Zveme: Náměstí se vrátí o sto let zpět, zajít můžete na hokej, divadlo či koncert

Hudební komedii Zmrazovač můžete vidět v sobotu večer v Adalbertinu.
Hudební komedii Zmrazovač můžete vidět v sobotu večer v Adalbertinu.

Kam se můžete vydat o tomto víkendu? Třeba na hokej nebo na degustaci whiskey. Budou tradiční farmářské trhy a Ulrichovo náměstí se vrátí o sto let zpět, ochutnat budete moci pokrmy našich prababiček, uvidíte dobové kostýmy a uslyšíte dobovou hudbu. Adalbertinum zve na pohádku pro děti Piráti bez pokladu a večerní hudební komedii Zmrazovač. Nenechte si ujít meditativní koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Velkém náměstí, ve kterém zazní starší i novější skladby v komorní úpravě pro piano, kytaru a dva charakteristické hlasy skupiny Oboroh.

Hokejisté vyzvou Vítkovice

V 11. kole hokejové Tipsport extraligy se utká Mountfield HK a HC Vítkovice Ridera. Zápas začíná dnes na hradeckém zimním stadionu v 18 hodin.

Whiskey experience - prémiová degustace

Řízená degustace sedmi druhů whisk(e)y s výkladem. Zájemce dnes od 20 hodin čeká průřez čtyřmi nejznámějšími oblastmi. Vouchery jsou v předprodeji u obsluhy podniku District 5 za zvýhodněných 450 korun.

Farmářské trhy

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost  pořádá v sobotu dopoledne farmářsko-potravinářské trhy. Najdete je od 8 do 12 hodin vedle obchodního centra Atrium.

Zažijte to znovu!

Na Ulrichově náměstí se můžete v sobotu od 14 hodin na chvíli zastavit a užít si kouzlo momentu, kdy se ocitnete v době před sto lety: "Ochutnejte, jaké byly hlavní pokrmy našich praprababiček. Užijte si unikátní dobové kostýmy, nebo zasedněte do lavic místní obecné školy a připravte se na výuku. K vidění budou i dobové vozy značky Škoda, které se na sklonku 19. století začaly ve velkém vyrábět. Historické mince a bankovky jsou pro vás připraveny k vidění ve Spořitelně České. Vychutnejte si dobové exponáty a 3D prohlídky muzea." 

Piráti bez pokladu

V sobotu od 10 hodin začíná ve Studiu A v hradeckém Adalbertinu veselá a výpravná pohádková inscenace o odvaze sester zachránit na pirátské lodi svého bratra, který ztroskotal a ocitl se v zajetí zlé vládkyně Merule. "Odmítl jí sloužit a ta jej za to chce proměnit v opici. K útěku mu pomohou překvapivě služebnice této zlé paní. Na cestě do bezpečí ho však čeká boj s Merulí a příšerkou Zákeřnicí. Zlo je potrestáno a pohádka šťastně končí." Pro děti od čtyř let účinkuje soubor Studio PH Pohádka. 

Představení Zmrazovač

"V této originální hudební komedii se ocitnete ve třicátých letech za časů prohibice ve Spojených státech. V dobách, kdy se Amerika hemží mafiány a také přistěhovalci, neboť Nový svět je láká vidinou skvělé budoucnosti. Budete plout na zaoceánské lodi, pochutnáte si na zaručeně italské pizze a to vše za doprovodu operních árií Verdiho, Bisseta a Pucciniho. Akce, romance, vášeň, zločin, zpěv, živá hudba, mrtvé mrtvoly!" Operní komedii zahraje v sobotu od 19 hodin v Adalbertinu kočovné divadlo Ad Hoc. Vstupenky za 250 korun se prodávají hodinu před začátkem na místě. 

Koncert duchovní hudby

V neděli v 15:30 se uskuteční v kostele Nanebevzetí Panny Marie koncert Romana Dostála a Slávka Klecandra - zakládajících a stálých členů skupiny Oboroh. Za 30 let jejich muzikantské spolupráce vznikla spousta písní s duchovní tématikou, včetně Klecandrem ojediněle zhudebněných starozákonních žalmů. Oboroh je folkrocková skupina z Rychnovska, má na svém kontě přes 30 tisíc prodaných alb, přes tisíc koncertů nejen v tuzemsku, ale i na Slovensku, v Polsku, Německu, Holandsku, Francii, Švýcarsku, Irsku a několik společných vystoupení s Filharmonií Hradec Králové. Vstupenky stojí stokorunu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Velikonoční pohádky, koncerty, koupání, vyrábění a výstavy

Jaké akce nabídne prodloužený velikonoční víkend v Hradci Králové? Rozezní se zvon Augustin na Bílé věži, rozjede se poprvé dětská železnice. Šrámkův statek v Pileticích zve na velikonoční výstavu a dílničky. Aquacentrum připravilo speciální slevu, každý návštěvník dostane 20…
Čtěte více

Zveme: Ozdobte si kraslice, upleťte pomlázku nebo se naučte správně chodit

Víkend před Velikonoci již můžete věnovat výrobě velikonočních dekorací, pletení pomlázek či zdobení kraslic během nedělního sousedského setkání na Novém Hradci Králové. Naučí vás to i Spolek lidové tvorby Hradec Králové na sobotním kurzu v Adalbertinu. Zúčastnit se také…
Čtěte více

Zveme: Na vynášení Smrtholky či jarní a velikonoční jarmarky

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Hned několik jarmarků a trhů - Jarní farmářské trhy ve Futuru, farmářsko-potravinářské trhy u Atria a Velikonoční jarmark v Adalbertinu. Hradecké folklorní soubory budou vynášet smrtku, Petrof Gallery zve na Dubnové slavnosti vína. V…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme