Zveme: Naučte se uplést pomlázku a ozdobit kraslice. Čeká nás fotbal a degustace piv

| autor: Nova Cup 2019

Víkend před Velikonoci bude již nabitý velikonočnímu akcemi. V Hradci Králové se konají hned dvě velikonoční výstavy, v Domečku vás naučí uplést pomlázku a Spolek lidové tvorby zase ozdobit kraslice. Můžete navštívit farmářské trhy, takzvanou Beer Experience - degustaci piv či soutěžní koncert studentských kapel, které se utkají o účast na letošním Majálesu. Sportovní fanoušci mohou vyrazit na fotbal nebo na cyklistické závody Nova Cup.

Votroci vyzvou Jihlavu

Fotbalový zápas mezi FC Hradec Králové a FC Vysočina Jihlava se uskuteční v pátek od 18 hodin na malšovickém Všesportovním stadionu v Hradci Králové.

Jarní a velikonoční výstava studentů

Přijďte se nechat inspirovat a naladit Jarní výstavou prací žáků. Výstava se koná od pátku do neděle v budově Střední školy vizuální tvorby v Jiráskových sadech v Hradci Králové. "Již tradiční výstava Vás nabije atmosférou jara z originálního a nevšedního pohledu žáků školy. Věříme, že zde najdete spoustu inspirativních nápadů a budete se bavit." Vernisáž je v pátek od 14 hodin. V sobotu a neděli je výstava otevřena vždy od 9 do 18 hodin.

Pletení pomlázek v Domečku

"Nevíte jak na pomlázku, nemáte dobrý zdroj na proutky nebo se vám jen nechce plést pomlázka samotným? Přijďte si s námi uplést pomlázku do Domečku. Kromě pomlázek si můžete vyrobit i hezkou velikonoční dekoraci. Veškerý potřebný materiál bude na místě," zvou pořadatelé do Domečku v Lužické ulici v Hradci Králové, a to v pátek v  17 hodin.

Kurz zdobení kraslic

V sobotu od 9 hodin se můžete v hradeckém Adalbertinu, v učebně č. 69, naučit zdobit velikonoční kraslice. Spolek lidové tvorby zve na kurz Zdobení kraslic - Slovácké kraslice zdobené stužkou. Školné za jednu lekci stojí 150 korun pro dospělého, 80 korun pro dítě. Pomůcky: papír, tužka, vejce.

Velikonoční výstava s květinářskou a cukrářskou show

Střední škola služeb obchodu a gastronomie v Hradci Králové zve na prodejní Velikonoční výstavu v pátek od 9 do 18 hodin a v sobotu od 8 do 16 hodin. V průběhu celé výstavy bude probíhat květinářská a cukrářská show, součástí budou také přednášky pro veřejnost, například na téma Odrůdy třešní a vyšlechtěné druhy ve VŠÚO Holovousy nebo Toulky českého kaktusáře Mexikem. Ke koupit bude velký výběr pokojových a řezaných květin, velikonoční dekorace, vazby květin,  kontejnerované ovocné stromky, kanadské borůvky, dřeviny, muškáty a jiné letničky, trvalky, zeleninová sadba a bylinky,  substráty, hnojiva, osiva, zahradní nářadí, služby zahradního architekta, květový med přímo od včelaře, jablka a mošty,  slivovice, meruňkovice, hruškovice a kalvádos přímo od pěstitele, potřeby pro cukráře a mnoho dalšího.

Majáles Contest 2019

V pátek od 19 hodin se v hradeckém AC klubu koná finálový večer majálesové soutěže, na níž zahrají dvě středoškolské kapely a dvě vysokoškolské kapely, které vyberete z internetového hlasování. Vždy postoupí jen jedna, která zahraje přímo na Majálesu.

Beer Experience - degustace piv

Řízená degustace hradeckých Klenotů s výkladem o historii pivovaru, výrobě a degustovaných vzorcích se koná v pátek od 19 do 21 hodin v královéhradeckém klubu District 5 vedle Českého rozhlasu. Součástí degustace je 8 vzorků piv o objemu 0,2 litru. Vstupenky jsou v předprodeji u obsluhy za zvýhodněných 300 korun, na místě zaplatíte 350 korun.

Farmářské trhy Hradec Králové

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost i v letošním roce zve na oblíbené farmářsko-potravinářské trhy, přijít můžete v sobotu od 8 do 12 hodin. Nejsou ovšem v Gayerových kasárnách, které procházejí rekonstrukcí, ale jako v loňském roce v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium.

Závody Nova cup CUP 2019

V sobotu v 10 hodin začíná v Hradci Králové již třetí ročník cyklistických MTB závodů. Přihlásit se můžete již jen vyplněním papírové přihlášky na prezentaci v místě závodu, startovné stojí 650 korun a zahrnuje: startovní číslo, servis měření času, teplé jídlo, nealkoholický a alkoholický nápoj Rebel, občerstvení na trati, možnost mytí kola. Starty dětských závodů proběhnou v areálu Všesportovního stadionu od 10 hodin v posloupnosti kategorií od nejstarších po nejmladší. Start tras A, B a Nova jízdy proběhne na Malém náměstí a cíl závodu je před Všesportovním stadionem, kde proběhne i vyhlášení.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme