Zveme: Na drakiádu, za piráty, na Hradecký koštýř či sjezd Gočárových schodů

V sobotu můžete v Hradci Králové pouštět hromadně draky.
V sobotu můžete v Hradci Králové pouštět hromadně draky. | autor: Sion

Víkend bude v Hradci Králové opět nabitý kulturními i sportovními akcemi, vybrali jsme pro vás ty nejzajímavější. Historické centrum města otevře svou náruč Cyklofestivalu a vrcholu seriálu Nova Cup - závodu Mitas Gočárovy schody, kde poměří síly cyklisti, běžci i děti. Můžete navštívit Hradecký koštýř nebo zajít na hradeckou univerzitu na Noc vědců s podtitulem Šetrně k planetě. Děti si mohou užít drakiádu, Svatováclavskou jízdu na Dětské železnici nebo Pirátský guláš na Biřičce. V Továrně se budou prodávat vinyly a další hudební nosiče.

Noc vědců: Šetrně k planetě 

Univerzita Hradec Králové v pátek pořádá Noc vědců: "Tajemná, nedostižná, komplikovaná. I tak může věda na někoho působit, ale ne, když je Noc vědců. Noc, kdy vám věda a vědci ukážou svou pravou tvář." Hlavním dějištěm programu letošní Noci vědců bude jako vždy univerzitní kampus Na Soutoku. Opět se můžete těšit na spoustu workshopů, přednášek, seminářů a zajímavých aktivit pro děti, studenty, rodiče i prarodiče. V čase od 17 do 23 hodin.

Hradecký koštýř

"Vězte, že na Hradeckém koštýři bude vína dost! Proto přijďte do Městské hudební síně a do Žižkových sadů. 
Přijďte se radovat, přijďte ochutnávat, přijďte si užít skvělý den!" Hradecký koštýř se koná v sobotu od 10 do 19 hodin.

Zvonění na zvon Augustin

Při významných dnech a státních svátcích můžete být doslova pár kroků od toho, když zvoníci rozpohybují třetí největší zvon v republice. Zvon Augustin na Bílé věži v Hradci Králové se znovu rozezní v sobotu na svátek svatého Václava. Sraz účastníků bude nejméně 15 minut před časem zvonění, tedy před desátou hodinou. Počet účastníků je omezen na 15. Vstupenky za 200 korun jsou k zakoupení v hradeckých infocentrech a síti hkpoint.cz.

Svatováclavská jízda na Dětské železnici

Dětská železnice v Hradci Králové v sobotu pořádá Svatováclavskou jízdu. Vláčky budou jezdit od 14 do 17 hodin. "Touto jízdou ukončíme pravidelné ježdění v roce 2019. Letos nás ještě čekají speciální jízdy: HALLOWEEN , ČERTOVSKÁ JÍZDA a ŠTĚDRODENNÍ JÍZDA."

Hradecká drakiáda

Hradecká drakiáda aneb tradiční pouštění draků spojené s podzimními radovánkami, které hradecký Sion pořádá již 23 let. "Skvělá akce pro všechny generace, draky s námi pouští nejen děti, ale i dospěláci a dokonce babičky či dědové. Jako vždy nás čekají další zábavné disciplíny ve staročeském stylu a k odpočinku a občerstvení je připravena naše polní kavárna s dobrotami z grilu, zároveň si můžete přinést i vlastní "buřtíky" a opéct si je. Jako vždy i letos si budete moci draky zakoupit přímo na místě," vzkazují pořadatelé. Drakiáda se uskuteční v sobotu na louce za Kauflandem od 15 do 18 hodin.

Pirátský guláš na Biřičce

Dobrodružná a veselá vycházka pro rodiče s dětmi za piráty do Novohradeckých lesů startuje u rybníku Biřička v Hradci Králové v sobotu kdykoliv mezi 9:45 a 11:00. "Cestou se hrdinně seznámíme s denním chlebem pirátů a na konci poznáme plavčíkův život v malém lanovém centru. Zájemci si budou moci uvařit vlastní kotlíkový guláš. Ti nejodvážnější piráti si s námi zahrají bojovou hru ve 14:30. Startovné se neplatí, tak hurá na palubu!"

Burza vinylů v Továrně

Továrna v Pilnáčkově ulici 281 pořádá v sobotu od 10 hodin burzu vinylů, CD a dalších nosičů - gramofonové desky, kompaktní disky, audiokazety, hudební DVD, knihy a časopisy o hudbě, plakáty a fotky, gramofony a jejich příslušenství, zkrátka burza všeho, co se hudby týká. Vstup pro kupující zdarma. Vítáni jsou všichni prodejci: "Kdo bude mít pár desek v ruce nebo v tašce, zaplatí symbolickou dvacku, kterou pak může proměnit zpět na baru za občerstvení (konzumačka). Kdo potřebuje stůl, nechť napíše nebo zavolá pro další informace na: nebo 606 267 190."

Závod Mitas Gočárovy schody

Pátý ročník divácky atraktivního závodu se uskuteční v centru města Hradec Králové v sobotu. Po vzoru světových akcí představuje tento závod unikátní exhibici cyklistů ve sjezdu ze schodů a zároveň nabízí bohatý doprovodný program. Součástí akce jsou dětské závody a večerní běh. K parkování vozidel slouží parkoviště u Všesportovního stadionu nebo v okolních ulicích. Registrace na závod proběhnou v areálu závodu – Velké náměstí. 

Hradecký Cyklo festival 2019 

Festival cyklistiky v Hradci Králové nabídne v neděli na Ulrichově náměstí kvalitní sportovní program pro veřejnost i profesionály. Hlavním bodem programu je Velká cena Hradce Králové, která tento rok slaví 55. výročí od založení závodu. Při příležitosti těchto oslav bude ve spolupráci s Muzeem východních Čech připravena výstava historie Velké ceny Hradce Králové. Atraktivní částí programu je exhibice Formule Dragon 9, která bude závodit s dráhovým cyklistou Tomášem Bábkem, který získal zlatou medaili na Evropských hrách 2019. Vrcholem programu je tradiční profesionální silniční závod Velká cena Hradce Králové, která startuje v 18 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme