Zveme: Na masopustní průvod, do bazénu, na brusle a do Technologického centra

Divadlo Drak zve nejmenší diváky na tři klasické pohádky.
Divadlo Drak zve nejmenší diváky na tři klasické pohádky. | autor: draktheatre.cz

Jarní prázdniny se dětem v Hradci Králové a okolí pomalu chýlí ke konci a s nimi i akce Technologického centra. Dnes mají poslední možnost vyzkoušet si na vlastní kůži virtuální realitu a proletět se vesmírem nebo si ze stavebnice sestavit například detektor lži. Tento víkend také pokračuje akce v Městských lázních, kde každý návštěvník dostane ke vstupu 20 minut zdarma. Nechanicemi se v sobotu prožene masopustní průvod, bruslit se bude na hradeckém zimním stadionu dnes i o víkendu. Děti čeká hned několik divadelních představení - jakých, to se dozvíte v článku.

Veřejné bruslení 

Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. Bruslit se dnes bude od 10 do 11:30 hodin, v sobotu od 16 do 17:30 a v neděli od 15 do 16:30. Vstupné stojí 30 korun, děti do deseti let zaplatí 20 korun a jejich doprovod desetikorunu.

Jarní prázdniny v Technologickém centru

Ještě dnes můžete vzít své děti do hradeckého Technologického centra, které láká během jarních prázdnin na miniboty či sestavování elektrotechnického projektu. Děti od osmi let zde mohou pracovat se stavebnicí boffin – sestavit maják, kompas nebo třeba detektor lži, budou hledat ozobotu cestu bludištěm a vyzkouší virtuální realitu – jízdu na horské dráze, podmořský svět či vesmír z oběžné dráhy. Program začíná v 10:00, 11:00, 12:30, 13:30 a 14:30.

Prodloužený pobyt v Aquacentru

Po celé jarní prázdniny, tedy až do neděle, dostane každý návštěvník Aquacentra v Městských lázních navíc zdarma 20 minut ke vstupu. Akce platí pro úplně všechny a je jedno, zda přijdete na jednorázový vstup nebo čipové hodinky. V plaveckém bazénu bude ve vybrané časy připraven aquazorbing. Součástí akce je i překvapení na baru u vody, můžete si zde mimo jiné dopřát i palačinku s džusem za zvýhodněnou cenu 40 korun.

Masopust v Nechanicích

Město Nechanice zve na již 3. masopustní průvod, který vyrazí od místního kulturního domu v sobotu ve 14:30, sraz účastníků v maskách je ve 14 hodin. Cestou je v plánu několik zastavení a průvod bude končit u restaurace U Ságnerů, kde bude připraveno masopustní pohoštění.

 

 

 

A do třetice všeho...

Divadlo Drak zve nejmladší diváky od tří let na tři pohádky, jak je vypráví starý orchestrion: O třech přadlenách, Otesánek, Obušku, hýbej se! Z inscenace A do třetice všeho… se dozvíte, že bez práce nejsou svatební koláče, že kdo přespříliš rozmazluje svoje děti, ten riskuje, že jimi bude sněden, a že krást se opravdu, ale opravdu nevyplácí. Moudrost a půvab klasických pohádek se tu navíc snoubí s magií loutkového divadla, romantikou starých hracích skříní a nenahraditelnou energií živé hudby. Hrát se bude v sobotu od 15 a 17 hodin, vstupné stojí 90 korun.

Divadélka v Adalu

Dětské diváky o víkendu láká také hradecké Adalbertinum, kde v sobotu od 10 hodin odehraje pražské Divadélko Na koleně pro děti od čtyř let Lakomou Barku. Vstupné je 70 korun. Hlavními postavami této Werichovy pohádky jsou lakomá Barka a další obyvatelé z Dejvic, kde se nic nedává, zato se zde krade a závidí. V neděli tam pak ve stejný čas čeká na děti pohádka O Smolíčkovi: "Smolíčku, pacholíčku, otevři nám svou světničku, jen dva prstíčky tam strčíme, jen co se ohřejeme, hned zas půjdeme." Nestárnoucí vyprávění o jelenu se zlatými parohy a malém neposluchovi Smolíčkovi pro děti od tří let. Účinkuje liberecké loutkové divadlo Na cestě, vstupné stojí 60 korun. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat…
Čtěte více

Školáci s dobrým vysvědčením můžou zdarma do hradeckého aquacentra

Dnes dostanou děti ve školách vysvědčení a začínají jim dvouměsíční letní prázdniny. Městské lázně v Hradci Králové lákají jako každý rok na vstup zdarma všechny školáky mladší deseti let, kteří nebudou mít na vysvědčení horší známku než trojku.
Čtěte více

Začínají mezinárodní Regiony, všechny formy divadla opět zaplní Hradec

Největší česká divadelní přehlídka REGIONY – Mezinárodní divadelní festival Hradec Králové zítra odstartuje již 27. ročník. Čeká nás osm dní nabitých činohrou, alternativním divadlem, tancem, performancemi, autorskými představeními, loutkovým divadlem i koncerty a …
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme