Zveme: Na dětský den, studentský festival, závody i burgery

Vytrvalostní závody kole Stříbrného rybníku přispějí na dobrou věc.
Vytrvalostní závody kole Stříbrného rybníku přispějí na dobrou věc.

Jaké akce slibuje víkend v Hradci Králové? Na Bílou věž zavítá sama královna, aby děti provedla a pasovala je na prince a princezny. Bude se konat krajská výstava psů, u Futura bude celý víkend možné ochutnat všechny možné druhy burgerů a dalších dobrot. Můžete vyrazit na dětský den do Stěžer, na studentský festival pořádaný hradeckým Gymnáziem Boženy Němcové nebo pomáhat dobré věci můžete během vytrvalostního týmového cyklistického závodu okolo Stříbrného rybníku.

BURGER STREET FESTIVAL

Obchodní centrum FUTURUM v Hradci Králové pořádá od pátku do neděle festival, na který dorazí burgermakeři:  Amici Pizza & Burgers, Bad Boys Burgers & Grill, Burger Bro´s, Burger Saloon - jezdci a další. Kromě hamburgerů budete moci ochutat makronky, hranolky, palačinky a další dobroty, Pivo bude točit Počernický pivovar, dorazí Vinařství Reisten & Kolby, v sobotu se bude ochutnávat Tullamore. Vstup je zdarma.

GYB-ON!

V pátek v 15:00 začíná studentský festival pořádaný hradeckým Gymnáziem Boženy Němcové na Pospíšilově třídě. Vstupné je 100 Kč a vystoupí Jan M. Kopecký, Saxtet, I love you honey bunny, od 19 hodin začne Comedy Show Radka Zezulky a vystoupení maturantů a ve 20 hodin M´Alone.

KRÁLOVNA VE VĚŽI

"Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte!" V sobotu si můžete hradeckou dominantu Bílou věž projít společně s královnou... "Přeneste se do doby, kdy v Hradci stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se dozvíte, kde se ukrýval městský poklad. Nech se pasovat na prince, či princeznu…Zábava a sladká odměna Vás nemine." Sraz před Bílou věží. Dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky.

ZÁVOĎ A POMÁHEJ 2022

Přijď si užít 6 hodinový týmový cyklistický vytrvalostní závod okolo Stříbrného rybníku u Hradce Králové. Kdy? V sobotu od 10 hodin. Jedná se o společenskou akci, která zároveň zakončí charitativní akci Jezdi a pomáhej! Týmový závod se uskuteční na okruhu o délce 2,5 km. Trasa závodu vede po rovinaté zpevněné lesní cestě. Závod se jede na 6 hodin + 1 kolo. Vítězem se stává tým, který ujede nejvyšší počet okruhů. V případě stejného počtu okruhů se rozhoduje na pásce v posledním kole! Vyhlášeni budou první tři týmy v každé kategorii. Závodit mohou 3 členné týmy bez věkového omezení (amatérské týmy se závodním nasazením), ale i týmy bez omezení počtu členů a věku (společenská událost vhodná pro všechny včetně rodin s dětmi). Startovné: 300 Kč / každý člen týmu (děti do 15 let ZDARMA). Vybrané startovné bude v plné výši darováno nadaci Sport Hradec Cup.

KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ

50. ročník krajské výstavy psů se koná v sobotu od 9:30 do 15 hodin v areálu Stříbrného rybníku v Hradci Králové.

DĚTSKÝ DEN CESTA KOLEM SVĚTA

V sobotu ve 13:00 pořádá Pivovar Beránek - Stěžery a tým SGP dětský den na téma Cesta kolem světa. Čekají vás sportovní aktivity, hry, soutěže, malování na obličej a mnoho dalšího!. Vstupné dobrovolné!

NOS DAMES - VEČER PLNÝ ŠANSONŮ

Šrámkův statek Piletice zve v sobotu od 18:00 na hudební uskupení NOS DAMES. Účinkují: Martina Forejtková (zpěv, klavír, akordeon), Miriam Otčenášková (housle), David Jandl (zpěv, průvodní slovo) a hosté.

Zobrazit všechny akce na tento víkend


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na krajské dožínky a na ochutnávku burčáků

Tradiční Královéhradecké krajské dožínky o víkendu zaplní Šimkovy sady v Hradci Králové, můžete ochutnávat, nakupovat nebo přihlížet závodům v ručním stříhání ovcí. Bude se hrát hokej, na Novém Hradci se bude ochutnávat burčák a tichá vína, u Biřičky se poběží Modroběh na…
Čtěte více

ZVEME: V Hradci se bude jezdit na kolech, závodit, běhat i ochutnávat

Druhý zářijový víkend se bude v Hradci Králové především sportovat. Čeká nás akce Město na kolech, mistrovství republiky v canicrossu se psy, cyklisté se utkají o Velkou cenu Hradce a běžci se chystají na Hradeckou pětku. Děti budou mít díky skautům vyžití na rytířském hradišti,…
Čtěte více

ZVEME: Na novém stadionu se bude slavit, sezonu zahájí i hokejisté

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opravdu nabitý. Těšit se můžete na tradiční Slavnosti královny Elišky, festival Hradec sobě i bejbypankový festival pro děti Kefír. Mountfield HK před ČPP arenou oslaví začátek sezony a slavit se bude i v nové Malšovické aréně, která…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme