Zveme: Na výstavu, pivní party i piknik s balkánskými a mořskými dobrotami

Farmářské trhy V Lipkách v Hradci Králové se v pátek ruší, budou jen v sobotu.
Farmářské trhy V Lipkách v Hradci Králové se v pátek ruší, budou jen v sobotu. | autor: Agentura Butterfly

Jako každý pátek vám přinášíme víkendovou pozvánku s tipy na zajímavé akce. Co se bude dít v Hradci Králové tento víkend? Můžete si prohlédnout kostel svatého Mikuláše v Jiráskových sadech, dokonce i v noci se svítilnou. V Šimkových sadech bude gurmánská akce zaměřená na balkánské a mořské speciality. Food market a farmářské trhy u Zmrzlibaru V Lipkách se tentokrát konají jen v sobotu. Hotel u Královny Elišky zve na první pivní festival a zajímavý program najdete i v hradecké NUUK - sauně a osvěžovně. Terasy Karla Otčenáška lákají na venkovní výstavu o životě a myšlenkách čestného občana města, po kterém dostaly jméno.

Beer párty v hotelu

Historicky první pivní festival pořádá Hotel u Královny Elišky v sobotu od 14 hodin. "Přijďte si k nám užít pohodový den s dobrým jídlem a pivem!"

Food market a farmářské trhy u Zmrzlibaru

Každý červnový pátek a sobotu můžete nakoupit kvalitní potraviny nebo si dát něco dobrého k snědku a podpořit české výrobce a kuchaře. Pozor, dnes se trhy nebudou kvůli nepřízni počasí konat! Food market a farmářské trhy najdete naproti Zmrzlibaru V Lipkách v Hradci Králové. Těšit se můžete na sobotu v tomto složení účastníků: Kvíčerovská pekárna, Zdravé produkty – jablka, zelenina, potravinové doplňky, jablečné octy, Bar and cocktail catering – káva a míchané nápoje, Máslové sušenky - domácí výroba, Gorghi Tondi – sicilská vína, Babiččiny sirupy z Krkonoš, jahody, meruňky, lesní borůvky.

Večerní prohlídka kostela sv. Mikuláše 

Dnes ve 21 hodin můžete zakončit den speciální večerní procházkou po Jiráskových sadech. "Pod rouškou tmy se opět vydáme k soutoku Labe a Orlice a prozkoumáme Jiráskovy sady. Společně navštívíme a osvítíme místa, která známe většinou jen za denního světla. Součástí procházky je i komentovaná prohlídka kostelíku sv. Mikuláše. Svítilny pro jistotu s sebou. Sraz před hlavní bránou Jiráskových sadů. Z technických důvodů nelze vstupenky zakoupit na místě před prohlídkou. Děkujeme za pochopení," vzkazují organizátoři. Vstupné stojí 120 korun. Kostel svatého Mikuláše si můžete prohlédnout i v 15 a 16 hodin, v sobotu pak ve 14, 15 a 16 hodin.

Zapomělsem a Indiánské léto

V sobotu od 19:30 zve NUUK - sauna a osvěžovna v Hradci Králové na koncert Zapomělsem. "Aleš Macenauer má kořeny zapuštěný ve folkovým písničkářství a Jeseníku, proto sbalil kytaru a z území piva Holba se ve svým pleteným svetru se vzorem melencholie vydává na cestu do polabský nížiny. Akustik nostalgic set započnem s prvním plamenem táboráku dokud ho neseberou noční ptáci." Nuukino promítá Indiánské léto: "Samotářskou melancholii dopijeme do dna s Klárou a Marií. Hledat sám sebe v mantinelech dospívání a července a srpna je komplikovaný proces. Recept na prázdniny u babičky podle Sašy Gedeona si společně uvaříme od 21:30. Jablka na ohni vítána."

Venkovní výstava Karel Otčenášek

Výstava na šesti oboustranných panelech seznámí s osudy Karla Otčenáška, připomene jeho život a myšlenky nejen stručným textem, ale zejména prostřednictvím řady archivních fotografií nebo vzpomínek pamětníků. Opomenuta nezůstala ani celoživotní idea arcibiskupa Otčenáška univerzálního svatodušního spřátelování. Výstava se koná v prostoru městských teras, které byly u příležitosti stého výročí narození Karla Otčenáška, čestného občana města, rozhodnutím zastupitelstva z března letošního roku pojmenovány jeho jménem. Výstava je k vidění až do konce června.

BALKÁN & SEAFOOD v Šimkových sadech

Rotunda Lounge Café pořádá v neděli od 12 hodin v Šimkových sadech akci Balkán & Seafood. "Zdravíme všechny milovníky seafoodu v Hradci a okolí. Novou sezónu seafood picknicku začínáme v Hradci Králové. Těšili jsme se na Vás celou zimu. Víme že jsme slíbili že Vám přivezeme i prvku Balkán grilu– čevapčići, pljeskavice a podobně. Takže, je to zde, můžete se těšit na našeho speciálního hosta. Je to restaurace Singidunum, známá srbská restaurace nacházející se v Praze 2 v Bělehradské ulici. Takže, v tuto neděli v Šimových sadech se na Vás těšíme."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Otčenáškovy terasy se dnes otevírají veřejnosti

Od dnešního dne, ted od úterý 23. března budou pro veřejnost opět otevřeny jižní terasy Karla Otčenáška poblíž centra Hradce Králové. Oblíbené místo hradecké veřejnosti bude přístupné opět od 7 do 21 hodin. Od 1. dubna se pak chystá otevření dopravního hřiště v Třebši. Pro…
Čtěte více

Nová expozice o královské historii Hradce zabere dvě patra Muzea východních Čech

Město Hradce Králové chystá o své královské historii rozsáhlou stálou výstavu, kterou by návštěvníci Muzea východních Čech mohli obdivovat už v létě ve druhém a třetím patře. Dodavatel stálé expozice zajistí také osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme