ZVEME: Na divadlo do Amfiteátru a za římskými legionáři do Archeoparku

Jak vypadal den římského legionáře?
Jak vypadal den římského legionáře? | autor: Archeopark Všestary

I další srpnový víkend nabídne v Hradci Králové pestrou paletu akcí. Lesní divadlo na Chlumu uvede anglickou komedii v hlavní roli s Václavem Vydrou. Na hradeckém letišti se koná festival SodaPop, ve všestarském Archeoparku budou bojovat římští legionáři. Na Tylově nábřeží se představí tradiční česká tvorba hrnčířských dílen, sklářských a keramických stánků. Hradečtí fotbalisté vypraví autobus do Boleslavi na zápas s plzeňskou Viktorií.

FESTIVAL SODAPOP 2022

První festival svého druhu -  podle tvého algoritmu: "Hudba je jen jednou ze součástí, tady půjde o mnohem víc! Pořízením vstupenky začínáš tvořit SVŮJ svět SodaPop. Můžeš ovlivnit, jak bude tenhle novej svět vypadat, chutnat i znít. V každým z nás je kreativní tvůrce s fresh nápady a my chceme slyšet ten tvůj." Kdo dnes a zítra na hradeckém letišti v Parku 360 vystoupí? ANNE-MARIE, JASON DERULO, LITTLE BIG, 100 GECS, ASHNIKKO, BBNO$, BEN CRISTOVAO, CALIN, JXDN, KOJO, MASKED WOLF, PALAYE ROYALE, RENFORSHORT, STEIN27, THE STICKMEN PROJECT, UPSAHL, VIKTOR SHEEN a další.  

VOTROCI VYZVOU PLZEŃ

3. kolo nejvyšší fotbalové soutěže FORTUNA:LIGY odehrají hradečtí Votroci v sobotu 13. srpna. Na stadionu v Mladé Boleslavi přivítají od 19:00 úřadujícího mistra, plzeňskou Viktorii. FC Hradec Králové vysílá na tento duel autobus, který fanoušky Votroků dopraví přímo k Lokotrans Aréně a po zápase zase zpět na soutok Labe s Orlicí. Cena této služby je 150,- Kč.

ŽIVOT ŘÍMSKÉHO LEGIONÁŘE

Archeopark pravěku Všestary zve v sobotu na den živé archeologie. Od 10 do 16 hodin budete moci poznávat život římských legionářů: "Naše území nikdy nebylo součástí Římské říše, přesto k nám římské legie několikrát vstoupily. Rádi byste se dozvěděli víc? Jste srdečně zváni." Táborový život legie - ukázky a přednášky o životě římského vojáka začínají ve 12:00 a 14:00. Setkání s legionáři: nahlédněte do legionářského stanu a vyzkoušejte si vojenskou výstroj a výzbroj, uvidíte výcvik a formace, jídlo a stravu. Dozvíte se, jak fungovalo zásobování legie, jak se mluvilo v římské armádě, jak se vyhlašovala válka a mnoho dalšího.

KOMEDIE V AMFITEÁTRU

Anglická komedie Na poslední chvíli autora Raye Cooneyho se bude hrát v lesním divadle na Chlumu v sobotu od 20 hodin. V hlavních rolích se představí Václav Vydra a Josef Carda. "S anglickým humorem řeší povedený tatínek velký malér. Londýnský taxikář John Brown si dvacet let tajně užívá života se dvěma manželkami. Povedený tatínek má s jednou syna Gavina a s druhou má dceru Vicki. Ti dva mladí se seznámí na internetu a chtějí se osobně poznat. Jejich otec se jim v tom snaží se svým přítelem Stanleyem narychlo a s vypětím všech sil zabránit. Výsledkem je veletok neuvěřitelných typicky cooneyovských zmatků a improvizací v duchu nejlepších tradic anglické komedie, které uspokojí každého – kromě Johna Browna." Slavný britský autor Ray Cooney je přezdívaný jako mistr frašky (např. Prachy? Prachy!,  Rodina je základ státu aj.). Volné pokračování jeho úspěšné komedie "Jeden a jedna jsou tři". 

NÁBŘEŽÍ KERAMIKY, SKLA A BIŽUTERIE

V sobotu od 10 do 18 hodin ožije centrum Hradce Králové ruchem tradiční české tvorby hrnčířských dílen, sklářských a keramických stánků. Na Tylově nábřeží proběhne již 17. ročník svátku keramiky a skla. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů z celé naší země a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. Zajímavostí bude jistě i zahradní dekorativní keramika, keramika pálená a mnoho dalšího. Příjemná atmosféra prodejní výstavy bude navíc doplněna nabídkou občerstvení a dokreslena stylovým hudebním doprovodem. Vystoupí Dechový orchestr města Hradec Králové, Klapeto, Art Jazz Band nebo Country Dohoda. Vstup na akci je zdarma.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na hradecký nábřežích se sejdou řemeslníci, gurmáni i farmářské trhy

O víkendu bude v Hradci Králové rušno především na nábřežích kolem řeky Labe. Řemeslníky najdete na Tylově nábřeží, Smetanovo nábřeží obsadí gurmáni a farmářské trhy se přesunou na Náměstí Svobody. Poběží se tradiční Hradubický běh a mažoretky budou mít v Hradci mistrovství…
Čtěte více

V hradeckých lesích se kácely stromy pravěkými sekerami

Experimentální archeologové si v hradeckých lesích vyzkoušeli kácení replikami pravěkých seker. Sekery i kmeny budou součástí nové expozice Archeoparku pravěku Všestary o nástrojích z doby kamenné. Archeologové už jednou s kamennými broušenými nástroji v hradeckých lesích…
Čtěte více

ZVEME: Děti čeká o víkendu karneval, pohádková párty i show Lollipopz

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Na své si přijdou sportovní fanoušci, bude se hrát fotbal i hokej. Dospělí mohou vyrazit na ples či některý z koncertů a děti čeká karneval, představení mima, velká show Lollipopz nebo párty ve stylu Ledového království.
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme