Zveme: Na silvestrovské party, hraní deskovek, bruslení nebo do planetária

Novoroční ohňostroj na Velkém náměstí v Hradci Králové začíná 1. ledna po 18. hodině.
Novoroční ohňostroj na Velkém náměstí v Hradci Králové začíná 1. ledna po 18. hodině. | autor: hradeckralove.cz

Pokud ještě nemáte program na silvestrovskou noc, můžete vyrazit do kina či divadla nebo do některého z hradeckých podniků, restaurací a klubů, které nabízejí rozmanité akce. Můžete si zabruslit na hradeckém zimním stadionu, zahrát deskové hry nebo vyrazit do planetária a hvězdárny. V pondělí osvítí Hradec Králové tradiční novoroční ohňostroj, který začíná po 18. hodině, program na Velkém náměstí ale začíná už o dvě hodiny dříve.

Silvestr v hradeckých klubech

Například královéhradecký Club La Fabrique pořádá v neděli od 21 hodin za 150 korun Oldies videodisco: "Nahoďte oblek, tohle bude velké! Videodiskotéka na přání s propojením originálních videoklipů. Muzika let minulých až po současnost v podání DJ Jirky Fikeise. Nebude chybět ohňostroj, dárky, soutěže a lehký catering zdarma. Tešíme na Vás při posledním mejdanu letošního roku." Denoche Music Hall zase láká od 20 hodin na No Matamar X No Silvestr 2017 party za 250 korun. Silvestr ve Springfieldu, Sp-Club v Gayerových kasárnách, začíná na téma Velký Gatsby v 19 hodin. Silvestrovská Noc s Jabloní nabízí za 300 korun půlnoční přípitek, kuřecí a vepřové řízečky a domácí chips s omáčkou. Silvestrovský večer v hotelu Černigov s živou hudbou a jídlem startuje v 19:30. Od 19 hodin láká na ukončení roku restaurace IL Toro - Grill & Pizza, kde zahraje kapela No Respekt a kromě rautu bude i tombola. Na Silvestrovskou noc zve také restaurace Ferdinanda, hospoda Na Kovárně, vinárna U Černé ovce, vinný bar Klaret nebo Klub Na Výstavišti. Vinárna Boromeum pořádá silvestrovskou Pin Up party.

Filmy a divadelní představení

I během posledního víkendu v roce si můžete vyrazit do Klicperova divadla, kde dnes od 17:30 uvidíte představení Čtyřlístek. V sobotu od 19 hodin pak zbrusu novou inscenaci Sen noci svatojánské aneb Čas probuzení, kterou na motivy Williama Shakespeara také napsal David Drábek. Bio Central dnes láká na filmy Rock'n Roll, Kvarteto, Můj život Cuketky a Ztracen v džungli. V sobotu se budou promítat snímky Dokud nás svatba nerozdělí, Thelma a Jumanji: Vítejte v džungli! Na Silvestra tam uvidíte film Madam služebná, Star Wars: Poslední z Jediů a Paddington 2.

Silvestr ve Filharmonii

Takzvaný Malý Silvestr pořádá v sobotu od 18 hodin v královéhradecké Filharmonii Fanklub Davida Deyla. Uslyšíte hudbu Strausse mladšího, Kmocha, Aljabjeva, Lehára, Nedbala, Coccianteho, Bernsteina, Svobody či Webbera. Pod vedením Marka Štilece bude zpívat David Deyl a sopranistka Christina Johnston. Nedělní Silvestrovský koncert pak začíná v 15 hodin a vstupné je 200 a 420 korun.

Veřejné bruslení 

Bruslení pro veřejnost provozuje v Hradci Králové v malé hale zimního stadionu vždy o víkendech královéhradecký hokejový klub. Dnes se led pro bruslaře otevře od 16:30 do 18 hodin, v sobotu i v neděli se bude bruslit dopoledne, a to od 10 do 11:30 hodin. Za vstupné zaplatí dospělí a mládež nad 10 let 30 korun, mladší děti 20 korun a jejich doprovod desetikorunu. Za šatnu si připlatíte pětikorunu.

Poslední letošní deskohraní

Deskoviště v hradecké Šafaříkově ulici pořádá v sobotu od 11 hodin až do půlnoci poslední letošní deskohraní. "Pojďte ještě nasbírat nějaké poslední body do Velké ceny Deskoviště a hlavně si zahrát nějakou tu fajnovou deskovku. Dostali jste deskovku pod stromeček? Neváhejte a přineste ji s sebou. Určitě si ji s vámi někdo zahraje," zvou pořadatelé.

 

Vánoční jižní obloha v planetáriu

"Jak vypadá prosincová noční obloha v Austrálii nebo Jižní Africe? Vydáme se cestou na jih, nejen za betlémskou hvězdou," lákají provozovatelé hradeckého digitálního planetária na sobotní večer, program začíná v 19:30. Vidět můžete i film Cesta za miliardou sluncí, který pojednává o jednom z největších astronomických dobrodružství, do kterých se kdy lidstvo pustilo. Celý program včetně prohlídky interaktivních expozic v digitálním planetáriu trvá 70 minut a je vhodný pro celou rodinu. Odpoledne od 15 hodin pak můžete vzít děti na sobotní pohádkový program Ptačí ostrov nebo od 18 hodin zhlédnout film Buňka! Buňka! Buňka! - fantastickou a mírně ztřeštěnou cestu k buňkám v lidském těle. V sobotu od 14 hodin můžete také navštívit Pozorování Slunce nebo Večerní pozorování od 20:45 na hvězdárně, kam není třeba rezervovat vstupenky. 

Novoroční ohňostroj

V pondělí 1. ledna si můžete užít tradiční ohňostroj na Velkém náměstí. V rámci „Prvního dne spolu" si ještě před ním můžete připomenout 25. výročí obnovení samostatného českého státu slavnostní ceremonií za účasti zástupců města, Armády ČR a Městské policie Hradec Králové. Novoroční program začíná v 16 hodin sestřihem reportáží z významných událostí letošního roku ve městě a dokumentu připomínajícího významná výročí roku 2018 promítaném na velkoplošnou obrazovku. Podávat se bude teplý punč, čaj a čočková polévka. Ohňostroji, který oficiální program podvečera ukončí pár minut po 18. hodině, bude předcházet zvonění zvonu Augustin na hradecké Bílé věži (více najdete zde).

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Divadelní festival se blíží. Vstupenky budou v předprodeji už od pondělí

Už se nemůžete dočkat, až si budete užívat kultury v hradeckých ulicích? Letošní divadelní festival je naplánován v termínu od 24. června až do 1. července. Předprodej vstupenek začíná už v pondělí 9. května od 10 hodin. Regiony - Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové…
Čtěte více

Zveme: Na bleší trh, loutkovou pohádku či hokej a bruslení

Co s posledním lednovým víkendem v Hradci Králové? Jako obvykle si můžete zajít zabruslit nebo na zimním stadionu fandit hradeckým hokejistům. Na náplavce bude zase bleší trh, děti mohou zhlédnout loutkovou pohádku Zvířátka a loupežníci. Restaurace Na Soutoku pořádá Vinyl párty.…
Čtěte více

Klicperovo divadlo povede dalších šest let jeho současná ředitelka Eva Mikulková

Ve vedení Klicperova divadla v Hradci Králové bude pokračovat jeho současná ředitelka Eva Mikulková. Její funkční období mělo skončit v červnu letošního roku, správní rada Klicperova divadla proto v loni v září vypsala konkurz na nového ředitele. Do výběrového řízení se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme