Zveme: Na pozorování koní a úklid Plachty či bazárky nejen s dětským oblečením

Na Plachtě budou v sobotu dobrovolníci nejen uklízet, ale i pozorovat přírodu a divoké koně.
Na Plachtě budou v sobotu dobrovolníci nejen uklízet, ale i pozorovat přírodu a divoké koně.

Co za akce v Hradci Králové nabízí blížící se víkend? Dnes se v Šimkových sadech koná Hradecký Majáles, majálesový průvod startuje v poledne z Baťkova náměstí. Zítra můžete pomoci uklidit a vyčistit přírodu Na Plachtě, za odměnu budete moci sledovat s odborným výkladem tamní divoké koně. O víkendu se konají hned dva oděvní bazárky, prodávat i kupovat můžete v sobotu na Základní škole Úprkova a v centru Trhy Stromovka. V Auparku se opět představí hrdinové, tentokrát letečtí záchranáři. V neděli se rodiny s autistickými dětmi mohou zúčastnit Báječného modroběhu.

Hradecký Majáles

Legendární oslava jara, studentského života a studentských dovedností, majálesový průvod, volba krále a Miss Majáles, koncerty kapel a bohatý doprovodný program... Dnes nejspíš nikdo v Hradci nepřehlédne či nepřeslechne obří hudební open air festival. 12. ročník Hradeckého Majálesu začíná úderem poledne v Šimkových sadech. Vstupenky do areálu jsou již tradičně od ledna vyprodány, ale třeba vám neunikne majálesový průvod nebo můžete navštívit takzvané Zóny škol - prezentace hradeckých vysokých škol, ve kterých bude možné vyzkoušet třeba simulátor ovlivnění alkoholem nebo ochutnat zahraniční pokrmy.

Brigáda a Den země na Plachtě

Český svaz ochránců přírody JARO Jaroměř Vás zve na sobotní brigádu na pomoc přírodě Na Plachtě: "Součástí bude první terénní zoologicko-botanická exkurze na pastvinu přímo mezi divoké koně, kde budeme napínavě sledovat, zda se již projevil pozitivní vliv divokých koní na přírodu Plachty." Sraz je na hrázi rybníka Plachta v 9 hodin. Hledají se pomocníci s vlastními rukavicemi a náčiním - na odklízení větví, odpadků, kosení luk a odklízení trávy, kácení a stříhání náletových dřevin, při obnově písčin pro blanokřídlý hmyz. Část nářadí bude možné vypůjčit, avšak rozhodně se nedostane na všechny, takže si přineste hrábě, rýče, lopaty, zahradnické nůžky nebo třeba křovinořez. Občerstvení bude zajištěno.

Oděvní bazárek pro děti i dospělé

V sobotu od 8 do 12 hodin se uskuteční již druhý oděvní bazárek v komplexu Trhy Stromovka. "Ten první byl zaměřen čistě na dámy. Nemalý zájem byl o pořádání také bazárku s dětským oblečením, a tak bude... Děti rychle rostou a kolikrát si ani něco nestihnout obléct dvakrát. Využijte tak příležitost před létem provětrat šatníky své i svých ratolestí." Prodejci/prodejkyně se mohou hlásit na email: , nebo telefonním čísle 736 477 835. Příspěvek pro prodejce je 50 Kč.

Burza dětského jarního oblečení a sportovních potřeb 

Na Základní škole Úprkova se dnes a v sobotu koná burza dětských věcí. Ve třídě 3.B naleznete oblečení, boty, sportovní potřeby, kola, koloběžky a další. Organizátoři přijímají věci v pátek od 13:00 do 16:30 hodin, prodej se uskuteční v sobotu od 9:00 do 12:00 hodin. Výdej neprodaných věcí a výplata peněz proběhne v sobotu od 11:30 do 12:00 hodin.
Za každou předanou věc se platí nevratný poplatek 10 korun.

Hrdinové v Auparku

Každou dubnovou sobotu se můžete v obchodním centru Aupark seznámit s jednou z "hrdinských" složek, tentokrát s prací Letecké záchranné služby, Besipu, Záchranného kruhu. Připravena bude po celý den zábava pro celou rodinu, tematické aktivity, soutěže a foto koutek. 

Za vodní žouželí

Odborné pracoviště muzea v Gayerových kasárnách vás zve v neděli od 9 do 13 hodin na muzejní neděli zaměřenou na pestrý život ve vodě: "Povíme si o způsobu života drobných vodních zvířátek, naučíme se je poznávat podle klíče a detailně si je prohlédneme pod mikroskopem. Za příznivého počasí si je i vlastnoručně odchytíme, proto vhodné oblečení a holínky s sebou. V případě nepříznivého počasí je připraven náhradní program." Jednotné vstupné je 30 Kč. 

Báječný modroběh

"Jsou mámy a tátové, kterým jejich potomek nikdy nebude úplně rozumět, ale oni musí rozumět jemu. Musí svoje dítě provést světem, který naopak nebude rozumět jim. Pojďme ten zmatek na chvilku zastavit. Pozveme je a dáme jim najevo, že nejsou OUT," zvou pořadatelé na nedělní akci nazvanou Báječný modroběh, která podporuje osvětu o autismu a chce propojit rodiny pečující o "modré" dítě. Sraz je v neděli v 9:15 na pláži rybníka Biřička. Čeká vás běh nebo chůze na trase dlouhé zhruba dva kilometry, kde děti se svými rodiči budou nacházet kontroly z orientačního běhu a značit si je do připraveného průkazu. "Přijďte všichni v modrém, pořiďte pěkné fotky a pošlete nám je na adresu ! Nic nám z toho nekápne, ale na chvilku propojíme odlišné světy, které budou chvíli mít stejný směr, projdou stejným cílem a prožijí stejnou radost." 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Petice zastavila stavbu silnice v hradecké přírodní památce Na Plachtě

Město Hradec Králové zastaví přípravy kontroverzní silnice vedoucí okrajem přírodní památky Na Plachtě. Petici proti stavbě zhruba 270 metrů dlouhé spojky podpořilo více než 9 200 lidí, mezi petenty a vedením hradecké radnice se strhla velmi ostrá a nevybíravá debata, uvedl…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Fontány v Hradci ožijí za pár dní. Kvůli nekázni lidí však ne všechny najednou

Hradecké fontány budou od začátku května postupně ožívat. Jako první budou v následujících dnech spuštěny fontány na křižovatce Koruna u Auparku, u Muzea a na Masarykově náměstí. Některé budou uvedeny do provozu později buď kvůli probíhajícím opravám nebo z důvodu doporučení…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme