Zveme: O víkendu nás čekají koncerty i fotbalové derby

Zaplní fanoušci v neděli stadion?
Zaplní fanoušci v neděli stadion? | autor:

Nebyl by to ten správný pátek, kdybychom pro vás neměli pozvánku plnou tipů na zajímavé akce v Hradci Králové a jeho okolí. Tentokrát vás zveme do Archeoparku ve Všestarech na Dožínky a také na zámek Hrádek u Nechanic, kam opět přijede hraběcí rodina. Tradiční páteční článek má pro vás pozvánky také na několik hudebních akcí, na divadelní představení a na fotbalové derby, kde se proti sobě postaví hradecký a pardubický fotbalový klub.

Nadoraz zahraje na Šrámkově statku v Pileticích

Naše první dnešní pozvánka vás zve už na dnešní podvečer na Šrámkův statek v Pileticích. V příjemné atmosféře zde zahraje a zazpívá kapela Nadoraz. Koncert začíná přesně v 19 hodin, vstupenku zakoupíte za 100 korun. Změna programu je vyhrazena, na místě si můžete také zakoupit občerstvení. Královéhradecká kapela Nadoraz byla původně folkovou kapelou, ale postupně oblékla dixielandový kabát a dnes po více než dvaceti letech, s ironií sobě vlastní, hraje nejen swing, dixieland, country, ale i rap, funky a rock v nenapodobitelném provedení.

Dožínky v Archeoparku ve Všestarech

Tento víkend Archeopark pravěku ve Všestarech zve na Dožínky do období 5500 až 4000 před naším letopočtem. V této době se na našem území prosadil zcela nový způsob získávání obživy. Lidé se začali věnovat zemědělství po způsobu v jakém jej využíváme do dnešní doby. Na programu je v Archeoparku komentovaná interaktivní projekce k tématu Dožínky, návštěvníky zde čeká podívaná pravěkého rituálního obřadu věnujícího se sklizni obilí. Ve Všestarech bude také tento víkend možné ochutnat pravěké pečivo a zhlédnout ukázky přípravy pravěkých pokrmů, například výroby sýra, který budete moci na místě také ochutnat. Na programu je dále broušení a vrtání kamenných nástrojů, výpal keramiky a obdělávání pole nástroji, které používali první zemědělci.

V Archeoparku pravěku ve Všestarech je otevřeno v sobotu i v neděle, rodinné vstupné pro rodiče a maximálně čtyři děti stojí 220 korun, dítě do tří let je zdarma. Vstupenka pro dospělého stojí 100 korun, pro důchodce, studenty a mladistvé 60 korun.

Panstvo přijede na zámek Hrádek u Nechanic

Na zámku Hrádek u Nechanic se tento víkend dozvíte, jak se žilo před sto let. Na zámek zavítá panstvo se svým služebnictvem. Na místě se budou konat kostýmované prohlídky za doprovodu hraběcí rodiny a služebnictva a jejich hostů. Po celý víkendu bude zpřístupněna hodinová věž, v případě pěkného počasí také vyhlídka. Na zámku proběhne i vzpomínka na Národní výstavu československou v roce 1895, jak hrabě Jan Nepomuk Harrach, majitel zdejšího zámku, zastával úřad čestného předsedy hlavního výboru výstavy. Otevřeno je v sobotu a v neděli od 9 do 17 hodin, plné vstupné vás vyjde na 120 korun, snížené na 80 korun, rodinná vstupenka stojí 220 korun.

V Restauraci u Letců zahraje a zazpívá Láďa Kerndl

Zajímavou hudební pozvánku to pro vás máme také na sobotní večer. I tentokrát nebude chybět tradiční prázdninový koncert v královéhradecké restauraci U Letců. Tento víkend zde od 19.19 hodin vystoupí známý český zpěvák Láďa Kerndl spolu se svou kapelou. Muzikant U Letců oslaví své letošní kulaté 70. narozeniny a také pokřtí své CD pojmenované You. Vstupenky na tento koncert zakoupíte na místě za 300 korun. 

Divadelní spolek zahraje představení Amadeus

Naše další dnešní pozvánka pro vás může být tipem na výlet do Litomyšle. Spolek Dobré divadlo uvede v Klášterních zahradách v Litomyšli v sobotu 15. srpna od 20:30 divadelní představení Amadeus, které přijede zahrát úspěšný ochotnický soubor Rádobydivadlo Klapý. Amadeus je jedna z nejlepších her významného anglického dramatika Petera Shaffera, která se na divadelních prknech po celém světě hraje již více než pětatřicet let. Stala se také předlohou oskarového filmu Miloše Formana z roku 1984.  Sám dramatik popisuje téma hry jako „srážku génia s průměrností“, vášnivého Wolfganga Amadea Mozarta s počestným Antoniem Salierim, dvorním skladatelem Josefa II. Salieri vypráví svůj životní příběh, vyznává se ze svých hříchů včetně nepřímého zavinění Mozartovi smrti. Salieri ale není tím „pouze průměrným“, jako první rozeznává genialitu Mozartovy hudby. Z vědomí vlastní malosti před božským Mozartovým dílem však pramení jeho obrat ke zlu a síť intrik, kterou začne kolem Mozarta spřádat. Lístky budou na místě v předprodeji od 20:00 hodin. Po skončení představení ve 22:30 mají diváci možnost projít se noční Litomyšlí za doprovodu rytíře Toulavce a jeho vyprávění. Za nepříznivého počasí se obě akce ruší.

Nedělní derby Hradec proti Pardubicím

Tento víkend se ponese také ve sportovním duchu. Čeká nás fotbalové derby mezi Hradcem a Pardubicemi na všesportovním stadionu v Malšovicích. Nejdůležitější zápas sezony začíná v neděli od 17 hodin. Podaří se fanouškům zaplnit stadion?

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Děti mohou závodit na kolách nebo se seznámit s Římany v archeoparku

Nadcházející víkend slibuje kulturní i sportovní vyžití. V sobotu se pojede dětský cyklistický závod JUNIOR cup Vojenské pojišťovny, ve všestarském archeoparku se chystá akce Po stopách Římanů. V letním kině Širák si můžete užít festival Na jednom břehu nebo vyrazit třeba…
Čtěte více

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více

Zveme: O víkendu začíná fotbalová sezona, vydat se můžete do pravěku i středověku

Naše pravidelná páteční pozvánka vás o víkendu zavede třeba na noční prohlídku na Bílé věži, tradiční českou zabijačku v Park Golf Clubu v Hradci Králové nebo Retro výstavu 100 československých NEJ. Hradečtí fotbalisté se poprvé utkají s SK Líšeň. Během Turnaje…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme