Zveme: Na vánočně nazdobený zámek, jarmark, francouzské filmy nebo relax v aquacentru

V sobotu večer si v hradeckých městských lázních můžete dopřát masáž nebo saunu zdarma.
V sobotu večer si v hradeckých městských lázních můžete dopřát masáž nebo saunu zdarma. | autor: snhk.cz

Jaké akce tentokrát nabídne víkend? Můžete vyrazit třeba na Festival francouzského filmu do královéhradeckého kina Bio Central nebo si zahrát šachy. Fandit můžete hradeckým hokejistům v zápase s Jihlavou nebo si můžete sami zabruslit na zimním stadionu. Městské lázně lákají na sobotní relaxační večer se saunou a masážemi, v Pilnáčkově továrně se chystá vernisáž a koncert. Hrádek u Nechanic pořádá akci nazvanou Vánoce na zámku, Třebechovice zase tradiční Kateřinský jarmark a rozsvícení vánočního stromu s ohňostrojem.

Festival francouzského filmu

Velkolepá oslava francouzské kinematografie slaví 20. výročí, hlavní část programu festivalu tvoří předpremiérová uvedení šestnácti francouzských filmových novinek. Uvidíte filmy z oficiálního výběru festivalu v Cannes z let 2011 až 2016, ale i počátky kinematografie, které připomene soubor krátkých filmů Bratři Lumièrové, které před více než 120 lety natočili vynálezci kinematografie Louis a Auguste Lumièrovi. Festival začal v hradeckém kině Central už ve čtvrtek a trvá týden. 

Šachový klub

Šachisté se v královéhradecké Literární kavárně scházejí vždy poslední pátek v měsíci: "Rádi přivítáme další zájemce, pány i dámy, kteří se chtějí zabavit, posedět u šachovnice při dobré kávě s příjemně silnými soupeři. Hrací materiál si zatím budeme na setkání nosit každý sám." Vstupné se neplatí, setkání se koná dnes od 10 do 14 hodin.

Hokejisté vyzvou soupeře z Jihlavy

Ve 24. kole hokejové extraligy se utká Mountfield HK s Jihlavou, a to na dnes od 18 hodin na hradeckém zimním stadionu.

Relaxační večer v aquacentru

V sobotu večer se v hradeckých městských lázních můžete zrelaxovat. Od 20:30 do 23 hodin si můžete dopřát masáž nebo saunu zdarma. „V romantické atmosféře intimního osvětlení s relaxační hudbou si návštěvníci aquacentra budou moci užívat všechny klasické atrakce, které budou v provozu. Po celou dobu večera bude sauna zdarma a přímo v bazénové hale budou masérky z Wellness studia Flošna připraveny nabídnout masáž, která k relaxaci neodmyslitelně patří. Bonus pro návštěvníky čeká i na baru u vody, kde ke každé sklence sektu dostanou druhou zdarma. Bar bude otevřen po celý večer, stejně tak i bistro nad vodou," lákají správci.

Kateřinský jarmark v Třebechovicích

Na třebechovickém Masarykově náměstí se v sobotu od 8 do 14 hodin koná tradiční Kateřinský jarmark. Čeká na vás kulturní program, pouťové atrakce, bohaté občerstvení i prodejní stánky s velkým výběrem zboží. V neděli pak Třebechovické muzeum betlémů slavnostně rozsvítí vánoční strom. Vystoupí trubači, Vladimír Hron, pěvecký sbor a akci završí slavnostní ohňostroj.

Vánoce na Hrádku u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic pořádá jubilejní 25. ročník akce Vánoce na zámku. Od soboty 25. listopadu až do 10. prosince se ve vánočně vyzdobených interiérech zámku seznámíme s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. "Dále jsme pro Vás připravili občerstvení v historické kuchyni, sobotní vánoční koncerty a letos nově také páteční noční prohlídky," zvou organizátoři.

Vernisáž v Pilnáčkově továrně

Součástí projektu Pilnáčkova kulturní továrna, který od roku 2015 oživuje objekt na Pospíšilově třídě, jsou i  krátkodobé umělecké rezidence, výstavní program zcela současného výtvarné umění a především nových médií či koncerty, projekce a jiné. V sobotu tam proběhne od 19 hodin vernisáž AV instalace s názvem Measuring Earth studentů Akademie výtvarných umění a následně koncert montrealského hudebníka a performera Vincenta Ferrariho zvoucího se Cosi e Cosi.

Veřejné bruslení na stadionu

O víkendu si opět můžete i zabruslit, na zimní stadion v Hradci Králové může veřejnost tentokrát v neděli od 15 do 16:30. Dospělí a mládež nad deset let zaplatí 30 korun, děti do deseti let 20 korun a jejich doprovod desetikorunu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na fotbal, hokej, muzejní noc, dožínky i cizokrajné festivaly

Z víkendových akcí si v Hradci Králové tentokrát vybere opravdu každý. Sportovní nadšenci mohou fandit hradeckým hokejistům a fotbalistům. Vyrazit můžete na do muzeí, které se otevřou i v noci, nebo na krajské dožínky do Šimkových sadů. Hned dva festivaly přiblíží cizí kultury -…
Čtěte více

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme