Zveme: Na fotbal, orientální festival, divadlo, cestovatelský veletrh či rybářský ples

Na Všesportovním stadionu v Malšovicích se utkají Votroci s Českými Budějovicemi.
Na Všesportovním stadionu v Malšovicích se utkají Votroci s Českými Budějovicemi. | autor: fchk.cz

Už máte program na víkend? Inspirovat se můžete naší pozvánkou, například dnes můžete fandit hradeckým fotbalistům, sezonu odstartují utkáním s Českými Budějovicemi. Můžete navštívit festival Kouzlo orientu nebo některé z mnoha divadelních představení, třeba premiéru v Klicperově divadle, zkrátka nepřijdou ani děti. Dnes i zítra můžete zajít do Aldisu na cestovatelský veletrh a dozvědět se více o turisticky zajímavých místech, které představí kraje a města, cestovní kanceláře a agentury, destinační společnosti, lázeňské subjekty, hrady a zámky, hotely, atraktivní přírodní lokality, památkové rezervace, kempy, zábavní a vzdělávací areály pro děti.

 

Votroci hostí České Budějovice

Fotbalová sezona se rozjíždí a hradečtí fotbalisté se dnes na úvod ve Fortuna národní lize utkají s SK Dynamo České Budějovice. Zápas začíná v 17 hodin na Malšovickém stadionu.

Divadlo Jesličky: Hanťova oáza 

Story slavného Sklepa na motivy Bohumila Hrabala a života v režii Jana Dvořáka uvede Divadlo Jesličky Josefa Tejkla dnes od 19:30 hodin.

Premiéra v Klicperově divadle

Hradecké Klicperovo divadlo v sobotu večer uvede hru významného německého dramatika Rolanda Schimmelpfenniga Černá voda. Českou premiéru hry Černá voda můžete vidět ve Studiu Beseda v režii Michala Háby a v překladu a dramaturgii Jany Sloukové. Scénu a kostýmy navrhla Adriana Černá, autorem hudby je Jindřich Čížek. Na jevišti se můžete těšit na Natálii Holíkovou, Lenku Loubalovou, Kamilu Sedlárovou, Filipa Richtermoce, Jana Vápeníka a Kryštofa Bartoše, nového člena Klicperova divadla, který se tímto poprvé představí divákům.

Veletrh Infotour a cykloturistika 

Kam na dovolenou, výlet či prázdniny? 19. ročník veletrhu Infotour a Cykloturistika se koná v pátek a v sobotu v Kongresovém centru Aldis Hradec Králové. Najdete tam turistické možnosti nejen z České republiky, ale již tradičně přijedou se svými nabídkami také vystavovatelé ze zahraničí – z Polska, Slovenska, Itálie nebo Ukrajiny. Oblíbeným zpestřením veletrhu jsou cestovatelské besedy a přednášky známých cestovatelů s losováním věcných cen pro posluchače. Poslechnout si můžete například vyprávění o pirátské plachetnici La Grace či o vodácké expedici mezi domorodce na Sumatře. Vstup je zdarma.

Festival Kouzlo orientu

Taneční škola SAHAR si Vás dovoluje pozvat na festival orientálního tance, který začíná v pátek a končí až v neděli. Těšit se můžete na semináře, galashow a módní přehlídku. Vystoupení se konají v sobotu v Adalbertinu vždy od 14 a 19 hodin: OMAR Jamil (SY), NAIMA Bakkali (MO), NADIA Nawaar (IT), SAHAR, SHREEN, KAROLÍNA Štraus Idris. Vstupné stojí 180 korun.

Cirk La Putyka ve Filharmonii

Inscenace Batacchio od souboru Cirk La Putyka vás okouzlí "atmosférou dávných šou plných magických triků, dechberoucí akrobacie a humoru". Hrát se bude v sobotu i v neděli, vždy od 19 hodin, v sále Filharmonie Hradec Králové. Na scéně se objeví sedm akrobatů a herců v netradiční kombinaci disciplín nového cirkusu s těmi, které na jevišti už jen tak neuvidíte. Autorem a režisérem projektu je Maksim Komaro, finský režisér, který se souborem Cirk La Putyka spolupracoval již na inscenacích Slapstick Sonata a Play. Vstupenky stojí od 250 do 550 korun.

 

Dětská představení v Adalbertinu

Sobotní pohádka pro děti od čtyř let začíná v královéhradeckém Adalbertinu v sobotu v 10 hodin, Potrestanou princeznu zahraje Studio PH Pohádka: "Princezna Drahomíra zjišťuje, že laskavost a přívětivost je mnohem lepší než vztekání a hněv. O její nápravu se postará nejen král Květoslav, ale i hodné čarodějky ze Zeleného vršíčku." Nedělní představení O chytré horákyni se koná ve stejný čas a na stejném místě, loutková inscenace na motivy pohádky Boženy Němcové v úpravě i pro nejmenší diváky vypráví o tom, jak statečná Manka svým důvtipem získala obdiv a nakonec i srdíčko pana knížete. Účinkuje liberecké Divadlo Na cestě.

Rybářský ples

V sobotu večer budou slavit rybáři v hradeckém Kulturním domě Střelnice. Rybářský ples začíná v 19 hodin, vstupenky stojí 250 korun.

Veřejné bruslení 

Bruslení pro veřejnost v Hradci Králové provozuje v malé hale zimního stadionu královéhradecký hokejový klub. Bruslit se tento víkend bude v neděli od 15 do 16:30 hodin. Dospělí zaplatí 30 korun, děti do deseti let dvacku a jejich doprovod desetikorunu. Šatna stojí 5 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba lávky u Aldisu čeká na ukončení prací na budově ČSOB

Stavba lávky přes Labe u Aldisu by měla být zahájena na přelomu léta a podzimu letošního roku. Město má kompletní dokumentaci a potřebná povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor stavebníka a BOZP. Aby mohla…
Čtěte více

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme