Zveme: Na filmový festival, monstra z vesmíru nebo noční Bílou věž

V rámci festivalu Cinema Open si můžete můžete prohlédnout i zákulisí kina a promítací kabiny v Centralu.
V rámci festivalu Cinema Open si můžete můžete prohlédnout i zákulisí kina a promítací kabiny v Centralu. | autor: hradeckralove.cz

Ještě nevíte, co podniknete o víkendu? Nechte se inspirovat naší pravidelnou páteční pozvánkou na některé z akcí konaných v Hradci Králové a blízkém okolí. Pokud milujete sci-fi a fantazy, můžete si vytvořit kostým monstra z vesmíru a vyrazit dnes večer do Kuklen na Book Con. Bio Central zve po celý víkend na festival Cinema Open, Oblastní charita Hradec Králové zase na Dušičkové rozjímání. Můžete se zúčastnit sobotního kurzu malby pro začátečníky a mírně pokročilé v Galerii Artičok nebo si poslechnout odpolední pohádkové vystoupení hradeckých filharmoniků. Vyznavači rave mejdanů si jistě nenechají ujít akci Addict na Náplavce, jiní třeba vyšplhají na noční Bílou věž. 

Festival Cinema Open 

Osmý ročník festivalu se koná od 2. do 4. listopadu v Hořicích a v Hradci Králové. V hradeckém Bio Central dnes můžete vidět například nezávislé filmy od 17:30 a 20 hodin, ale také si můžete prohlédnout kino a promítací kabiny, a to od 15:30 hodin. Ve Videokavárně začíná v 16 hodin Filmoviště/animační dílna, v sobotu o hodinu dříve. V 16 hodin pak začne blok animovaných filmů pro děti ve Velkém sále. Opět uvidíte nezávislé filmy, komediální žánrový blok a od 20 hodin se ve Velkém sále bude udílet cena Vortex 2017 a promítat film Milada.

Fantasy Book Con v knihovně

Zažijte 24 hodin ve světě fantasy a sci-fi. Dnes od 18 hodin na vás v pobočce městské knihovny v Kuklenách čekají deskovky, tvoření, quest, filmy, přednášky, kvízy a další. Hlavní téma letošního večera zní: Fantastická zvířata a monstra z vesmíru. Vhodné od 14 let, kostýmy jsou vítané. Vstupenky jsou slosovatelné. 

Kurz malby pro začátečníky a mírně pokročilé

Galerie Artičok pořádá v sobotu workshop od 17:30 na královéhradecké třídě Karla IV. "Tento kurz je určen všem, kteří chtějí prostřednictvím intuitivní malby objevit svou skrytou kreativitu, a naučit se volně vyjadřovat své myšlenky a emoce. Poznáte základy malířské tvorby, rozmanité techniky a odlišnosti v použitých materiálech. Odnesete si inspiraci pro pokračování ve vlastní tvorbě nebo touhu, dále se zdokonalovat pod odborným vedením lektora," lákají pořadatelé.

Oblastní charita zve na Dušičkové rozjímání

"Před čtyřmi lety poprvé vznikla myšlenka uspořádat akci, která by upozornila na to, že smrt je něco, co se týká každého z nás, ať už chceme, nebo ne. Nemusí být jen pohřebně patetická. V letošním ročníku jsme se posunuli ještě o kousek dál a pokusili jsme se zeptat, co si o tomto těžkém tématu myslí děti, jaké o něm mají představy, a jak ho prožívají." Výstava je otevřená denně od 9 do 18 hodin po celý listopad, a to v Galerii Suterén v Infocentru na Eliščině nábřeží.

Addict na Náplavce

Akce s názvem Addict už nějaký ten čas patří k nejvyhledávanějším mejdanům mladých Pražanů, kteří se nespokojí s běžnými klubovými party, jde totiž o akci se specifickou atmosférou. V listopadu Addict vyráží na tour po republice a dnes večer ho můžete zažít v hradecké café & music Náplavka. Vstupenky jsou k zakoupení pouze na místě, stojí 200 korun, akce startuje ve 21 hodin. Za konceptem party Addict stojí teprve třiadvacetiletý DJ a producent Jakub Strach alias DJ NobodyListen, který s ním přišel zhruba před rokem a půl. "Party probíhá pokaždé na jiném netradičním místě a je pro ni typická neopakovatelná rave atmosféra, perfektně propracovaný line-up, skvělá audiovizuální show, parádní zvuk a hektolitry Jägermeisteru," zvou organizátoři.

Fotbalisté se utkají s Vítkovicemi

Nenechte si ujít sobotní fotbalové utkání FCHK vs. MFK Vítkovice​. Zápas začíná ve 14 hodin na královéhradeckém Všesportovním stadionu Malšovice.

O kouzelné mošně ve Filharmonii

Filharmonie Hradec Králové zve v sobotu na odpolední představení O kouzelné mošně, do říše rusalek, gnómů, trpaslíků a dalších pohádkových bytostí. Vystoupí sopranistka Zuzana Pálenská, dirigovat a moderovat bude Miloš Machek. Vstupné je 100 a 160 korun, začátek představení v 16 hodin.

Noční prohlídka Bílé věže

Po měsíci máte opět možnost zažít noční prohlídku Bílé věže a spatřit Hradec Králové z ptačí perspektivy a v působivém nočním osvětlení. Prohlídka začíná v sobotu ve 20 hodin a končí úderem půlnoci. Poslední prohlídka se uskuteční hodinu před zavírací dobou, počet návštěvníků věže je v jednom okamžiku omezen na 30.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Nová expozice o královské historii Hradce zabere dvě patra Muzea východních Čech

Město Hradce Králové chystá o své královské historii rozsáhlou stálou výstavu, kterou by návštěvníci Muzea východních Čech mohli obdivovat už v létě ve druhém a třetím patře. Dodavatel stálé expozice zajistí také osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme