Zveme: Na závody v písečném lomu a noční bloudění v kukuřičném poli se strašidly

Nábřežní jazzová pouť na Smetanově nábřeží v Hradci Králové.
Nábřežní jazzová pouť na Smetanově nábřeží v Hradci Králové. | autor: jazznabrezi.estranky.cz

Nadcházející víkend nabídne v Hradci Králové jak kulturní, tak i sportovní akce. Svoje síly poměří v písečném lomu Marokánka běžci a cyklisté, kteří budou závodit v písečných dunách a ochladí se v potoku během tzv. Sahara race. Letní kino Širák láká na českou romantickou komedii Lovení, Kukuřičáci zase na noční bloudění v kukuřičném poli se strašidly. Koná se Nábřežní jazzová pouť, v Pileticích je stále otevřená výstava lidových tradic a prohlédnout si můžete nově zrekonstruovaný kostelík sv. Mikuláše v Jiráskových sadech.

Lovení v letním kině

Letní kino Širák v Hradci Králové v pátek od 20:30 hodin odvysílá letošní českou komedii Karla Janáka Lovení: "Elišce uteče ženich od oltáře. Takže její status momentálně zní: odkopnutá, single, odhodlaná, lovkyně, zoufalá. Naštěstí pomůže kamarádka, která ví, co dělat. Začíná randění naslepo s katastrofickými schůzkami a nespočtem trapasů. Ale vysněný muž někde existuje, jen se musí pořádně hledat." V romantické komedii o tom, že lásky je někdy málo a někdy zase moc, hraje Ester Geislerová, Jakub Prachař, Martin Písařík, Veronika Žilková, Ondřej Malý, Jaroslav Plesl, Jana Švandová a jiní. 

Sahara race v písníku Marokánka

Písník Marokánka poslouží v sobotu závodníkům jako start i cíl závodu Sahara race. Písník je součástí Městských lesů Hradec Králové, takže na pestrém okruhu čekají závodníky výběhy písečných dun, přírodní terén v přilehlých lesích a ochlazení v místním potoku. Běžecké závody budou na 6 a 12 kilometrů, cyklisti pojedou 15 a 30 kilometrů, startovné za 300 korun zahrnuje občerstvení. Dětské závody budou zdarma. V pátek večer se uskuteční noční cyklistický a běžecký závod, který bude vycházet ze sobotní trasy. Účast je možná pouze s čelovkou či světlem na kole, start závodu je naplánován na 21:30. Registrace pouze na místě, a to od 20 do 21 hodin, cena startovného je 100 korun.

Nábřežní jazzová pouť 

V sobotu v 17 hodin se na Smetanově nábřeží v Hradci Králové koná letos již pojedenácté Nábřežní jazzová pouť. Čeká vás putování mezi dvěma pódii i napříč jazzovými styly v podání muzikantů z našeho regionu, špičkových českých jazzmanů i zahraničních hostů. 

Noční bloudění se strašidly v kukuřičném bludišti

V sobotu ve 21 hodin vás zvou Kukuřičáci z hradeckého kukuřičného bludiště na noční bloudění: "Jistě všichni dobře znáte hradecké bludiště za bílého dne. Teď si je ale představte v noci! Úplná tma a všude kolem divné zvuky... že se bojíte? To je dobře! Opět po roce se vrací oblíbené noční bloudění s našimi Kukuřičáky v kukuřičném poli plném strašidel. Pozor! Kdo nezkoušel najít Kukuřičáky minulý rok v noci, ať to letos nezmešká!" Od 21 do 23 hodin bude probíhat noční bloudění pro rodiče a děti a od 23 hodin vypukne noční bloudění pro odvážnější. Nezapomeňte si vzít baterku, návštěvníci ve strašidelných kostýmech dostanou slevu na vstupném.

Výstava lidových tradic v Pileticích

Šrámkův statek také zve do roubenky na letní výstavu nazvanou Na novej rok o slepičí krok. "Lidový rok na české vsi očima tvůrkyň Spolku lidové tvorby a fotografa Libora Nedvídka. Výstava, mapující české tradice, zvyky a obyčeje na pozadí života prostého venkovského lidu na počátku 20. století, je doplněna dokumentačními fotografiemi z akcí a lidových slavností, které tyto dávné tradice připomínají soudobému návštěvníkovi." Otevřeno je vždy v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin.

Prohlídky dřevěného kostelíka sv. Mikuláše

Po kompletní rekonstrukci je znovu otevřen dřevěný kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech v Hradci Králové. 
Prohlídky se konají vždy od pátku do neděle od 13, 14 a 15 hodin, a to až do konce září. Komentované prohlídky budou trvat půl hodiny, ty speciální až pětačtyřicet minut. Standartní vstupné do kostela je 80 korun za dospělou osobu. Snížené vstupné 70 korun je pro seniory, ZTP a ZTP/P a studenty. Děti zaplatí 50 korun, přičemž ty do šesti let mají vstupné zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v systému HK point nebo na místě. Kapacita jedné prohlídky je 30 osob (více najdete zde).

Zobrazit všechny akce na tento víkend


Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Během 2. adventního víkendu zažijete tradiční Vánoce v sadech či Živý betlém

O víkendu můžete jako obvykle vyrazit bruslit na zimní stadion či si prohlédnout noční Hradec Králové z Bílé věže. Naprostá většina ostatních akcí se ale věnuje adventním a vánočním zvykům, třeba v Jiráskových sadech zažijete Tradiční Vánoce včetně kostýmovaných postav.…
Čtěte více

Zveme: Na rozsvícení vánočního stromu, adventní trhy i tvoření. Do Labe skočí otužilci

O první adventní neděli, tedy 1. prosince 2019 od 16 do 17 hodin, se na Masarykově náměstí v Hradci Králové rozsvítí symbol zahájení adventu a nejkrásnějších svátků v roce - hradecký vánoční strom. Po celý víkend se konají Adventní trhy v Novém Adalbertinu, vybírat můžete z…
Čtěte více

Zveme: Na výlov rybníka, vánoční trhy či workshop výroby adventních dekorací

Ani během nadcházejícího víkendu se v Hradci Králové nemusíte nudit. Opět se bude konat hned několik rozmanitých akcí, vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější. Můžete si dojít třeba pro čerstvě vyloveného Hradeckého kapra během sobotního výlovu rybníka Výskyt, nakupovat na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme