Zveme: na dva zápasy baráže o extraligu a za dveře meteorologů

Ilustrační foto | Foto: Královští lvi Hradec Králové
Ilustrační foto | Foto: Královští lvi Hradec Králové

Hradec Králové čeká víkend ve znamení hokejové baráže juniorů z HC Hradec Králové. Po celý víkend budou hostit své soupeře. V pátek se junioři představí v malé hale s celkem z Ústí nad Labem. V neděli odpoledne je čeká tým ze Vsetína. 

Sobotu si Hradečané mohou zpestřit návštěvou Hydrometeorologického ústavu, který u příležitosti svátku vody a hydrometeorologie  odhalí něco ze svých způsobů práce anebo historie.

Hokejová baráž mladých lvů pokračuje

První pozvánka bude hned v pátek v podvečer směrovat na zimní stadion. Po skončení sezóny A týmu klubu Královští lvi Hradec Králové jsou totiž k vidění i další zajímavé zápasy. „Nejstarší mládežnická kategorie – junioři – bojuje o postup mezi extraligovou elitu. Ze čtyřčlenné skupiny si nejvyšší soutěž zajistí jen jeden tým. Soupeři hradeckých mladíků jsou Ústí nad Labem, PZ Kladno a Vsetín,“ popisuje želízka v hokejovém ohni Jakub Malý z HC Hradec Králové

Podle vedení klubu jde o klíčovou kategorii pro přechod mladých hráčů do profesionálního hokeje, a proto považuje juniorskou baráž za tak důležitou a sledovanou. Junioři z HC Hradec Králové mají už na svém kontě jednu výhru a jednu porážku, které si odehrály o minulém víkendu. 

Nyní Hradec čeká trojice domácích utkání. „Celek kouče Miloše Říhy mladšího hostí v pátek 22. března od půl šesté Ústí nad Labem, v neděli 24. března od 15 hodin PZ Kladno,“ upřesňuje Jakub Malý. 

Páteční hokejové utkání juniorů začíná úvodním buly v 17,30 hodin a v malé hale zimního stadionu se představí v očekávaném duelu s Ústím nad Labem. Ústí je celek, který bojuje o udržení v extralize. „V baráži navíc ještě neprohrál a průběžné tabulce vévodí se ziskem pěti bodů ze šesti možných,“ říká k pátečnímu zápasu Jakub Malý.

V neděli bude následovat úvodní boj odvet. Pod Bílou věž přijede PZ Kladno. „Soupeř ze středních Čech naopak doposud v žádném utkání neuspěl a na svůj první bodový zisk čeká,“ doplnil Jakub Malý. Hradec Králové se s Kladnem utká v neděli odpoledne od 15 hodin, taktéž v malé hale královéhradeckého zimního stadionu. 

Poslední z trojice domácích zápasů je v plánu na další pátek 29. března od půl šesté, kdy se domácí postaví před mladíky ze Vsetína. Vedení klubu ještě svým fanouškům a příznivcům hokeje vzkazuje, že na obě střetnutí je vstup zdarma.

Za dveřmi hydrometeorologického ústavu

Ve Svobodných Dvorech v Hradci Králové se v sobotu od 9 do 14 hodin otevřou dveře Českého hydrometeorologického ústavu. 

Den otevřených dveří pořádají pracovníci ústavu při příležitosti Světového dne vody, který připadá na pátek 22. března a Světového meteorologického dne, který se slaví v sobotu 23. března. 

Ve Dvorské ulici číslo popisné 410 se návštěvníci mohou dozvědět něco málo z historie i současnosti hydrometeorologické služby. A podívat se, jak probíhají měření atmosféry i hydrosféry anebo zjistit, jak funguje varovný systém před smogem.

Hydrometeorologický ústav funguje v Hradci Králové už od roku 1963 a je jednou ze sedmi poboček Českého hydrometeorologického ústavu. Pobočka v Hradci Králové obhospodařuje jak Královéhradecký, tak také Pardubický kraj. 

Jeden svět

Krátkou poznámkou připomínáme, že po celý víkend se v Bio Central promítají filmy dokumentárního festivalu s lidskoprávní tématikou Jeden svět. Další informace o festivalu najdete v článku Festival Jeden svět začne políbením Putina a program je zveřejněn v naší sekci akce

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme