Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Nábřeží řemeslníků najdete v sobotu v centru Hradce Králové.
Nábřeží řemeslníků najdete v sobotu v centru Hradce Králové. | autor: hradeckralove.cz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass Streetmania. Strávit můžete rodinné odpoledne před divadlem Drak a přispět pro zavěšenou vstupenku.

Votroci se utkají s Chrudimí

Ve 3. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY přivítají Votroci na Malšovickém stadionu Chrudim a budou chtít navázat na dobré výkony z posledních týdnů. V prvních dvou kolech zvítězili, povedl se jim i přípravný duel v Liberci, byť Severočechům podlehli 2:3. Zápas začíná dnes v 18 hodin.

Festival Hradecké léto

V pátek se úderem 15. hodiny otevře areál letního kina Širák a začne 4. ročník festivalu Hradecké léto. V 16 hodin zahraje kapela Buty, následovat bude Medvěd 009, Mňága a Žďorp, ve 21:20 zahrají Wohnout a ve 23 hodin Vypsaná fixa. V jednu hodinu ráno se areál zavírá.

Nábřeží řemeslníků

Tylovo nábřeží v Hradci Králové se v sobotu promění ve velkou tvůrčí dílnu, kde předvedou svoje umění jak řemeslníci z celé republiky i ze zahraničí, tak studenti odborných řemeslnických škol.

Královna na Bílé věži

V sobotu od 14 hodin bude provázet hradeckou Bílou věží Královna: "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte se projít věží společně s královnou, přeneste se do doby, kdy v Hradci stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se dozvíte, kde se ukrýval městský poklad. Nech se pasovat na prince, či princeznu... Zábava a sladká odměna Vás nemine." Sraz je před Bílou věží, dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby.

13. Wartburg sraz v Orlici

V sobotu se na parkovišti OC Orlice park uskuteční výstava historických automobilů k příležitosti konání již 13. ročníku srazu řidičů a milovníků legendárního vozidla Wartburg. Sraz probíhá celý víkend od 11. září do 13. září a v plánu je bohatý program. Startovné je 270 korun za auto a řidiče, 120 korun zaplatí každý spolucestující, pro kterého má být zajištěna společná večeře, jinak je vstupné zdarma. V pátek od 16 hodin budou příjíždět vzdálenější účastníci a ubytují se v kempu Stříbrný rybník. V sobotu ráno pak proběhne registrace a od 9 do 11:30 je v plánu výstava vozidel u OC, hlasování v soutěži elegance, soutěže Modré stuhy a oběd. V poledne odjedou vozidla výletní trasou směr Žamberk a po trase budou opět plněny úkoly Modré stuhy. Po 17. hodině se budou vozidla vracet na vyhrazené parkoviště Zimního stadionu v Hradci Králové, kde budou k vidění až do večera. 

Streetmania 2020

Obchodní centrum Futurum hostí další ročník Streetmanie, prestižní akce populární taneční skupiny T-BASS, a to v sobotu opět na střeše centra. Streetmania je show taneční skupiny T-BASS a jejích hvězdných hostů, kde uvidíte práci všech složek skupiny od nejmenších dětí až po mistry České republiky ve street dance choreografiích. V rámci tancem nabitého programu vystoupí rapperka, moderátorka a nepřehlédnutelná módní ikona Sharlota nebo rapper a hudebník Psycho Rhyme.

Flermarket Hradec Králové

Letos poprvé se Flermarket podívá do Hradce Králové! Kam a kdy? V kulturním středisku Médium, Jana Masaryka 605 se v sobotu od 9:30 do 16 hodin sejde na 50 prodejců. "Pokud milujete ruční tvorbu, řemeslo a chcete podpořit české tvůrce přijďte za námi! Přijďte se přesvědčit a zažít explozi originálů! Začátek roku nám nedovolil za vámi přijet a o to víc se na vás těšíme teď!" K mání bude například přírodní kosmetika, šperky, brože, náušnice, čelenky i náhrdelníky. Nové outfity, kabelky, ale i marmelády, sirupy i něco pro mlsné jazýčky. Těšit se může na keramiku, dřevo i přírodní materiály. Chybět nebudou ani dílničky. Vstupné je dobrovolné.

Rodinné odpoledne před Drakem

Odpoledne pro zavěšenou vstupenku se koná v neděli před divadlem Drak, těšit se můžete na pohádku Slon a mravenec, nebo na výtvarný workshop. Začíná se ve 14 hodin a po celou dobu akce se můžete i občerstvit.

Za příběhem Draku

Ještě v září můžete absolvovat speciální venkovní program u divadla Drak – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu programu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 -2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do uměleckých ateliérů, na putování s vodníkem a na výstavu kaktusů

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové můžete vyrazit na výstavu kaktusů, na farmářské trhy. Také můžete navštívit umělce přímo v jejich ateliérech a poznat svět umění zblízka. Děti můžete vzít do Jiráskových sadů na kostýmovanou procházku s vodníkem Čvachtalem a různými…
Čtěte více

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více

Zveme: Do nočních kostelů, na cyklomaraton, festival burgerů či Nábleší

Kulturní i sportovní akce se pomalu vrací do Hradce Králové, v provozu už je třeba kino Bio Central. Zatímco akce Týden otevřených kostelů byla zrušena, Noc kostelů se podle organizátorů uskuteční dnes večer a nabídne bohatý program včetně cyklojízdy mezi devíti kosteli.…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme