Zveme: Na víkendových benefičních akcích můžete pomoci dívce bez nohy, psům nebo obětem násilí

V orientačním běhu změří síly vojáci i civilisté.
V orientačním běhu změří síly vojáci i civilisté. | autor: brannyzavod.uspfvz.cz

S pátkem přichází i naše pravidelná pozvánka na víkendové akce v Hradci Králové a blízkém okolí. Hned tři charitativní akce mají za úkol pomáhat - páteční běh obětem násilí, sobotní Dobročinný bazar zvířatům v útulku a nedělní divadelní festival Po jedné noze má pomoci Markétce pořídit lepší protézu. Zavítat můžete také na tradiční brigádu na Bojiště na Chlumu nebo na Branný závod. O víkendu také otevírá hradecký wakepark a aquacentrum vyhlásilo akci 10 plus jeden vstup zdarma.

Vyběhněme s násilím

V pátek odpoledne pořádá Poradna pro oběti násilí NOMIA společně s katedrou sociální patologie a sociologie UHK již 3. ročník sportovně charitativní akce Vyběhněme s násilím: "Letos na vás čekají nejen dvě běžecké tratě v délce 5 a 10 km, ale také symbolická trasa podpory, kterou si můžete projít či proběhnout třeba s malými dětmi. A připravujeme samozřejmě i pestrý doprovodný program." Nadační běh pro podporu obětí násilí startuje dnes v 17 hodin od univerzitní budovy A v  Hradecké ulici.

Do aquacentra za věrnost zdarma

Od začátku května můžete v hradeckém aquacentru využít věrnostní akci "10 + 1“.  Za deset návštěv získáte zdarma jeden celodenní vstup. Pro účast na akci je potřebné vyzvednout na recepci Městských lázní sběratelskou kartu a sbírat razítka. Akce se týká jak jednorázových návštěvníků, tak i vlastníků čipových hodinek, musí ale vstoupit do aquacentra z budovy Městských lázní. Akce bude ukončena 31. července, ale čerpat vstup zdarma je možné až do 2. září, tedy do dne před uzavřením areálu kvůli pravidelné letní odstávce. Ta je naplánována od 3. do 21. září 2018.   

Branný závod

V sobotu od 8 hodin začíná na Náměstí osvoboditelů 13. ročník Branného závodu. Studenti Fakulty vojenského zdravotnictví si pro Vás opět připravili nové překážky a výzvy: "Tak nebuď líný, sestav 4členný tým (s alespoň 1 dívkou), zaregistruj se a přijď překonat sám sebe!" Již tradičně se bude soutěžit ve dvou kategoriích - NORMAL (cca 15 km, 12 disciplín) a HARD (cca 25 km, 22 disciplín). Ve stanovém městečku bude pro diváky a kolemjdoucí připraven bohatý doprovodný program. K vidění budou ukázky sebeobrany MUSADO v podání studentů z Moravské Třebové, kynologie policisty z Městské policie Praha, taktiky, záchrany rukojmích a další. K prohlídce budou přistavena vojenská vozidla, na místě se bude moci občerstvit a zafandit. 

Dobročinný bazar

"Stav se doplnit svůj letní šatník a podpořit dobrou věc! Co? Dobročinnej bazar! Nejen hadry, ale i knížky, bižu, kabelky, boty a tak dál. Dámský i pánský, pro každýho něco." Dobročinný bazar je naplánován na sobotu od 10 hodin v kavárně Lógr. Jak to funguje? "Stavíš se v sobotu, vybereš si novej kousek do šatníku, mrkneš na cedulku, zjistíš kolik peněz půjde na Hradecký psí útulek v Malšovicích a zaplatíš. Na konci dne spočtu vybraný peníze, nakoupím granule a další den je dovezu přímo do útulku. Samozřejmostí je i přítomnost kasičky na dobrovolný příspěvky, ať může přispět kdokoliv." 

Wakepark otevíračka

Úderem sobotního poledne se otevře hradecký cablewakepark: "Ber kámoše, prkno, vázko, prén a doval za náma do wakeparku. Rádi tě povozíme." K dispozici jsou tři vleky, překážky, půjčovna vybavení, občerstvení, sprchy a převlékárny. Letos nové zázemí a nová cena sezóní permanentky. 

Tradiční brigáda na Chlumu

V sobotu se na Chlumu bude dobrovolně pracovat. Tradiční jarní brigáda na bojišti u Hradce Králové začíná v 9 hodin u rozhledny. "Žádám zájemce, aby mi dali předem vědět na adresu: ," píše organizátor.

Benefiční festival Po jedné noze

Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla pořádá v neděli od 13 hodin benefiční festival, jehož veškerý výdělek bude věnován Markétce na Konto Bariéry. Kdo vystoupí? Jako první uvidíte Jakoubkovo splněné přání - loutkovou inscenaci na motivy pohádky Bohuslava Březovského. O hodinu později Grónskou písničku - velmi malé a hodné loutkové divadlo pro 1 nebo 2 diváky nebo výtvarnou dílnu pod vedením Zuzany Vítkové. Ve 14:30 začínají Houpací pohádky, od 16 hodin pak představení Červená Karkulka.

Cestovatelské promítání Anička koloběžka

Andulka Šafářová projela Dunajskou cyklostezku na koloběžce téměř od pramene, zato až k moři. V pondělí od 20 hodin bude vyprávět v AC klubu o předsudcích, strachu, tropických vedrech, úplatcích i komárech, o nebezpečí single cestování a zdánlivém pocitu bezpečí při cestování ve dvou. A samozřejmě si vyzkoušíte její plně naloženou koloběžku. 
 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Za tři roky by mohl být ve Stěžerách hospic, územní řízení je již zahájeno

Dalším krokem ke vzniku lůžkového hospice ve Stěžerách je zahájení územního řízení na jeho výstavbu. Výstabu připravuje Oblastní charita Hradec Králové. Je započata další část projektové přípravy, a to zpracování projektové dokumentace pro stavební řízení včetně …
Čtěte více

Kasičky Tříkrálové sbírky jsou stále ještě k dispozici. Můžete přispět

Ještě celý tento týden můžete přispět potřebným do kasiček Tříkrálové sbírky, kterou pořádá Charita. Kasičky jsou umístěné v charitních centrech a také na dalších veřejně přístupných místech jako jsou úřady, kostely, obchody, lékárny, různé provozovny a instituce. Mapu těchto…
Čtěte více

Filmovou verzí inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem chce Divadlo Drak o Vánocích potěšit své diváky

Na období adventu připravilo Divadlo Drak pro své diváky speciální dárek. Je jím filmová verze oblíbené vánoční inscenace Vyšla hvězda nad Betlémem natočená v autentickém prostředí kostela sv. Jana Křtitele na Novém Hradci a jeho bezprostředním okolí. Nejedná se přitom o pouhý…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme