Zveme: Na drakiádu, dětský filmový festival, do archeoparku nebo za tanečníky na střechu Futura

Hradecká drakiáda se koná v sobotu na louce za Kauflandem.
Hradecká drakiáda se koná v sobotu na louce za Kauflandem.
Které akce vám mohou zpříjemnit tento víkend? Vybrali jsme pro vás například tradiční farmářské trhy, nábřeží gurmánů - Chuť podzimu nebo dětský filmový festival Malé oči v Bio Central. Na střechu Futura vtrhnou tanečníci a oslaví Streetmanii. Vyrazit můžete na drakiádu nebo na dožínky do archeoparku ve Všestarech. Sportovní fanoušci si mohou vybrat, zda půjdou fandit fotbalistům nebo hokejistům, oba hradecké týmy čekají zápasy v neděli. Do pátečního večera jsou ještě stále vyhřívané bazény na Flošně na více než 26 °C, poslední plavci mohou využít venkovního plavání do 19 hodin.

Koupaliště Flošna se zavírá

Dnes máte poslední možnost se vykoupat na Flošně, která úderem 19. hodiny ukončí letní sezónu. Své brány koupaliště otevřelo již 12. května letošního roku a letošní sezóna byla rekordní v celé devítileté historii koupaliště, navštívilo ho celkem 118 tisíc lidí.

Hradecké nábřeží gurmánů 

"Přijďte si vychutnat skvělé jídlo a pití a užít si příjemnou atmosféru na Smetanovo nábřeží v samém centru města. Na hradecké náplavce se budou stejně jako na jaře potkávat milovníci dobrého jídla a pití, kuchaři, profesionální prodejci a drobní farmáři." Akce nazvaná Chuť podzimu v sobotu od 10 do 18 hodin nabídne sezónní suroviny včetně regionálních potravin. Součástí je Chilli festival Mechov vol. 3. "Můžete s sebou vzít děti i pejsky, jíst, pít, bavit se nebo jen nakupovat. Stačí přijít s dobrou náladou a o jídlo i pití se postarají naši kuchaři a prodejci. Zastavte se přímo na vybraných stáncích, ať si z nábřeží odnesete nejen plno dobrot, ale také spoustu nových informací a zážitků," zvou pořadatelé. Vstup na akci je pro všechny zdarma.   

Streetmania

Velkolepá show hradecké taneční skupiny T-BASS a hostů se koná v sobotu od 15 hodin na střeše Obchodního centra Futurum. Streetmania je jeden z největších projektů skupiny T-BASS s mnohaletou tradicí: "Jedná se o divácky velmi populární, atraktivní taneční show, kde skupina prezentuje všechny své taneční složky a jejich aktuální práce. Velkou devizou akce je profesionální taneční stage s profi ozvučením a vizualizací, projekcemi apod. Nechybí samozřejmě vynikající moderátoři z řad známých osobností českého showbusinesu," říkají organizátoři. 

Hradecká drakiáda 

V sobotu od 15 až do 18 hodin můžete vyrazit na louku za hradecký Kaufland a pouštět tam s ostatními draky na Hradecké drakiádě.

Farmářské trhy

Farmářsko-potravinářské trhy opět najdete tuto sobotu od 8 do 12 hodin v ulici Letců, vedle obchodního centra Atrium.

Festival Malé oči

"Pojďte s námi na pořádný filmový výlet! Procházka pro malé oči všech věkových kategorií. Den plný prima filmů i úžas doporovodného programu." Kino Bio Central v sobotu láká malé diváky na přehlídku, která v 10 hodin začíná filmem Karlík a továrna na čokoládu, následovat bude brunch, ve 13 hodin pak začne Pásmo pro nejmenší - Pojar dětem a v 15 hodin se budou promítat Mrňouskové s živým dabingem. V 18 hodin začíná animovaný snímek Coralina a konat se bude knoflíková dílna, ve 20:30 den zakončí Krabat.

Dožínky v době bronzové

O víkendu se ve všestarském archeoparku můžete dozvědět vše o prvních starověkých civilizacích na jihu Evropy. V sobotu i v neděli od 9 do 17 hodin. Komentovaná interaktivní projekce k tématu začíná vždy v 11 hodin, dožínkový rituál uvidíte ve 14 hodin. Ukázka válečníků doby bronzové začíná v 15 hodin a k využití bylin v době bronzové se více dozvíte úderem desáté hodiny. V 10:30 se dozvíte více o odívání a špercích v době bronzové, v poledne o pečivu a ve 12:30 o tavení a slévání bronzu. Odpoledne se bude přednášet o výrobě sýrů, smetany, piva, medoviny a nakonec skleněných korálků.

Výstava modelových kolejišť a modelů

Den železnice ve Všestarech se koná v sobotu od 9 do 17 hodin. Kromě modelů na nadšence čeká workshop či promítání diapozitivů, prodej originálních fotografií a kalendářů.

Votroci vyzvou Viktorku Žižkov

V osmém kole fotbalové národní ligy se utká FC Hradec Králové a FK Viktoria Žižkov. Zápas se uskuteční v neděli od 15 hodin na Malšovickém stadionu.

Hokejisté se utkají s Olomoucí

Ve druhém kole Tipsport extraligy 2018/19 se utká Mountfield HK s Olomoucí. Hokejové utkání začíná v neděli v 17 hodin na hradeckém zimním stadionu.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové…
Čtěte více

Flošna se otevírá tento pátek, vstupné zůstává stejné jako loni

Letní koupaliště Flošna zahájí letošní dvanáctou sezónu v pátek 4. 6. 2021 v 10 hodin. Bazény budou vyhřívány na 26 °C. Zahajovací otevírací doba bude v pondělí až pátek zatím od 10 do 19 hodin, v sobotu a neděli od 9 do 19 hodin. K prodloužení otevírací doby do 20 hodin dojde…
Čtěte více

Hradec bude mít jako desátý v republice fotbalovou akademii při FC Hradec Králové

Vznik Regionální fotbalové akademie (RFA) v Hradci Králové stvrdili už svými podpisy hejtman Martin Červíček, primátor Alexandr Hrabálek a generální sekretář Fotbalové asociace ČR Jan Pauly. Založení akademie, která bude od září tohoto roku fungovat při FC Hradec Králové, je…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme