ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Noční bloudění v kukuřičném poli s baterkami a v kostýmech.
Noční bloudění v kukuřičném poli s baterkami a v kostýmech.

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza Brož s Devítkou. Koná se hradecké nábřeží vína a jazzová pouť.

PLAVBY PARNÍČKEM PO LABI

Během celého srpna se ještě můžete projet po Labi v parníčku. Půjčovna malých plavidel na Smetanově nábřeží v Hradci Králové naproti Městským lázním je otevřená každou sobotu a neděli od 10 do 18 hodin. Poslední plavba vyplouvá v 17:00 hodin. O prázdninách je celodenní provoz od pondělí do neděle. Vyplouvá se zpravidla v každou celou hodinu. Plavba trvá 50 minut, s obrátkou pod kamenným mostem na Pláckách, poté do centra k "Hučáku" a zpět.

HONZA BROŽ & DEVÍTKA NA STATKU

Šrámkův statek Piletice dnes od 19 hodin hostí Devítku, hudební skupinu s více než dvacetiletou tradicí. V jejím středu je kytarista, zpěvák a písničkář Honza Brož. Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou mohli vídat i ve skupině Žalman a spol. Devítka se opírá o dvě dospělé kytary, výbornou baskytaru, barevný vokál, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, nad jejichž texty se dá (ale nemusí) přemýšlet.

SEGAFREDO SAHARA RACE

V pátek večer se pojedou od písníku Marokánka noční cyklistické závody. Start je ve 20:30 hodin. V sobotu v 9 hodin se pak pojedou dětské závody, od 10 hodin trailový závod se startem intervalově po 30 sekundách, hromadný závod na 20 kilometrů odstartuje ve 12:30. Pro účastníky jsou připraveny zvlášť běžecké a cyklistické závody. Start a areál závodu bude ve staré Marokánce, odkud se účastníci vydají přes les do aktivně těžícího sousedního lomu Marokánky. Z nového lomu se okruh vrací zpět do starého písníku. Na pestrém okruhu vás čekají výběhy písečných dun, přírodní terén v přilehlých lesích a ochlazení v místním potoku. 

NOČNÍ BLOUDĚNÍ V KUKUŘIČNÉM POLI

"Přijďte se bát s Kukuřičáky! Skvělá noční zábava v kukuřičném bludišti. Opět pro vás chystáme oblíbené noční bloudění společně se strašidly a speciální tajenkou," zvou organizátoři do kukuřičného bludiště v hradecké ulici Akademika Bedrny. Můžete přijít v pátek od 21:00 do 1:00. Do 23:00 je bloudění s baterkou především pro děti s rodiči, poté vypukne zábava pro odvážnější. Návštěvníci ve strašidelném kostýmu mají slevu na vstupném.

NÁBŘEŽNÍ JAZZOVÁ POUŤ

Na Smetanově nábřeží v Hradci Králové se v sobotu koná Nábřežní jazzová pouť, akce začíná v 16 hodin.

HRADECKÉ NÁBŘEŽÍ VÍNA

V parku na náměstí 5.května se v sobotu ve 14 do 22 hodin opět propojí skvělé víno s jazzem. Již 14.ročník jazzové pouti doprovodí skvělá vína z Čech a Moravy - nebo naopak?

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více

Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat…
Čtěte více

Zveme: Na obří lego výstavu či na festival Kosi na vsi

Jaké akce přinese druhý červencový víkend v Hradci Králové? Děti můžete vzít na obří výstavu z lega, složenou z 650 tisíc dílků! Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje Nadoraz, na Výravě bude koncertovat Lucie, v Kosicích se koná rodinný festival Kosi na vsi. Při komentované…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme