Zveme: Na vánočně nazdobený zámek, jarmark, francouzské filmy nebo relax v aquacentru

V sobotu večer si v hradeckých městských lázních můžete dopřát masáž nebo saunu zdarma.
V sobotu večer si v hradeckých městských lázních můžete dopřát masáž nebo saunu zdarma. | autor: snhk.cz

Jaké akce tentokrát nabídne víkend? Můžete vyrazit třeba na Festival francouzského filmu do královéhradeckého kina Bio Central nebo si zahrát šachy. Fandit můžete hradeckým hokejistům v zápase s Jihlavou nebo si můžete sami zabruslit na zimním stadionu. Městské lázně lákají na sobotní relaxační večer se saunou a masážemi, v Pilnáčkově továrně se chystá vernisáž a koncert. Hrádek u Nechanic pořádá akci nazvanou Vánoce na zámku, Třebechovice zase tradiční Kateřinský jarmark a rozsvícení vánočního stromu s ohňostrojem.

Festival francouzského filmu

Velkolepá oslava francouzské kinematografie slaví 20. výročí, hlavní část programu festivalu tvoří předpremiérová uvedení šestnácti francouzských filmových novinek. Uvidíte filmy z oficiálního výběru festivalu v Cannes z let 2011 až 2016, ale i počátky kinematografie, které připomene soubor krátkých filmů Bratři Lumièrové, které před více než 120 lety natočili vynálezci kinematografie Louis a Auguste Lumièrovi. Festival začal v hradeckém kině Central už ve čtvrtek a trvá týden. 

Šachový klub

Šachisté se v královéhradecké Literární kavárně scházejí vždy poslední pátek v měsíci: "Rádi přivítáme další zájemce, pány i dámy, kteří se chtějí zabavit, posedět u šachovnice při dobré kávě s příjemně silnými soupeři. Hrací materiál si zatím budeme na setkání nosit každý sám." Vstupné se neplatí, setkání se koná dnes od 10 do 14 hodin.

Hokejisté vyzvou soupeře z Jihlavy

Ve 24. kole hokejové extraligy se utká Mountfield HK s Jihlavou, a to na dnes od 18 hodin na hradeckém zimním stadionu.

Relaxační večer v aquacentru

V sobotu večer se v hradeckých městských lázních můžete zrelaxovat. Od 20:30 do 23 hodin si můžete dopřát masáž nebo saunu zdarma. „V romantické atmosféře intimního osvětlení s relaxační hudbou si návštěvníci aquacentra budou moci užívat všechny klasické atrakce, které budou v provozu. Po celou dobu večera bude sauna zdarma a přímo v bazénové hale budou masérky z Wellness studia Flošna připraveny nabídnout masáž, která k relaxaci neodmyslitelně patří. Bonus pro návštěvníky čeká i na baru u vody, kde ke každé sklence sektu dostanou druhou zdarma. Bar bude otevřen po celý večer, stejně tak i bistro nad vodou," lákají správci.

Kateřinský jarmark v Třebechovicích

Na třebechovickém Masarykově náměstí se v sobotu od 8 do 14 hodin koná tradiční Kateřinský jarmark. Čeká na vás kulturní program, pouťové atrakce, bohaté občerstvení i prodejní stánky s velkým výběrem zboží. V neděli pak Třebechovické muzeum betlémů slavnostně rozsvítí vánoční strom. Vystoupí trubači, Vladimír Hron, pěvecký sbor a akci završí slavnostní ohňostroj.

Vánoce na Hrádku u Nechanic

Zámek Hrádek u Nechanic pořádá jubilejní 25. ročník akce Vánoce na zámku. Od soboty 25. listopadu až do 10. prosince se ve vánočně vyzdobených interiérech zámku seznámíme s historií Vánoc, jejich zvyky a tradicemi. "Dále jsme pro Vás připravili občerstvení v historické kuchyni, sobotní vánoční koncerty a letos nově také páteční noční prohlídky," zvou organizátoři.

Vernisáž v Pilnáčkově továrně

Součástí projektu Pilnáčkova kulturní továrna, který od roku 2015 oživuje objekt na Pospíšilově třídě, jsou i  krátkodobé umělecké rezidence, výstavní program zcela současného výtvarné umění a především nových médií či koncerty, projekce a jiné. V sobotu tam proběhne od 19 hodin vernisáž AV instalace s názvem Measuring Earth studentů Akademie výtvarných umění a následně koncert montrealského hudebníka a performera Vincenta Ferrariho zvoucího se Cosi e Cosi.

Veřejné bruslení na stadionu

O víkendu si opět můžete i zabruslit, na zimní stadion v Hradci Králové může veřejnost tentokrát v neděli od 15 do 16:30. Dospělí a mládež nad deset let zaplatí 30 korun, děti do deseti let 20 korun a jejich doprovod desetikorunu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více

Zveme: Hradec se o víkendu rozezní hudbou, od dixielandu přes folk až po jazz

Víkendový Hradec Králové bude tentokrát především hudební, nabízí se hned několik koncertů. Na piletickém Šrámkově statku zahraje v pátek večer dixielandová skupina Nadoraz, v letním kině Širák zahrají v neděli hned tři folkové kapely a v Jiráskových sadech Art Jazz Band.…
Čtěte více

Zveme: Víkend bude nabitý koncerty, děti mohou vyrazit za vodníkem Čvachtalem

Z jakých akcí můžete vybírat tento víkend v Hradci Králové? Můžete vyrazit do Piletic na Šrámkův statek, kde zahraje legendární trampská skupina Hop Trop. Tata Bojs budou hrát na královéhradeckém letišti ve Festival Parku. Konají se oblíbené farmářské trhy u Atria,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme