Zveme: O víkendu se koná bazárek v Továrně nebo Jóga pro dobrou věc

Muzejní neděle se tentokrát zaměří na zkameněliny, jednu si dokonce vytvoříte.
Muzejní neděle se tentokrát zaměří na zkameněliny, jednu si dokonce vytvoříte. | autor: muzeumhk.cz

Ještě nemáte plány na víkend? Naše pravidelná páteční pozvánka na zajímavé akce v Hradci Králové vás tentokrát zavede třeba na kurz quillingu a paličkování, který pořádá Spolek lidové tvorby. Továrna zve na 1. jarní bazárek, Muzeum východních Čech na dětský ateliér o zkameněnlinách, cvičením jógy můžete podpořit dobrou věc, můžete si vyrazit zabruslit nebo fandit Votrokům. Bílá věž se otevře za svítání, Bio Central pokračuje ve Family festu.

1. jarní bazárek v Továrně

V sobotu od 14 hodin pořádá Továrna v Pilnáčkově/Pospíšilově 281 v Hradci Králové 1. jarní bazárek. "Sobotní odpoledne proměníme v příjemný setkání, spojený s prodejem nebo nákupem různýho oblečení, harampádí atd. Protřiďte skříně a přijď nabídnout oblečení, který už neužiješ." Pro prodejce je nutná registrace (formou zprávy) na této stránce.

Kurz quillingu a paličkování

V Adalbertinu v učebně č. 69 se můžete v sobotu naučit paličkovat nebo se nechat zasvětit do tajů quillingu na velikonoční téma. Lekce Spolku lidové tvorby Hradec Králové proběhnou od 9 do 14 hodin, školné za jednu lekci stojí 150 korun pro dospělého, 80 korun pro dítě. Jsou třeba pomůcky: quillingový kolík, lepidlo, nůžky, pinetky, barevný papír, tužka krajon. Na kurz paličkování: herdule, paličky, špendlíky, nůžky, poznámkový blok, háčkovací příze. Informace poskytne Monika Lemberková na telefonu 604 994 913.

Muzejní neděle: Zkamenělý život

"Našli jste někdy zkamenělinu? A víte jak a kde ji hledat? Přijďte na březnovou muzejní neděli a spolu s námi objevujte svět zkamenělin a živoucích fosilií. Vlastní zkamenělinu si na závěr programu i vyrobíte." Muzejní neděle začíná 17. března v 9 a ve 13 hodin v budově odborného pracoviště Muzea východních Čech v Hradci Králové, Gayerova kasárna, Opletalova 334. "Vzhledem k omezené kapacitě dětského ateliéru doporučujeme se objednat předem," a to na telefonu 702 292 321 nebo e-mailu . Děti zaplatí 60 korun, jejich doprovod 20 korun.

Svítání na Bílé věži

"Přivstaňte si a prožijte z ochozu Bílé věže okouzlující moment, když první sluneční paprsky začnou dopadat na naše probouzející se město." Sraz účastníků v neděli nejméně 15 minut před časem svítání - tentokrát v 6:09 - před Bílou věží.
Počet účastníků je omezen na 30. Vstupenky za 150 korun jsou dostupné v síti www.hkpoint.cz nebo hradeckých infocentrech.

Jogíni podpoří seniory

V neděli od 8 do 18:30 hodin se v PIYO v ulici Vrchlického 578/10 koná již pátá dobročinná akce Jóga pro dobrou věc, jejíž výtěžek poputuje na konto projektu Seniorem s radostí. Vstup stojí 150 korun za 1 lekci, 250 korun za 2 lekce a neomezený vstup na celý den stojí 500 korun. Všichni lektoři se vzdají svých honorářů ve prospěch projektu Seniorem s radostí. Po zakoupení vstupenky rezervujte svou lekci na emailu . Projekt Seniorem s radostí přináší již čtvrtým rokem aktivity zdarma pro osoby ve starobním a invalidním důchodu. V tuto chvíli se cvičí na 9 místech v Praze, na 2 místech v Brně, Hradci Králové, Liberci a dalších městech. 

Votroci se utkají s Prostějovem

V neděli se na stadionu v Malšovicích utká FC Hradec Králové a 1. SK Prostějov. Zápas začíná v 15 hodin pod lízátky.

Bruslení na zimním stadionu

Veřejné bruslení na zimním stadionu v Hradci Králové se bude tento víkend konat v sobotu od 16 do 17:30 hodin a v neděli od 15 do 16:30 hodin. Dospělí zaplatí 30 korun, děti do deseti let korun a jejich doprovod 10 korun. Šatna stojí pětikorunu.

Family Fest v Bio Central

Family Fest se koná každou březnovou neděli vždy od 10 hodin v kině Bio Central. Každý rok se festival věnuje tematicky jedné hlavní oblasti mezilidských vztahů, letošní motto Vztahové tsunami se týká různých krizových situací, které nás v životě nečekaně potkají: může to být zákeřná nemoc, úmrtí dítěte, dozvíme se o nevěře svého partnera, nebo se odcizíme se svými dětmi. Všechny tyto věci mohou manželství a rodinu zničit – ale také nemusí. "Letos si povíme o naději, proč ničivé vztahové tsunami nemusí znamenat zničené manželství. Family Fest je ovšem určen nejen manželům, ale také svobodným; je nejen pro nováčky ve vztazích, ale i veterány, kteří jsou zvídaví." Vstup je volný. Tuto neděli přednáší Lukáš Targosz na téma Když nás zasáhne vlna nevěry.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

V Hradci ožívá kultura, otevírají se instituce a připravuje se prázdninová akce

Návštěvníky zve k prohlídce Bílá věž, galerie moderního umění nebo Muzeum východních Čech. Další královéhradecké kulturní organizace spojily své síly a na letní měsíce připravují pro své návštěvníky a diváky speciální program, Hradeckou kulturní pátračku. Ta bude zahájena 1.…
Čtěte více

Přestavba Gayerových kasáren za 270 milionů je téměř hotová

Přestavba Gayerových kasáren na moderní muzejní depozitář se pomalu chýlí ke konci. Stavební práce jsou téměř hotové, v budově se nyní dodělávají závěrečné práce, maluje se zábradlí, instalují zásuvky nebo světla. Kompletní modernizace bude dokončená do konce roku…
Čtěte více

Hradecké muzeum má ve své sbírce poklad z mladší doby železné

Muzeum východních Čech má ve své sbírce pozoruhodný soubor artefaktů z mladší doby železné (neboli doby laténské, 480/460 – 40 př. n. l.). Doslova poklad našel spolupracvník muzea Miloš Skřepa před více než rokem na Trutnovsku. Šlo o hromadný nález čítající celkem 15 předmětů,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme