Zveme: Na gurmánské akce, folklorní stavění máje, fotbal, karate či noční běh

Na Šrámkově statku budou folklorní soubory stavět máje.
Na Šrámkově statku budou folklorní soubory stavět máje. | autor: hradeckralove.cz

Jaké akce se o víkendu konají v Hradci Králové a okolí? V sobotu se můžete podívat třeba na tradiční stavění máje na piletickém Šrámkově statku, zavítat na farmářské trhy, jarní Nábřeží gurmánů nebo na Mistrovství světa v toustování. Ani sportovní nadšenci o víkendu nepřijdou zkrátka, fandit mohou na fotbalovém zápase s Frýdkem-Místkem, zavítat mohou na Světový pohár karatistů nebo se zúčastnit nočního běžeckého závodu. Otevřená už je i Slunná loučka u plaveckého bazénu.

Stavění máje všem pannám hradeckým

V sobotu od 14:30 hodin se na Šrámkově statku v Pileticích vztyčí máj všem pannám hradeckým i přespolním: "Diváci se mohou těšit na folklórní soubory a muziky, opékané prasátko i jarmark lidových řemeslníků, kteří je některým svým dovednostem rádi přiučí. Na hlavní galaprogram plynule naváže podmájová zábava, kde si budou moci všichni, kteří vydrželi, pořádně šoupnout škrpálem." 

Slunná loučka je otevřena

Již třetím rokem se můžete opalovat na Slunné loučce u plaveckého bazénu, kde si děti užívají velké řízené mlhoviště, v jehož prostoru se nachází prolézačky, skluzavky a hrací domečky. V areálu si můžete zdarma zahrát stolní tenis, ruské kuželky, pétanque i další hry. K odpočinku jsou tu lehátka, na trávě si poležíte na dece a stín poskytnou vzrostlé stromy nebo slunečníky zdarma. V okrasných květináčích jsou nové květiny a lavičky jsou opravené a natřené. "V nejbližší době proběhne revitalizace plat na ležení, bude zprovozněné pískoviště, přibude nová skluzavka pro děti a nový prolézací domeček," zní ze Správy nemovitostí HK. Vstupné na Slunnou loučku děti do 120 cm neplatí, dospělý na celý den zaplatí 30 Kč a mládež a senioři 20 Kč. Návštěvníci krytého plaveckého bazénu i aquacentra mají vstup na Slunnou loučku zahrnutý v ceně vstupného. Loučka je otevřena od 10 do 18 hodin, s prodlužováním dnů se bude prodlužovat i večerní čas až do 20. hodiny. 

Mistrovství světa v toustování

V pátek od 17 hodin pořádá NUUK - sauna a osvěžovna gastronomickou přehlídku v labské zátočině: "Mistrák delikátních chutí, nápadů a rozpálenýho teflonu. Vy si myslíte, že je to sranda, ale o toustování se nežertuje." Celou aktivitku doplní přednáška od Šárky Zahálkové O tom, jak se toust dostal do white boxu a na mezinárodní trh s uměním. 

Farmářské trhy

Hradecká kulturní a vzdělávací společnost pořádá v sobotu dopoledne oblíbené Farmářsko-potravinářské trhy. Pozor, letos už nejsou v Gayerových kasárnách, které procházejí rekonstrukcí, přesunuly se do ulice Letců, vedle obchodního centra Atrium. Otevřeno bude od 8 do 12 hodin.

Hradecké Nábřeží gurmánů - Chuť jara

Na hradecké náplavce na Smetanově nábřeží se v sobotu od 10 hodin setkají milovníci dobrého jídla a pití, kuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři. Akce bude nabízet a pracovat se sezónními surovinami, včetně regionálních potravin. U některých stánků budou připraveny speciální workshopy, vstup na akci je pro všechny návštěvníky zdarma.

Povídání v Podkroví se Zuzanou Kronerovou

Klicperovo divadlo ve spolupráci s Českým rozhlasem Hradec Králové pořádá cyklus rozhovorů Povídání v Podkroví, do kterého si herci Klicperova divadla zvou zajímavé hosty. Natáčení nejnovějšího dílu proběhne v sobotu od 17:30 v tradičním prostoru Komorní scény v Podkroví. Herec Miroslav Zavičár tentokrát přivítá slovenskou herečku Zuzanu Kronerovou. Tato energická dáma nejnověji zazářila ve filmu Bába z ledu, za který získala i cenu Českého lva. Vstup na natáčení je pro diváky zdarma, volné vstupenky je možné vyzvednout v předprodeji divadla na Gočárově třídě nebo přímo na místě před začátkem programu.

18. Grand Prix v karate

V sobotu a v neděli ve Sportovní hale v Třebši pořádá Spartak HK a SKIF CZ Světový pohár karate. Využijte den na závodech a zacvičte si na semináři s legendami karate shotokan - s mistry z Japonska Shihanem Masaru Miurou a z Itálie Senseiem Paolo Lusvardim.

Votroci vyzvou Frýdek-Místek

Ve 25. kole Fortuny národní ligy se utká FC Hradec Králové a MFK Frýdek Místek. Zápas se bude konat na Všesportovním stadionu v Malšovicích v neděli od 17 hodin.

NN Night Run Hradec Králové 

Běžecké noční městské závody na 10 km a na 5 km, který se uskuteční v centru Hradce Králové a v jeho okolí. Trasa bude vedena jak centrem, tak podél Labe. Start i cíl je vždy na Velkém náměstí, v 18:15 hodin odstartují Dětské závody INNOGY KIDS CUP, o hodinu později nezávodní SBERBANK FAMILY RUN na 2 km, ve 20:30 hodin startuje AVON BĚH na 5 km a ve 20:40 hodin začíná NN NIGHT RUN na 10 km.

Hrdinové v Auparku

Každou dubnovou sobotu se můžete v obchodním centru Aupark seznámit s jednou z "hrdinských" složek, tentokrát s prací Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. Připravena bude po celý den zábava pro celou rodinu, tematické aktivity, soutěže a foto koutek. 

Malování na chodník

V neděli od 13 hodin můžete vzít své děti do Rodinného centra Pohoda, kde se bude jako každý rok malovat na chodník. "Kromě toho, že budete moci vyzdobit křídami všechny chodníky v okolí, na vás čeká také spousta tvořivých workshopů, venkovních her a soutěží, hrátky s jógou pro ty nejmenší a kupa další zábavy! Děti si můžou nechat namalovat na obličej zvířátko nebo masku podle svých představ od naší šikovné malířky a rodiče budou mezitím moci ochutnat dobroty z našeho bufíku."

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více

Zveme: Na nábřeží mezi gurmány nebo na dětská pohádková putování v sadech

Jaké víkendové se chystají nejen pro obyvatele Hradce Králové? Těšit se můžete na Hradecké nábřeží gurmánů, Stěžerské šlapačky, svítání na Bílé věži či noční komentovanou prohlídku města. Na Stříbrňáku se koná již 30. sraz Škoda historic fan clubu. Děti můžete vzít buď do…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme