Zveme: Na hudební festival Hradecký letokruh, na Nábleší či triatlon

Jeden z mála hudebních festivalů letos v Hradci Králové - Hradecký letokruh.
Jeden z mála hudebních festivalů letos v Hradci Králové - Hradecký letokruh. | autor: Hradecký letokruh

Většina hudebních akcí byla letos v létě zrušena, ale své místo v areálu Šimkových sadů našel festival s omezenou kapacitou Hradecký letokruh. Šrámkův statek v Pileticích dnes zve na hudební večer s Devítkou, NÃPLAVKA láká ke Správčickému rybníku. Koná se noční komentovaná prohlídka Hradce a Hradecký terénní triatlon, promítá letní kino Širák, pod Pražským mostem bude opět Nábleší a Divá Bába bude poprvé v akci u Žižky. 

Festival Hradecký letokruh

Od středy až do soboty můžete navštívit u Aldisu hudební festival s malou kapacitou. Dnes od 15 hodin v areálu u Šimkových sadů zahraje Marek Ztracený, No Name a Pokáč. Zítra se můžete těšit na Marka Ztraceného, Bena Cristovao, MIRAI a Kapitána Dema. Vstupenky stojí 599 korun.

Léto na statku s Devítkou

Šrámkův statek jako každoročně připravil koncerty zajímavých kapel či interpretů, na které se můžete těšit vždy v pátek od 19 hodin. Dnes tam zahraje Honza Brož a Devítka - hudební skupina s dlouholetou tradicí.

Farmářské trhy Hradec Králové

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost zve na oblíbené sobotní farmářsko-potravinářské trhy.
Najdete v sobotu od 8 do 12 hodin v ulici Letců, vedle hradeckého obchodního centra Atrium.

NÃPLAVKA na Hawaii

Správčický rybník v sobotu odpoledne od 13 hodin hostí NÃPLAVKA: "V sobotu 25.července pořádáme už 7.ročník naší srdcové venkovní akce. Místem konání je opět Hawaii bar u Správčického rybníka v Předměřicích nad Labem. Čeká vás turnaj v plážovém volejbale, sprint paddleboardů, volné půjčovaní paddleboardů Padboards, Red Bull Lab Barči srandičky na Jägermeister baru! Večerní party odstartuje ve 21:30 a má ji opět v režii dvojice ostřílených borců DJ Akvamen a DJ Poeta (Radio Spin 96.2 FM)."

Noční komentovaná prohlídka Hradce

V sobotu ve 21 hodin mají u Infocentra na Eliščině nábřeží sraz zájemci o noční prohlídku Hradce Králové: "Pojďte se s námi projít městem v době, kdy se ze dne stává noc a objevte tak méně známou tvář našeho důvěrně známého města." Vstupenky lze zakoupit v hradeckých infocentrech nebo formou eVstupenky. "Doporučujeme mít vstupenky zakoupené z předprodeje, neboť jejich prodej na místě před akcí bude velmi omezen," upozorňují organizátoři.

Lassie se vrací v letním kině

"Úžasný comeback ze zvířecí říše. Dvanáctiletý Florián a jeho dlouhosrstá kolie jsou proti své vůli rozděleni. Lassie musí na druhý konec země. Jak jen to jde, šupajdí zpátky za Floriánem. Před ní je dlouhá cesta plná překážek, lidí hodných i zlých. Lassie ale žene touha po věrném kamarádovi a nic ji nemůže zastavit!" Letní kino Širák film v hlavní roli s Nico Marischkou (seriál The Team) a Sebastianem Bezzelem (seriál Vraždy u jezera) uvede v pátek od 21 hodin.

Nábleší pod Pražským mostem

"Říká se, že Labe je nové moře a Náplavka pod Pražským mostem něco jako Makarská. Zmrzlinu nebo kuny si sice musíme donést vlastní, ale slibujeme, že hemžit se to tam bude parádně. Vyhlašujem totiž červencové nábleší, pro všechny, kterým prázdniny přinesly trochu času na vytřízení skříní a sklepů nebo chuť osvěžit si šatník či knihovnu nějakým hot letním kouskem." Prodávat, kupovat či měnit můžete v neděli od 9 do 12 hodin.

Divá Bába poprvé v akci u Žižky

V neděli od 14 hodin je v plánu v Žižkových sadech první výlet s Divou bábou - test vozítka, křest knihovny, první čtení. "Bába dorazí k soše Jana Žižky z Trocnova ve 14 hodin. Ouřadovat bude s výběrem české literatúry přímo tam. Na místě bude probíhat nezávazná konverzace a zábava, kolem 15. hodiny pak křest vozítka a možná i čtení vybraných děl - Bába stále vítá nabídky případných čtenářů." Dále bude možno se přidat k balení knížek do papírových obalů, výrobě záložek nebo jen piknikovat. "Další Báby mohou vyšívat či štrikovat fusekle. Akce bude oficielně trvat do 17 hodin, v případě dobrého počasí a nálady i déle. Prosíme, deky si přineste svoje. Drobné občerstvení bude na místě, ale nepohrdneme ani domácími pochutinami od vás," vzkazují pořadatelé.

Hradecký terénní triatlon

V neděli v 8 hodn startuje na Biřičce 17. ročník Hradeckého terénního triatlonu. Jednotlivé starty jsou rozděleny podle výkonnosti, a proto si zazávodí hobíci, profíci i děti. Přihlásit se mohou také štafety.
Varianty závodu: dlouhý závod: 400m plavání + 19km cyklistika + 4km běh. EASY triatlon: 150m plavání + 5km cyklistika + 1,5km běh. Dětský duatlon: trasa pro děti od 3 do 13 let (vzdálenosti budou upraveny podle věku dětí). Přihlášky jsou spuštěny na http://hradeckytriatlon.cz.

Za příběhem Draku

Divadlo Drak v Hradci Králové připravilo na letní měsíce pro své návštěvníky speciální venkovní program – dobrodružnou výpravu Za Příběhem Draku. Trasa výpravy začíná a končí v Labyrintu Divadla Drak, kde účastníci obdrží potřebné informace a pracovní list s mapou. Výprava probíhá bez průvodce, ale kdykoliv v průběhu mohou poutníci vyhledat pobočníka, který jim poradí, jak pokračovat v cestě či kde hledat dál. První část výpravy se odehrává venku v okolí divadla. Poutníci se pohybují podle herní mapy a plní interaktivní úkoly, luští hádanky a postupně získávají jednotlivé indicie potřebné k zdárnému dokončení hry a nalezení pokladu, který se ukrývá v bludišti vitrín v expozici výstavy Příběh Draku 1958 - 2018. Na výpravu Za Příběhem Draku se můžete vydat kdykoliv v otevírací době Labyrintu Divadla Drak od úterý do neděle od 10 do 17 hodin. Poslední výprava vychází nejpozději v 15:30.

Výstava v týnišťské věži

Členové spolku přátel města Týniště nad Orlicí zvou na výstavu Policie a četnictvo ve Vodárenské věži. Expozice představí historii bezpečnostních složek u nás za uplynulých 150 let. K vidění budou například dobové uniformy, ukázky kriminalistických metod, kasařské náčiní a velké množství doprovodných fotografií. Přiblíženy budou dokonce skutečné případy týnišťských strážníků. Otevírací doba věže v roce 2020 je od 30. května do 28. září soboty, neděle, svátky 10 - 17 hodin. Vstupné: dospělí 30 korun, děti v doprovodu dospělých zdarma.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme