Zveme: Na velikonoční jarmark, prohlídky zámku a zahájení sezony na Chlumu

Sezonu na Chlumu v sobotu odpoledne zahájí salvy z děl a pušek.
Sezonu na Chlumu v sobotu odpoledne zahájí salvy z děl a pušek. | autor: chlum1866.cz

Jaké akce přinese víkend před Velikonocemi? V sobotu zazní salvy z pušek i děl v Muzeu války 1866 na Chlumu, které slavnostně zahájí tamní sezonu, těšit se můžete na pestrý celodenní program. Během Květné neděle můžete v Hořiněvsi navštívit velikonoční řemeslný jarmark nebo vzít děti na velikonoční akci v hradeckém rodinném centru Pohoda. Netradiční velikonoční prohlídky můžete zažít na Hrádku u Nechanic. Imitátorské Oldies Night Live je v plánu na sobotní večer v Denoche Music Hall. Zúčastnit se můžete třeba i castingu do soutěže Česko Slovensko má talent nebo se podívat do hradecké pobočky hydrometeorologického ústavu či navšívit stavební výstavu v Aldisu. 

 

Zahájení sezony na Chlumu

V sobotu slavnostně zahajuje letošní sezonu Muzeum války 1866 na Chlumu. V plánu je přehlídka historických uniformovaných jednotek rakouských a pruských vojáků, tradiční slavnostní salva z pušek i děl a pestrý program pro děti i dospělé. Vše v sobotu od 14 hodin. Na akci bude otevřena víkendová výstavka vybraných archeologických nálezů z královéhradeckého bojiště z roku 1866 ze sbírky Muzea východních Čech v Hradci Králové. Přednáška Petra Hejhala z Katedry archeologie Filozofické fakulty Univerzity Hradec Králové pak představí archeologii ve vztahu k tématice prusko-rakouské války roku 1866 s důrazem na aktuální výzkumy na trase budované dálnice D11. Po celý den bude možnost navštívit nedalekou vyhlídkovou věž a informační centrum v bývalém domku pro strážce válečných pomníků.

Velikonoce na Hrádku 

Zámek Hrádek u Nechanic zve už od této soboty až do 2. dubna na speciální prohlídky. Čeká vás připomínka velikonočních tradic v historickém zámeckém prostředí. "Ve velikonočně vyzdobeném zámku jsou návštěvníci seznámeni s historií Velikonoc, s jejich zvyky a tradicemi. Dále vám prozradíme, jak se vypočítá  datum jejich slavení, techniku zdobení vajíček, význam dnů svatého týdne a další zajímavosti týkající se těchto nejstarších křesťanských svátků. Je otevřena i zámecká kuchyň, kde můžete ochutnat originální sváteční zámecký bílý punč," zvou pořadatelé. Otevřeno je od 9 do 16 hodin, plné vstupné stojí 120 Kč, snížené 80, 60 a 50 Kč.

Meteorologové otevřou dveře 

V hradecké pobočce Českého hydrometeorologického ústavu ve Svobodných Dvorech, která byla zřízena v roce 1980, bude v sobotu den otevřených dveří. Koná se u příležitosti Světového dne vody (22. března) a Světového meteorologického dne (23. března). Více o historii i současnosti hydrometeorolgické služby, předpovědích počasí a monitorovacích programech se dozvíte od 9 do 14 hodin.

21. Hradecká stavební výstava 

Na výstavě Stavba a zahrada 2018 se představí firmy zabývající se různými stavebními činnostmi, například výrobci stavebních materiálů a výplní otvorů, dodavatelé stavebních hmot, výrobci ekologických prvků, stavební firmy zabývající se komplexní realizací staveb, firmy řešící dodatečné hydroizolace zdiva i firmy, jež dodávají zahradní prvky a realizují architekturu zahrad. Místa předprodeje vstupenek budou brzy zveřejněna. Výstava se koná v Kongresovém centru Aldis od pátku až do neděle. Otevřeno bude od 10 do 18 hodin, v neděli jen do 16 hodin.

Český Michael Jackson nastaví 4 tváře

Do hradeckého Denoche Music Hall, relativně nového klubu za obchodním domem Kaufland v Pilnáčkově ulici, míří netradiční show - jeden showman ztvární velikány hudby 20. století. K vidění bude Michael Jackson show, Boney M revival a Freddie Mercury show z legendární kapely Queen. Petr Pan završí kvarteto vystoupení živým hodinovým koncertem. Akce se uskuteční v sobotu od 19 hodin. „Obzvlášť se těšte na vystoupení Michaela Jacksona, které bude doprovázeno krom tanečníků a spoustou dobových kostýmů i videoprojekcí, kterou znají fanoušci této legendy z turné HIStory,“ vyzdvihl organizátor.

Velikonoční jarmark v Hořiněvsi

Tradiční Velikonoční jarmark s doprovodným kulturním programem se koná na Květnou neděli v Hořiněvsi. Tentokrát se můžete těšit na vystoupení žáků ZŠ a MŠ, vystoupení břišní tanečnice, tanečnice s hadem, divadélko Kozlíček, flašinetáře, atd. Jarmark začíná v 11 hodin.

Velikonoce v Pohodě 

Rodinné centrum POHODA zve na tradiční akci Velikonoce v Pohodě do svého malšovického sídla v Čajkovského ulici. Koná se tuto neděli od 13 do 17 hodin. Děti se mohou těšit na spoustu her a zábavy, nebudou chybět kreativní dílničky pro malé a velké. Můžete si přijít nazdobit připravenou trávu v květináči nebo se pustit do výroby zajíčka či ovečky. Dalším zajímavým tvořením bude výroba razítek z korku a brambor. Pro malé návštěvníky jsou nachystány vnitřní i venkovní hry a soutěže. Vyzkoušet mohou například velikonoční bowling nebo oblíbené hledání velikonočních vajíček za sladkou odměnu. Na akci nebude chybět ani tradiční domácí občerstvení. Vstup je zdarma, platí se pouze dílničky. 

Casting do talentové soutěže 

Do nové řady soutěže Česko Slovensko má talent 2018 se můžete přihlásit i na královéhradeckém castingu. Ten se bude konat v neděli v době od 16 do 19 hodin v objektu První soukromé základní školy v Hradci Králové ve Vocelově ulici č. p. 1334. Je to základní škola v sousedství kruhového objezdu u terminálu a Lidlu.

Veřejné bruslení 

Jaro už je tu, ale v malé hale zimního stadionu si můžete ještě tuto neděli zabruslit. Královéhradecký hokejový klub otevře led pro veřejnost od 15 do 16:30. Cena vstupného je pro dospělé 30 korun, děti do 10 let zaplatí 20 korun a jejich doprovod 10 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku
28.3.2018 12:19
petr (neregistrovaný)
uhřiněves a hoříněves je pro autora článku stejné místo

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti budou závodit na horských kolech nebo se vydají za drakem Stříbrňákem, fotbal byl odložen

Jako každý pátek, opět jsme pro vás vybrali zajímavé akce, které se konají o víkendu v Hradci Králové. Nadšenci do amerických vozů si přijdou na své na Stříbrném rybníku na již tradiční celovíkendové akci Hradecká V8. Už podruhé se veřejnosti otevře Hradecká sýpka, kde bude…
Čtěte více

Zveme: Do doby kamenné, na koncerty, rodinné závody a nábřeží keramiky

Co nás v Hradci Králové a blízkém okolí čeká o víkendu? V archeoparku ve Všestarech se dozvíte vše o době kamenné, a to na vlastní kůži. Letní Orlice Family Cup láká na závody, společné opékání špekáčků, a tím symbolické pokřtění nově instalovaných laviček a grilů. Letní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme