Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Nábřeží řemeslníků najdete v sobotu v centru Hradce Králové.
Nábřeží řemeslníků najdete v sobotu v centru Hradce Králové. | autor: hradeckralove.cz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass Streetmania. Strávit můžete rodinné odpoledne před divadlem Drak a přispět pro zavěšenou vstupenku.

Votroci se utkají s Chrudimí

Ve 3. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítají Votroci na Malšovickém stadionu Chrudim a budou chtít navázat na dobré výkony z posledních týdnů. V prvních dvou kolech zvítězili, povedl se jim i přípravný duel v Liberci, byť Severočechům podlehli 2:3. Zápas začíná dnes v 18 hodin.

Festival Hradecké léto

V pátek se úderem 15. hodiny otevře areál letního kina Širák a začne 4. ročník festivalu Hradecké léto. V 16 hodin zahraje kapela Buty, následovat bude Medvěd 009, Mňága a Žďorp, ve 21:20 zahrají Wohnout a ve 23 hodin Vypsaná fixa. V jednu hodinu ráno se areál zavírá.

Nábřeží řemeslníků

Tylovo nábřeží v Hradci Králové se v sobotu promění ve velkou tvůrčí dílnu, kde předvedou svoje umění jak řemeslníci z celé republiky i ze zahraničí, tak studenti odborných řemeslnických škol.

Královna na Bílé věži

V sobotu od 14 hodin bude provázet hradeckou Bílou věží Královna: "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte se projít věží společně s královnou, přeneste se do doby, kdy v Hradci stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se dozvíte, kde se ukrýval městský poklad. Nech se pasovat na prince, či princeznu... Zábava a sladká odměna Vás nemine." Sraz je před Bílou věží, dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby.

13. Wartburg sraz v Orlici

V sobotu se na parkovišti OC Orlice park uskuteční výstava historických automobilů k příležitosti konání již 13. ročníku srazu řidičů a milovníků legendárního vozidla Wartburg. Sraz probíhá celý víkend od 11. září do 13. září a v plánu je bohatý program. Startovné je 270 korun za auto a řidiče, 120 korun zaplatí každý spolucestující, pro kterého má být zajištěna společná večeře, jinak je vstupné zdarma. V pátek od 16 hodin budou příjíždět vzdálenější účastníci a ubytují se v kempu Stříbrný rybník. V sobotu ráno pak proběhne registrace a od 9 do 11:30 je v plánu výstava vozidel u OC, hlasování v soutěži elegance, soutěže Modré stuhy a oběd. V poledne odjedou vozidla výletní trasou směr Žamberk a po trase budou opět plněny úkoly Modré stuhy. Po 17. hodině se budou vozidla vracet na vyhrazené parkoviště Zimního stadionu v Hradci Králové, kde budou k vidění až do večera. 

Streetmania 2020

Obchodní centrum Futurum hostí další ročník Streetmanie, prestižní akce populární taneční skupiny T-BASS, a to v sobotu opět na střeše centra. Streetmania je show taneční skupiny T-BASS a jejích hvězdných hostů, kde uvidíte práci všech složek skupiny od nejmenších dětí až po mistry České republiky ve street dance choreografiích. V rámci tancem nabitého programu vystoupí rapperka, moderátorka a nepřehlédnutelná módní ikona Sharlota nebo rapper a hudebník Psycho Rhyme.

Flermarket Hradec Králové

Letos poprvé se Flermarket podívá do Hradce Králové! Kam a kdy? V kulturním středisku Médium, Jana Masaryka 605 se v sobotu od 9:30 do 16 hodin sejde na 50 prodejců. "Pokud milujete ruční tvorbu, řemeslo a chcete podpořit české tvůrce přijďte za námi! Přijďte se přesvědčit a zažít explozi originálů! Začátek roku nám nedovolil za vámi přijet a o to víc se na vás těšíme teď!" K mání bude například přírodní kosmetika, šperky, brože, náušnice, čelenky i náhrdelníky. Nové outfity, kabelky, ale i marmelády, sirupy i něco pro mlsné jazýčky. Těšit se může na keramiku, dřevo i přírodní materiály. Chybět nebudou ani dílničky. Vstupné je dobrovolné.

Rodinné odpoledne před Drakem

Odpoledne pro zavěšenou vstupenku se koná v neděli před divadlem Drak, těšit se můžete na pohádku Slon a mravenec, nebo na výtvarný workshop. Začíná se ve 14 hodin a po celou dobu akce se můžete i občerstvit.

Za příběhem Draku

Ještě v září můžete absolvovat speciální venkovní program u divadla Drak – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu programu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 -2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na nábřeží mezi gurmány nebo na dětská pohádková putování v sadech

Jaké víkendové se chystají nejen pro obyvatele Hradce Králové? Těšit se můžete na Hradecké nábřeží gurmánů, Stěžerské šlapačky, svítání na Bílé věži či noční komentovanou prohlídku města. Na Stříbrňáku se koná již 30. sraz Škoda historic fan clubu. Děti můžete vzít buď do…
Čtěte více

Zveme: Za veterány, na Cyklo festival, do divadla či na oslavy a koncerty

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opět nabitý zajímavými akcemi. Obdivovat staré vozy můžete díky Královéhradecké veterán rallye, můžete také vyrazit na noční prohlídku Bílé věže, na farmářské trhy nebo na Hradecký Cyklo festival. Divadlo Drak zve na maňáskovou…
Čtěte více

Zveme: Bílou věží provede Královna a Polednice, zvoníci rozezní Augustin

Poslední prázdninový víkend v Hradci Králové nabídne atraktivní akce pro děti i dospělé. Můžete se vyrazit rozloučit s prázdninami na Hučák nebo Stříbrný rybnik, kde se bude hledat poklad. Na Bílé věži bude provázet Královna a Polednice,  nenechte si ujít ani Ceremoniál…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme