Zveme: Na Martinské trhy, koncert, bruslení nebo výstavu modelů železnic

Martin na bílém koni navštíví Hradec Králové úderem nedělní 15. hodiny.
Martin na bílém koni navštíví Hradec Králové úderem nedělní 15. hodiny. | autor: MmHK

Přinášíme vám pravidelnou páteční pozvánku na víkendové akce v Hradci Králové. Vyrazit můžete třeba na tradiční Martinské trhy do Adalbertina nebo přivítat Martina na bílém koni, který jako každý rok dorazí pod Bílou věž na Velkém náměstí. Budou se degustovat svatomartinská vína, začíná Podzimní výstava modelů železnic, na zimním stadionu bude bruslit veřejnost, můžete se vydat za pokladem s lampionem nebo fandit hradeckým Votrokům.

S lampionem za pokladem

Rodinné centrum Víla Amátka pořádá akci S lampionem za pokladem, tentokrát na téma Čáry, máry... Dorazit můžete dnes, tedy v pátek, od 16:30 do 18 hodin. Na trasu se bude vycházet od Letní scény Klicperova divadla postupně po skupinkách, proto přicházejte kdykoliv v danou dobu. Sebou si vezměte lampion či lucerničku, čeká vás poklad a zasloužené občerstvení pro malé i velké.

Podzimí výstava modelů železnic

Klub železničních modelářů Hradec Králové pořádá tradiční podzimní Výstavu modelů železnic (s mezinárodní účastí) k výročí 100 let samostatné Československé republiky. Výstava se koná na královéhradeckém hlavním nádraží a přístupná je z prvního nástupiště. Výstavu můžete vidět od pátku 9. listopadu až do příští neděle 18. listopadu. Ve všední dny od 14 do 18 hodin, o sobotách a nedělích od 9 do 18 hodin. Mimo jiné bude vystaveno klubové TT kolejiště Velký Brod, unikátní H0 kolejiště SOUTHWEST USA. Po celou dobu výstavy budou všechna kolejiště v provozu.

Degustace Svatomartinských vín

Řízená degustace pěti odrůd svatomartinských vín s výkladem bude připravena dnes večer od 20 hodin v hradeckém podniku District 5. Vstupenky v předprodeji u obsluhy za 350 korun. Od neděle pak můžete nakupovat v rámci Týdne svatomartinských vín.

Martin přijede na bílém koni

Příjezd Martina na koni k Bílé věži na Velké náměstí v Hradci Králové je naplánován na nedělní 15. hodinu. Na náměstí můžete ale přijít už dříve, už od dvou hodin budou ve stáncích k prodeji i ochutnávce svatomartinské rohlíčky, svatomartinské víno a mnoho dalších tradičních lahůdek i adventních inspirací. O půl třetí odstartuje program na pódiu, více se dozvíte v tomto článku o příjezdu Martina na bílém koni. Děti, které dostaly křestní jméno Martin či Martina, se mohou svézt na bílém koni.

Martinské trhy 2018

Již podvanácté se v Hradci Králové koná tradiční předvánoční jarmark lidových řemesel - Martinské trhy. V sobotu se do Adalbertina sjede více než stovka řemeslníků z měst, obcí a vísek celé republiky, aby ve všech prostorách Adalbertina a přilehlého parkoviště od 9 do 16 hodin předvedli výrobky lidové tvorby a uměleckých řemesel včetně vánočního zvykosloví. Co všechno na trzích uvidíte? Keramiku užitkovou i dekorativní, vánoční ozdoby, prostírání a dekorace, malované sklo, výrobky ze dřeva, kůže, proutí, skla, kovu, včelího vosku, obrázky s podmalbou na skle, vitráže, svíčky, batiku, patchwork. Nebudou chybět ani textilní a dřevěné hračky, polštářky, čepice, šátky, kabelky, kapsáře, aranže z přírodních materiálů, šperky a bižuterie. Ochutnat budete moci sýry, tradiční lidové pečivo, placky, halušky, Krakonošovy dobroty, opékané selátko, pražené oříšky a další dobroty. Na Dni otevřených dveří Spolku lidové tvorby, který bude mít prostor v Bílém salonu Adalbertina, se budou děti i dospělí moci naučit vyrábět vánoční ozdoby z papíru, ze skleněných korálků, kukuřičného šustí a dalších materiálů a seznámit se s vánočním zvykoslovím. Kromě toho mohou návštěvníci ozkoušet jednoduché meditační techniky jako je trénink vědomí, uvědomění a relaxace. 

Koncert Manon Meurt v kostele

Vystoupení současných hvězd české hudební scény Manon Meurt, jež je součástí programu koncertní série MENU, proběhne v sobotu od 21 hodin v bývalém barokním kostele sv. Jana Nepomuckého (Městská hudební síň) v centru Hradce Králové. Akustika sakrálních prostor v beuronském stylu bude jistě svědčit éterickým vokálům i kytarovým vazbám z jejich současné desky MMXVIII (Minority records). Manon Meurt tvoří Vojtěch Fejša (kytara, zpěv), Kateřina Elznicová (zpěv, kytara), Jiří Bendl (bicí) a David Tichý (syntezátory). Na současné nahrávce přispěl producentsky Jan P. Muchow z The Ecstasy of Saint Theresa. Úvod večera bude patřit zvukovým a kytarovým dronům projektu Obelisk of Light. Hudební alterego Jana Kašpara (mj. Sítě), testuje možnosti digitálně procesovaného zvuku. V jeho vystoupeních se minimalistické motivy z barytonové kytary transformují se do sytých dronových ploch a rytmicky abstraktních struktur. 

Veřejné bruslení 

Na zimním stadionu v Hradci Králové si můžete tento víkend zabruslit v neděli, a to od 15 do 16:30. Vstupné na veřejné bruslení stojí dospělé a mládež nad deset let 30 korun, mladší děti zaplatí 20 korun a jejich doprovod desetikorunu, šatna je za pětikorunu. Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. 

Votroci se utkají s Pardubicemi

15. kolo Fortuna: Národní ligy se odehraje v neděli v 15 hodin na fotbalovém stadionu v Malšovicích. FC Hradec Králové vyzve FK Pardubice.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na Den rodiny, noční koloběžkování či některý ze závodů

Víkend bude v Hradci Králové nabitý především sportovními akcemi. Hradubický běh se dvěma starty z Hradce a z Pardubic má společný cíl v Čeperce. Na Biřičce startuje smíšený závod dvojic Hradecký koloběh, kdy jeden z dvojice jede na kole a druhý běží. Na Stříbrném rybníku se…
Čtěte více

Zveme: Záchranka otevírá brány, budou noční závody i Báječný modroběh

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude především běhat. Báječný Modroběh na Biřičce podpoří rodiny s autistickými dětmi, na Velkém náměstí budou noční závody Night Run. Můžete fandit hradeckým fotbalistům, Votroci si totiž v základní části FORTUNA:LIGY zajistili…
Čtěte více

Zveme: Velikonoční pohádky, koncerty, koupání, vyrábění a výstavy

Jaké akce nabídne prodloužený velikonoční víkend v Hradci Králové? Rozezní se zvon Augustin na Bílé věži, rozjede se poprvé dětská železnice. Šrámkův statek v Pileticích zve na velikonoční výstavu a dílničky. Aquacentrum připravilo speciální slevu, každý návštěvník dostane 20…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme