Zveme: Na oslavy zakončené ohňostrojem, výlov Datlíku nebo halloweenskou noc v knihovně

Výlov Datlíku je naplánován na sobotu.
Výlov Datlíku je naplánován na sobotu. | autor: mmhk.cz

Nadcházející víkend školákům prodlouží pondělní a úterní podzimní prázdniny, které mohou strávit třeba v aquacentru. Neděle 28. října se ponese v duchu oslav stého výročí vzniku samostatné Československé republiky, v předvečer státního svátku zahraje v královéhradeckém Aldisu filharmonie Smetanovu Mou vlast, v neděli vyvrcholí odpolední program na Masarykově náměstí ohňostrojem z Bílé věže. Knihovna pořádá halloweenskou noc, zúčastnit se můžete například výlovu rybníku Datlík a ochutnat nějakou rybí specialitu nebo vyrazit fandit hradeckým hokejistům či fotbalistům.

Hokejisty čekají hned dva zápasy

Ve 13. kole Tipsport extraligy se utká Mountfield HK a HC Dynamo Pardubice. Zápas začíná dnes v 18 hodin na královéhradeckém zimním stadionu. Tamtéž se hokejisté vrátí také v neděli, kdy vyzvou HC Spartu Praha, 14. kolo začne v 18:30.

Votroci se utkají se Zbrojovkou Brno

Ve 13. kole národní ligy se utká FC Hradec Králové a FC Zbrojovka Brno. Zápas začne na stadionu v Malšovicích v sobotu v 17:15 hodin.

Codenames Tournament

Skupinový turnaj ve hře Krycí jména, která je také hlavní cenou pro vítěze. Krycí jména se budou hrát v kombinaci jmen a obrázků pro tří až čtyřčlenné týmy, zápisné je 100 korun za tým. Turnaj se koná  od 18 hodin v District V vedle Českého rozhlasu v Havlíčkově ulici.

Halloween aneb přijďte se bát do knihovny

Tajemná přespávací noc pro odvážné: "Čeká vás trochu strašidelna, hodně zábavy a dobrodružství, nezapomenutelné vzpomínky a echtovní dobroty. Určeno duchům od 110 let. Kostýmy nutné." Projekt byl podpořen Statutárním městem Hradec Králové a koná se dnes v Knihovně města Hradec Králové. Vstupné je 50 korun, začíná se v 19 hodin.

Výlov rybníku

V sobotu lesníci pořádají výlov rybníku Datlík ležící mezi Roudničkou a Novým Hradcem. Výlov začne zhruba o půl osmé ráno a od devíti hodin do poledne bude možné si na přilehlých sádkách čerstvé ryby koupit. Pořídit zde bude možné především kapry, ale v omezené míře i další druhy, třeba štiky, candáty nebo amury. Na místě nebude chybět ani občerstvení nejen v podobě horkých i studených nápojů či tradičních klobás, ale připraveny budou také grilované nebo smažené ryby. Parkování návštěvníků výlovu bude možné na louce u sjezdu z Hlavní ulice. 

Oslavy vzniku republiky

Ještě před sobotním slavnostním koncertem si hradečtí budou moci připomenout první roky Československé republiky na významných místech města (více k programu zde). V Jiráskových sadech bude od 14 hodin zpřístupněný dřevěný kostelík sv. Mikuláše, v plánu je také symbolické zasazení pamětní lípy ke stému výročí republiky. Slavnostní koncert, na kterém zazní Má vlast Bedřicha Smetany, se uskuteční v sobotu v největším hradeckém sále kongresového centra Aldis. V samotný sváteční den bude na Masarykově náměstí celé odpoledne bohatý program, zahraje hradecký JH Big Band, Dechový orchestr města Hradce Králové nebo kapela Klapeto s písničkami z období vzniku republiky. Veřejnosti se také se svým cvičebním vystoupením představí členové tělocvičných jednot hradeckého Sokola. Součástí programu bude i tradiční slavnostní akt s udělením medailí města Hradce Králové. Program vyvrcholí ohňostrojem z Bílé věže, který budou moci lidé sledovat z mnoha míst ve městě od 18 hodin (více o ohňostroji nadete zde).

Zámecké podzimní slavnosti 

Na nádvoří smiřického zámku se v sobotu konají podzimní slavnosti spojené s oslavou 100. výročí republiky. Návštěvníky čeká od 9:30 do 18 hodin staročeský jarmark s ukázkami starých řemesel, bohatý kulturní program s doprovodnými atrakcemi nejen pro děti, prohlídky Kaple Zjevení Páně, výstava fotografií o proměnách města a další. Občerstvení je zajištěno, vstupné je 30 korun. 

Podzimní prázdniny v městských lázních

Na podzimní prázdniny připravila Správa nemovitostí Hradec Králové, provozovatel plaveckého areálu, pro návštěvníky aquacentra v městských lázních speciální nabídku. Od soboty až do úterý dostane každý návštěvník ke vstupu 20 minut navíc zdarma. „Nezáleží na tom, zda vlastní čipové hodinky, nebo si zakoupí jednorázový vstup, bonus získávají všichni. Dokonce i návštěvníci plaveckého bazénu, kteří přes čipové hodinky projdou do aquacentra, budou mít těchto 20 minut v aquacentru navíc,“ říká ředitelka Správy nemovitostí Jaroslava Bernhardová. Nedílnou součástí prázdninové akce v plaveckém bazénu je opět i aquazorbing. Tento moderní adrenalinový sport je určen jak dětem, tak i dospělým, a může si ho vyzkoušet každý za poplatek 20 korun za tři minuty. Zorbovací koule je pro zájemce připravena každý den po dobu akce dopoledne od 11 do 13 a odpoledne od 15 do 17 hodin. Platit je možné hotově u plavčíků nebo čipovými hodinkami v pokladně.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Flošna zatím zůstává zavřená, od středy si zaplavete v lázních

Otevření koupaliště Flošna se kvůli počasí odkládá, od pondělí bude v provozu Wellness studio Flošna, Sauna & SPA zóny v Městských lázních, ve středu se otevře 50 metrový krytý plavecký bazén. Ve všech areálech bude ale omezen počet návštěvníků. Letní koupaliště Flošna…
Čtěte více

Hradec bude mít jako desátý v republice fotbalovou akademii při FC Hradec Králové

Vznik Regionální fotbalové akademie (RFA) v Hradci Králové stvrdili už svými podpisy hejtman Martin Červíček, primátor Alexandr Hrabálek a generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly. Založení akademie, která bude od září tohoto roku fungovat při FC Hradec Králové, je…
Čtěte více

Městské lázně se opět uzavírají, co zůstane v provozu?

Ode dneška se opět uzavírají všechny provozy v budově Městských lázní, a to až do odvolání. Ani sauna & SPA zóna nebude v provozu. Návštěvníkům bude k dispozici pouze recepce od 10 hodin, kde si bude možné zakoupit dárkové poukazy, čipové hodinky anebo si je majitelé můžou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme