Zveme: O víkendu se těšte na císařskou návštěvu i lampionové průvody

| autor: archiv Sion

První listopadový víkend je téměř tady a do Hradce přináší hned několik zajímavých podzimních akcí pro děti i dospělé. Vyrazit můžete třeba na lampionový průvod – do ulic vyrazí rovnou dva. Na sobotu se pak chystá velká sláva. Do Muzea východních Čech totiž přijede císař František Josef I. Tomu je věnován program nejen v muzeu, ale třeba i na historickém bojišti Chlum. Kromě toho se o víkendu koná například knihovnický jarmark, nebo hallowenská show pro všechny děti.

Lampionové průvody rozzáří ulice města

S lampionem za pokladem. Tak se jmenuje akce, která startuje dnes přesně v 16:30 hodin v RC Víla Amátka. Zájemcům si s sebou stačí vzít lampion nebo lucerničku a můžou vyrazit na trasu, která začíná u letní scény Klicperova divadla. Na cestu budou skupinky vycházet postupně až do 18 hodin. V cíli čeká všechny účastníky poklad a také zasloužené občerstvení. Akce je vhodná i pro kočárky a vstup je zdarma.

Další lampiónový průvod se koná dnes večer od 17 do 18:30 hodin v Malšovicích. „Sejdeme se před Rodinným centrem POHODA, kde vás čeká ohnivá show a v 17:30 vyrazíme na krátký okruh Malšovicemi. Připravené bude také občerstvení,“ zve na akci RC Pohoda. Pokud nemáte vlastní lampión můžete si ho pořídit přímo na místě. Prodávat se bude od 16:30 hodin. Vstup je volný.

Císař František Josef I. zavítá do Hradce Králové

150. výročí návštěvy a 100. výročí úmrtí Františka Josefa I. To si připomene Muzeum východních Čech tuto sobotu od 8:30 do 19 hodin. A na co se můžete těšit? Připravena je premiéra filmového dokumentu k vyvrcholení seriálu akcí Königgrätz 1866 a vernisáž výstavky k 150. výročí návštěvy a 100. výročí úmrtí císaře. „Zájemci si mohou pořídit i vlastní fotografii se samotným císařem. Návštěva Františka Josefa I. v muzeu je součástí celodenního programu, který začíná již v 8.30 hodin odjezdem historického parního vlaku z Jaroměře do Hradce Králové a probíhá také na historickém bojišti Chlum,“ zve na akci muzeum. Program vyvrcholí v 16 hodin koncertem vojenské dechové hudby a vítáním císaře přes budovou muzea.

Hallowenská show láká na soutěže i písničky

Další pozvánkový tip je tu především pro všechny děti. V sobotu se od 15 hodin koná ve velkém sále v Adalbertinu Hallowenská show s Míšou Růžičkovou. Interaktivní program plný písniček nabídne i tancování, soutěže a sladké odměny. Malí návštěvníci akce navíc mohou dorazit ve strašidelném kostýmu. Za vstupenku zaplatíte 120 korun.

Na knihovnickém jarmarku nakoupíte šperky i keramiku

Je sice teprve listopad, ale leckdo už pomalu pokukuje po vánočních dárcích. Pokud letos chcete nakoupit opravdu originální výrobky, určitě si vyberete na Druhém knihovnickém jarmarku. Ten se koná v sobotu mezi 9. a 15. hodinou v galerii U Přívozu Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové. V nabídce nebudou chybět různé drobnosti šikovných rukou knihovnic jako například šperky, keramika, vánoční ozdoby nebo háčkované výrobky. Vstup na akci je zdarma. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Město vybírá dodavatele expozic do muzea. Zakázka se odhaduje na 15 milionů

Ve druhém a třetím patře opravené budovy Muzea východních Čech by měly být expozice dokončeny na jaře příštího roku. Město koncem července vypaslo výběrové řízení na dodavatele expozic. Předpokládaná hodnota zakázky se odhaduje na zhruba 15 milionů korun. Vysoutěžený dodavatel…
Čtěte více

Zveme: Vodník ukáže dětem Hradec, dospělí mohou vyrazit za Gočárem či památkami

Víkend si v Hradci Králové můžete užít ve znamení koncertů či exkurzí a prohlídek. V pátek můžete vybírat mezi dixielandovou kapelou na Šrámkově statku či jazzovým koncertem v hotelu U Královny Elišky. Muzeum pořádá archeologickou exkurzi Archeoléto, další prohlídka půjde…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme