Zveme: Na vánoční trhy, lidový jarmark, mši, výstavu betlémů a relaxační večer v aquacentru

Začínají vánoční trhy na Masarykově náměstí v Hradci Králové.
Začínají vánoční trhy na Masarykově náměstí v Hradci Králové. | autor: mmhk.cz

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend je opět nabitá adventními akcemi v Hradci Králové a blízkém okolí. Vyrazit můžete na tradiční vánoční trhy na Masarykovo náměstí nebo na vánoční jarmark Spolku lidové tvorby. Šrámkův statek v Pileticích zve na výstavu betlémů, v Městské hudební síni zazní Česká mše vánoční, rodinné centrum Tongo pořádá Mikulášskou, adventní téma bude mít i nedělní loutková pohádka v hradeckém Adalbertinu. Při svíčkách můžete zažít relaxační večer v aquacentru v Městských lázních Hradec Králové.

Vánoční trhy na Masarykově náměstí

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá ode dneška tradiční vánoční trhy na Masarykově náměstí v Hradci Králové, které se až do 16. prosince 2018 promění v živé tržiště s výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel s bohatou nabídkou stylového občerstvení. Nakoupit budete moci vánoční ozdoby, ručně vyráběné svíčky, keramiku, ručně malované kabelky, kožené peněženky, opasky, vánoční ubrusy, dekorace z přírodních materiálů, gobelínové zboží, repliky historického skla, bytové doplňky z přírodních kamenů, obrázky na skle, kožešiny a výrobky z kožešin, šperky, přírodní kosmetika, čaje, bylinkové polštářky, dřevěné hračky a mnoho dalšího. Zhruba 75 stánků bude otevřených od 10 do 21 hodin.

Česká mše vánoční

Dnes v 19 hodin začíná v Městské hudební síni v Hradci Králové benefiční koncert na podporu Nadace východočeské onkologie: Jakub Jan Ryba a jeho Česká mše vánoční. Účinkuje Smíšený pěvecký sbor Smetana Hradec Králové, na varhany zahraje Václav Uhlíř, jako sólisté vystoupí Jana Lesná - soprán, Markét Štefániková - alt, Milan Motl - tenor, Michal Medek - bas, pod vedením sbormistra Jana Jiráčka. Prodej vstupenek 45 minut před koncertem. 

Advent na Šrámkově statku v Pileticích

Výstava betlémů ze sbírky třebechovické umělkyně Věry Priharové a vánočních dekorací z rukou členek Spolku lidové tvorby Hradec Králové. Vrátka stylového roubeného stavení v Pileticích nedaleko Hradce Králové se návštěvníkům otevře v sobot i v neděli od 10 do 16 hodin. 

Vánoční jarmark Spolku lidové tvorby

"Přijďte nasát vánoční pohodu na jarmark Spolku lidové tvorby. Čekají na vás ruční výrobky vyrobené technikou tkaní, plstění, batikou, malbou na hedvábí, textilního tisku, síťování, háčkování, paličkovanou a frivolitkovou krajkou a jiné," zve Spolek lidové tvorby. Páteční jarmark začíná v 8 hodin a končí v 18 hodin a je spojený s výstavou spolku, kterou můžete v Galerii Centra celoživotního vzdělávání vidět celý prosinec. Vstup je volný.

Mikulášská v Tongu

Páteční Mikulášská v rodinném zábavní parku Tongo v Hradci Králové začíná ve 14 hodin: "Zveme Vás na Mikulášskou v Tongu. Můžete se těšit na odpoledne plné soutěží, facepainting, miniaerobic a výtvarnou dílničku. Všichni malí čertíci dostanou dáreček. Těšíme se na Vás!"

Relaxační večer v akvacentru

Městské lázně Hradec Králové pořádají v sobotu od 20:30 do 23 hodin relaxační večer v aquacentru. Čekají vás svíčky, hudba, sklenka sektu 1+1 na baru u vody, sauna v ceně a hlavně ochutnávka thajských masáží salonu Thai Touch.  

Vánoční příběh aneb cesta do Betléma

"Loutková pohádka o narození Ježíška, tak, jak, se v Českých zemích po staletí vypráví. Uvidíme v něm pastýře, anděla, Josefa s Marií, krále Heroda, Tři Krále a samotného Ježíška." V adventním příběhu pro celou rodinu účinkuje Dřevěné divadlo z Prahy, představení začíná v neděli v 10 hodin v hradeckém Adalbertinu. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Město pro letošní rok vánoční trhy zrušilo

S ohledem na protiepidemický systém město zrušilo připravované vánoční trhy. Hradecká radnice měla na letošní rok nachystaný nový rozšířený koncept vánočních akcí. Trhy se měly z Masarykova náměstí přesunout na Velké náměstí, každý den měly být doprovázeny kulturním programem a…
Čtěte více

Hradec letos rozsvítí jen dva vánoční stromy, výzdoba města bude bohatší

Více než měsíc před Vánoci má Hradec Králové připravené dva vánoční stromy, které se rozsvítí na tradičních místech - na Velkém a Masarykově náměstí. Technické služby Hradec Králové je budou na místa přivážet v úterý 24. listopadu, následující dny pak budou nazdobeny. V…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme