Zveme: Na folklorní festival, Pivní rozjímání, cyklomaraton či sportovní hry

Hradecké sportovní hry nabídnou mimo jiné i turnaj ve streetballu.
Hradecké sportovní hry nabídnou mimo jiné i turnaj ve streetballu. | autor: hradeckesportovnihry.cz

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Třeba vás inspiruje naše pravidelná páteční pozvánka. Dnešní Den dětí si nejmenší mohou užít například v Galerii moderního umění, ale akce pořádají také hradecká obchodní centra Futurum a Atrium. Celý víkend probíhá Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové, v sobotu se můžete těšit na roztančené Žižkovy sady, scénické formy folklóru v divadle a na sousedskou zábavu na Šrámkově statku v Pileticích. Navštívit můžete také festival Pivní rozjímání, cyklomaraton nebo Hradecké sportovní hry.

Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové

"Již po XXVII. si v Pardubicích a v Hradci Králové podávají ruce dobří sousedé a přátelé folklóru. Přijměte srdečné pozvání na pardubickou Pernštýnskou noc, na roztančené Žižkovy sady v Hradci Králové, do Klicperova divadla na scénické formy folklóru, na sousedskou zábavu na Šrámkově statku v Pileticích a na nedělní setkání souborů na zámku v Pardubicích," zvou pořadatelé folklorního festivalu Pardubice - Hradec Králové, který se koná od pátku až do neděle. V sobotu bude hlavní program v Hradci, v Žižkových sadech se koná od 10 hodin do 16:30 akce Na hradeckém rynku a uvidíte na ní nejen folklorní vystoupení, ale těšit se můžete také na jarmark lidové tvorby a uměleckých řemesel. Scénický pořad Naše národní se koná od 16:30 do 18 hodin v Klicperově divadle. Večer od 19 hodin pak začíná program na Šrámkově statku nazvaný Přijďte pobejt aneb Smyslů plný večer.

Den dětí v galerii

Dnes od 10 hodin si děti mohou užít svůj svátek třeba v hradecké Galerii moderního umění. "Ve spolupráci se studenty Katedry výtvarné kultury a textilní tvorby PF UHK jsme pro vás připravili doprovodný program ke stálé expozici a probíhajícím krátkodobým výstavám plných zábavných a výtvarných úkolů, které potěší menší i větší návštěvníky. Program není časově omezen, rezervace jednotlivců předem není nutná. Přijďte kdykoliv mezi 10 a 15 hodinou," zvou pořadatelé. 

MENU: Haco (JP), Tarnovski (CZ), Obelisk of Light (CZ)

Japonská zpěvačka, skladatelka, multiinstrumentalistka a zvuková designérka Haco, zakládající členka kapel After Dinner a Hoahio, si postupně vytvořila unikátní zvuk, ve kterém volně kombinuje postupy elektroakustické hudby, post-punku, avantgardy, ambientu, improvisingu, ale i popu. Ve velkém sále Bio Central se představí dnes od 21 hodin s novým albem Qoosui, které bude prezentovat v unikátním audiovizuálním programu. Dalšími vystupujícícmi večera bude český Tarnovski, jehož improvizovaná hudební vystoupení jsou mixem glitchové dekonstrukce, musique concrète a field recordings, a hudební projekt Jana Kašpara s názvem Obelisk of Light, ve kterém transformuje minimalistické motivy do sytých dronových ploch a rytmicky abstraktních struktur. Vstupné je 120 korun.

Hradecké sportovní hry

Několik turnajů v různých sportovních disciplínách v atraktivním prostředí hradecké náplavky v centru města se odehraje v sobotu od 10 do 18 hodin. Jednotlivé sporty organizuje Decathlon ve své "pouliční, městské" variantě jako např. streetball nebo pouliční fotbal, které jsou neotřelé a velice populární. Společně s adventure zónou vás čekají další stanoviště a sportovní dětský den. Registrace do jednotlivých sportovních disciplín jsou spuštěny na webu www.hradeckesportovnihry.cz.

6. pivní rozjímání

Spolek Hradecké rozjímání pořádá tradiční festival dobrého piva. Na 90 druhů piv nabídne celkem 30 pivovarů. 6. pivní rozjímání se koná v sobotu od 10 do 22 hodin, letos na parkovišti Kongresového centra Aldis. "Azyl bude pouze dočasný a v příštím roce plánujeme návrat zpět do Gayerových kasáren," říkají pořadatelé. Vstupné se neplatí.

Bikero Cyklomaraton v lesích

V neděli od 8.30 začíná Bikero Cyklomaraton Hradec Králové. Start a cíl se uskuteční na Všesportovním stadionu, součástí jsou i dětské závody. Tratě jsou 60 a 30 kilometrů, které vedou většinou po širokých lesních cestách, kde se dá bez problémů předjíždět. Převýšení bude přijatelných 600 metrů. Kategorie Rodinný team je vyprodán, ostatní se mohou přihlásit v 8 hodin ráno přímo na místě, online rezervace už jsou vypnuté.

 

Cesta pohádkovým lesem

Zábavné odpoledne v lese u Biřičky určené pro děti s doprovodem začíná v neděli ve 14.30: "Čekají na vás pohádkové bytosti s úkoly a na závěr drobné odměny. Cesta je vhodná i pro kočárky, délka trasy je přizpůsobená dětským nožkám. Start kdykoliv od 14.30 do 17.30 hod." Vstupné je dobrovolné. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na burgery, portugalský festival, dětský den či královnu na Bílé věži

Jaké akce se v Hradci Králové chystají na tento víkend? Pojede se Cyklomaraton v hradeckých městských lesích, na Správčáku bude dětský den, Bílou věží bude provázet královna, na letišti se koná menší verze festivalu Rock for People. Navštívit můžete také Burger street festival…
Čtěte více

Nové hradecké 3D bludiště už funguje, dnes tam mohou děti zdarma

Mezinárodní den dětí můžete oslavit se svými ratolestmi třeba na nové atrakci v hradeckých lesích. Díky rozvolnění bezpečnostních opatření, které povolilo sdružování do 300 lidí, funguje Park Na Větvi téměř bez omezení. Soustava visutých hřišť na okraji Malšovic již tři týdny…
Čtěte více

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme