC Hradec Králové proti týmu 1. FC Slovácko.

S Votroky se představí také jejich nový trenér Luboš Prokopec, původně juniorský kauč.

Jak dopadne zápas a zda FC Hradec Králové bude pokračovat ve svých sestupných tendencích anebo konečně zaboduje, se přijďte podívat v neděli v podvečer pod lízátka. 

Filmy v hradeckých kinech 

Zatím jsme zvali na samé nedělní akce,ale v průběhu celého upršeného víkendu mají své sály otevřená obě královéhradecká kina a zvou na filmové novinky i zábavu pro děti. 

Z čistě „dospěláckého ranku“ nabízí filmy kino Cinestar, především pak pro milovníky snímků s hororovým nádechem anebo označením thriller.

Na programu Cinestaru je na příklad film Záhada Hory mrtvých, který je inspirovaný skutečnými, ale zatím nevysvětlenými událostmi o smrt devíti ruských studentů kdesi daleko na Uralu. Příběh je trochu „říznutý“ záhadou UFO a temnými sílami rozhodnutými zabíjet. Kino Cinestar promítá také čistokrevný horor s peotickým názvem Lesní duch.

Na odlehčenou ještě uvádíme filmové tipy pro nejmenší, které najdeme v Bio Central

V sobotu od třetí hodiny odpolední kino promítá pásmo pohádek pro nejmenší filmové nadšence, nese název Kouzelný dědeček a jiné pohádky. Promítat se bude ve velkém sále s vstupné je 60 korun. Animovanou dobrodružkou komedii o pravěké rodince Croodsových v kině Centrál hrají v neděli také do tří hodin.  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme