Zveme: Naučte se paličkovat nebo vezměte děti na jednu z pohádek

Veletrh Svatbárium bude online.
Veletrh Svatbárium bude online.

Víkendové akce v Hradci Králové nabídnou ode všeho trochu. Sportovní fanoušci mohou fandit hradeckým hokejistům při utkání s Vítkovicemi. Kdo má rád ruční práce, může se přiučit, jak paličkovat nebo vyrábět krajku frivolitku. Budoucí novomanželé mohou online sledovat veletrh Svatbárium a rodiče mohou vzít své ratolesti na některou ze tří divadelních pohádek.

HOKEJISTÉ VYZVOU VÍTKOVICE

Utkání 44. kola extraligy ledního hokeje můžete vidět dnes v 17 hodin na zimním stadionu v Hradci Králové (ČPP Arena). Domácí Mountfield HK odehraje zápas s HC Vítkovice Ridera.

VELETRH SVATBÁRIUM ONLINE

Další ročník svatebního veletrhu SVATBÁRIUM bude vysílaný online v sobotu a v neděli opět v Petrof Gallery v Hradci Králové. Dva dny nabité zajímavými přednáškami od lokálních tvůrců, živě přenášený svatební obřad komentovaný zkušenou koordinátorkou i rozhovory s čerstvými novomanželi aneb nevěsty nevěstám. Dozvíte se spoustu tipů a triků.
Všechny vstupy a přednášky si můžete pustit také ze záznamu.

FRIVOLITKY A PALIČKOVÁNÍ

Spolek lidové tvorby Hradec Králové Vás srdečně zve na kurz(y): frivolitky a paličkování. V sobotu v hradeckém Adalbertinu od 9.00 do 14.00 hodin se můžete naučit tvořit krajky frivolitky. Školné za jednu lekci je 150,-Kč pro dospělého, 80,-Kč pro dítě. Pomůcky: bavlněná příze dvou barev, háček, nůžky, člunek je možné zakoupit na místě. Kurz paličkování bude ve stejnou dobu ve stejné učebně č. 69 a stojí stejnou částku. Pomůcky: herdule, paličky, špendlíky, nůžky, poznámkový blok, háčkovací příze. Informace: Monika Lemberková, Tel.: 604 994 913, www.slthk.cz.

POHÁDKA ZE ŽIVOTA BROUČKŮ

V sobotu v 10 hodin začíná v Adalbertinu - Studio A - pohádka Ze života broučků. Poetická loutková pohádka v půvabných kulisách je volně zpracovaná podle předlohy Jana Karafiáta. Pro vnímavé, již čtyřleté děti a pro jejich pohádkomilné rodiče účinkuje Hradecké Amatérské Divadlo loutek.

O STATEČNÉ HILDĚ A PYŠNÉM HAKONOVI

V neděli v 10 hodin začíná ve Studiu A jiná pohádka: O holčice Hildě, co pásla s kamarádem Hakonem ovce, ale toho už to nebavilo. A tak vyrazil za dobrodružstvím. Však čarodějnice, co měla děti na starost, ho za tu opovážlivost proměnila v soba. Polárního! Ale Hilda měla Hakona ráda a nechtěla, aby byl sob. Polární. A tak ho šla zachránit. Najde Hakona a osvobodí ho…? Hraje Jarmila Vlčková - Divadlo U staré herečky. Představení je určeno pro děti od 3 let.

VYPRÁVĚNÍ STARÉHO VLKA

Pohádku pro děti můžete vidět i v galerii Artičok v neděli od 16 hodin. „Bylo jednou jedno venkovské děvčátko. Maminka dívenku nade vše milovala a což teprve babička! Ta dobrá duše jí ušila červený čepeček, který jí tak hezky slušel a že dívenka nechtěla nosit jiný, začali jí, všichni podle něho říkat Červená Karkulka. A toto si děti dobře zapamatujte, je to v mém vyprávění velmi důležité. Karkulka se jmenovala právě podle téhle čepičky. Nebyla tedy čepička podle holčičky, ale holčička, podle čepičky, milé dětičky…“ Půvabná inscenace divadelní společnosti Koňmo přináší konečně autentické svědectví starého vlka o tom, jak to s Karkulkou tehdá doopravdy bylo. Představení kombinující hru s marionetami, činohru a živě provedené písně je určeno dětem od 4 let i jejich rodičům. Před divadelním představením i po jeho skončení je jako vždy pro malé i velké diváky otevřena kavárna se spoustou dobrot.

Zobrazit všechny akce na tento víkend


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na dětský den, studentský festival, závody i burgery

Jaké akce slibuje víkend v Hradci Králové? Na Bílou věž zavítá sama královna, aby děti provedla a pasovala je na prince a princezny. Bude se konat krajská výstava psů, u Futura bude celý víkend možné ochutnat všechny možné druhy burgerů a dalších dobrot. Můžete vyrazit na dětský…
Čtěte více

Zveme: Na hradecká nábřeží se sjedou řemeslníci, skláři i milovníci dobrého jídla

O víkendu bude živo především na hradeckých nábřežích a náplavkách. Na Tylově nábřeží se můžete v pátek přiučit na kurzech dovednostem od mistrů sklářů, v sobotu se tam koná tradiční Nábřeží řemeslníků. Smetanovo nábřeží zase bude žít jídlem a bude hostit Mint market. Sportovci…
Čtěte více

Zveme: Na Den rodiny, noční koloběžkování či některý ze závodů

Víkend bude v Hradci Králové nabitý především sportovními akcemi. Hradubický běh se dvěma starty z Hradce a z Pardubic má společný cíl v Čeperce. Na Biřičce startuje smíšený závod dvojic Hradecký koloběh, kdy jeden z dvojice jede na kole a druhý běží. Na Stříbrném rybníku se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme