Zveme: O víkendu začíná fotbalová sezona, vydat se můžete do pravěku i středověku

Paleťáci zvou na svou Improshow do galerie Artičok v Hradci Králové.
Paleťáci zvou na svou Improshow do galerie Artičok v Hradci Králové. | autor: Paleťáci

Naše pravidelná páteční pozvánka vás o víkendu zavede třeba na noční prohlídku na Bílé věži, tradiční českou zabijačku v Park Golf Clubu v Hradci Králové nebo Retro výstavu 100 československých NEJ. Hradečtí fotbalisté se poprvé utkají s SK Líšeň. Během Turnaje královny Elišky v hradeckém muzeu můžete obdivovat středověkou módu i zbroj chrabrého rytíře, ve všestarském archeoparku zase pravěké oblečení, šperky a účesy, navíc tam pořádají workshop výroby pravěké přírodní kosmetiky. Zasmát se můžete s Paleťáky na jejich Improshow, městská knihovna pořádá Bazar knih a Rande s knihou naslepo.

Bazar knih a Rande s knihou naslepo

Knihovna města Hradec Králové v rámci Března - měsíce čtenářů pořádá ve foyer v přízemí Centra celoživotního vzdělávání oblíbený bazar vyřazených knih. Přijďte si vybrat knihu za symbolických 5 korun. V pobočce na Moravském Předměstí B mají čtenáři navíc možnost vypůjčit si knihu tzv. naslepo: "Čtenář až doma po rozbalení zjistí, jakou knihu si půjčil, a bude mít možnost se seznámit s novými autory a jejich knihami. Vybrané knihy jsme zabalili a označili pouze několika nápovědami. Soudit knihu tentokrát nebude možné podle obalu."

Improshow - Paleťáci

V pátek úderem 19. hodiny začíná v hradecké galerii Artičok show plná smíchu, o jejímž průběhu rozhodují sami diváci. Herci odehrají krátké improvizační hry na diváky zadaná témata. Bez scénáře, spontánně, přímo na místě. Vstupenky stojí 150 korun.

Krása (v) pravěku a workshop

Archeopark pravěku Všestary v sobotu od 9 hodin pořádá akci s názvem Krása (v) pravěku: "Přijďte s námi do Archeoparku oslavit Mezinárodní den žen a dozvědět se, jak se ženy v pravěku starali o svůj zevnějšek.
V rámci akce se můžete také zúčastnit workshopu Kristýny Urbanové, která Vás od 10:00 do 13:00 naučí vyrábět pravěkou přírodní kosmetiku. Na workshop je však nutné se předem objednat." Připraveny budou pravěké oděvy s možností nechat se vyfotografovat, naučíte se vytvářet vybrané pravěké účesy (účesy římských dam i germánských bojovníků), na vyzkoušení budou připraveny šperky z různých období pravěku, ty nejmenší zabavíme v dětské herně a pro zájemce bude připravena malba na obličej. Ženy a dívky u vstupu zaplatí 100 a 60 korun, muži a chlapci zaplatí 120 a 80 korun.

Tradiční česká zabijačka na Park Golfu

V sobotu od 11 hodin zve Park Golf Club Hradec Králové do Roudničky na víkendovou tradiční zabijačku. "Všichni známe zabijačku namalovanou od Josefa Lady, ze které je jasné, že tradice a kořeny sahají do dávné historie. Zabijačky se konaly především v těch nejstudenějších měsících a řadily se do období masopustu. Zimu a sníh vám slíbit nemůžeme, ale kvalitu a dobré pochutnání ano!" Zabijačka bude probíhat dvěma způsoby: venku (stará klubovna) se bude konzumovat vše - od prdelačky až k ovaru, možnost zakoupení produktů s sebou. V restauraci formou ALL YOU CAN EAT za 550 Kč si budete moct dát vše, na co budete mít chuť. Na tuto variantu je nutná rezervace.

Retro výstava 100 ČS NEJ

Retro výstava 100 československých NEJ přináší to nejlepší pod hlavičkou „Made in Czechoslovakia“. Přijde se podívat na ikonické spotřebiče, které v dnešní době již běžně neuvidíte, československé kuriozity, nejlepší filmy, nejhranější písně, reklamy a spoustu dalšího. "Navíc pro Vás chystáme překvápko - zážitkový event, který se bude konat v sobotu 7.3. Čeká vás spousta zábavy, her a soutěží, o které se postarají šikovní moderátoři a světoznámý Čechoslováček, který se na vaše děti moc těší! Dospělí se mohou těšit na vystoupení českého Elvise - Adama Hobzy. Ale to není všechno! Přípravili jsme pro vás i výstavu super aut TATRA - na to se bude těšit autičkář v každém věku!" Výstavu uvidíte od soboty až do konce března v nákupním centru Orlice park shopping v Hradci Králové.

Začíná fotbalová sezona

FC Hradec Králové se na úvod sezony utká s týmem SK Líšeň. Fotbalový zápas se uskuteční v neděli od 14:30 na malšovickém stadionu v Hradci Králové.

Noční prohlídka na Bílé věži

"Zpříjemněte si první soboty v měsíci pohledem na do noci se probouzející Hradec. Díky jedinečné poloze v srdci města přehlédnete v nočním osvětlení nejenom stavby, jejichž zásluhou se našemu městu říká Salon republiky." Noční prohlídky na Bílé věži se dočkáte opět v sobotu od 18 hodin. Z bezpečnostních důvodů je počet návštěvníků v jeden okamžik omezen na 30. Poslední prohlídka je možná 60 minut před koncem otevírací doby. Není potřeba rezervace, vstupenka stojí 70 korun.

Turnaj královny Elišky v muzeu

Muzejní neděle v hradeckém Muzeu východních Čech láká na turnaj i středověkou módu. "Hradec Králové byl věnným městem českých královen a na dvůr jedné z nich - Elišky Rejčky - se podíváme. Ve spolupráci s manželi Vodovými Vám představíme nejen středověkou módu, ale především život na královském dvoře, a to jak u stolu, tak na kolbišti." Budete si moci prohlédnout především život na královském dvoře, šaty bohatého velmože i zbroj chrabrého rytíře. Součástí programu bude dětský turnaj a výroba vlastního erbu. Program je vhodný pro děti od 6 let. Vstupné stojí pro děti 80 korun, jejich doprovod zaplatí 30 korun.

Výstava Uprostřed Koruny české 

Unikátní soubor východočeského gotického umění je poprvé vystaven v rámci výstavy Uprostřed Koruny české v Muzeu východních Čech v Hradci Králové. Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250-1550 zaplnilo téměř celý interiér nově zrekonstruované výstavní budovy a je obohacena o významné mezinárodní zápůjčky. Poprvé v novodobé historii představí ucelený pohled na bohatství regionu východních Čech v období od 13. do 16. století. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Vyzkoušejte si řemesla, nahlédněte pod pokličku vědcům, pohrajte si s vláčky

Jako každý pátek jsme pro vás vybrali nejzajímavější víkendové akce v Hradci Králové. Tento víkend můžete vyrazit na Noc vědců, do které se zapojí hradecká univerzita, knihovna i hvězdárna. Koná se tradiční Nábřeží řemeslníků, soutěžit budou v Hradci mažoretky, na Bílou věž…
Čtěte více

Návštěvnost hradeckých památek se letos nakonec vyhoupla do příjemných čísel

Letošní léto nebylo příliš laskavé k provozovatelům koupališť. Hradecká Flošna například zažila tu nejhorší sezónu za svoji existenci. Jednak za to moho počasí a pak také protikoronavirová opatření, která obzvlášť v červnu kapacitu limitovala. Oproti tomu turistická sezóna se v…
Čtěte více

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury -…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme