Zveme: Na dětský den, studentský festival, závody i burgery

Vytrvalostní závody kole Stříbrného rybníku přispějí na dobrou věc.
Vytrvalostní závody kole Stříbrného rybníku přispějí na dobrou věc.

Jaké akce slibuje víkend v Hradci Králové? Na Bílou věž zavítá sama královna, aby děti provedla a pasovala je na prince a princezny. Bude se konat krajská výstava psů, u Futura bude celý víkend možné ochutnat všechny možné druhy burgerů a dalších dobrot. Můžete vyrazit na dětský den do Stěžer, na studentský festival pořádaný hradeckým Gymnáziem Boženy Němcové nebo pomáhat dobré věci můžete během vytrvalostního týmového cyklistického závodu okolo Stříbrného rybníku.

BURGER STREET FESTIVAL

Obchodní centrum FUTURUM v Hradci Králové pořádá od pátku do neděle festival, na který dorazí burgermakeři:  Amici Pizza & Burgers, Bad Boys Burgers & Grill, Burger Bro´s, Burger Saloon - jezdci a další. Kromě hamburgerů budete moci ochutat makronky, hranolky, palačinky a další dobroty, Pivo bude točit Počernický pivovar, dorazí Vinařství Reisten & Kolby, v sobotu se bude ochutnávat Tullamore. Vstup je zdarma.

GYB-ON!

V pátek v 15:00 začíná studentský festival pořádaný hradeckým Gymnáziem Boženy Němcové na Pospíšilově třídě. Vstupné je 100 Kč a vystoupí Jan M. Kopecký, Saxtet, I love you honey bunny, od 19 hodin začne Comedy Show Radka Zezulky a vystoupení maturantů a ve 20 hodin M´Alone.

KRÁLOVNA VE VĚŽI

"Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte!" V sobotu si můžete hradeckou dominantu Bílou věž projít společně s královnou... "Přeneste se do doby, kdy v Hradci stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se dozvíte, kde se ukrýval městský poklad. Nech se pasovat na prince, či princeznu…Zábava a sladká odměna Vás nemine." Sraz před Bílou věží. Dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby. Vstupenky lze zakoupit v turistickém informačním centru nebo formou eVstupenky.

ZÁVOĎ A POMÁHEJ 2022

Přijď si užít 6 hodinový týmový cyklistický vytrvalostní závod okolo Stříbrného rybníku u Hradce Králové. Kdy? V sobotu od 10 hodin. Jedná se o společenskou akci, která zároveň zakončí charitativní akci Jezdi a pomáhej! Týmový závod se uskuteční na okruhu o délce 2,5 km. Trasa závodu vede po rovinaté zpevněné lesní cestě. Závod se jede na 6 hodin + 1 kolo. Vítězem se stává tým, který ujede nejvyšší počet okruhů. V případě stejného počtu okruhů se rozhoduje na pásce v posledním kole! Vyhlášeni budou první tři týmy v každé kategorii. Závodit mohou 3 členné týmy bez věkového omezení (amatérské týmy se závodním nasazením), ale i týmy bez omezení počtu členů a věku (společenská událost vhodná pro všechny včetně rodin s dětmi). Startovné: 300 Kč / každý člen týmu (děti do 15 let ZDARMA). Vybrané startovné bude v plné výši darováno nadaci Sport Hradec Cup.

KRAJSKÁ VÝSTAVA PSŮ

50. ročník krajské výstavy psů se koná v sobotu od 9:30 do 15 hodin v areálu Stříbrného rybníku v Hradci Králové.

DĚTSKÝ DEN CESTA KOLEM SVĚTA

V sobotu ve 13:00 pořádá Pivovar Beránek - Stěžery a tým SGP dětský den na téma Cesta kolem světa. Čekají vás sportovní aktivity, hry, soutěže, malování na obličej a mnoho dalšího!. Vstupné dobrovolné!

NOS DAMES - VEČER PLNÝ ŠANSONŮ

Šrámkův statek Piletice zve v sobotu od 18:00 na hudební uskupení NOS DAMES. Účinkují: Martina Forejtková (zpěv, klavír, akordeon), Miriam Otčenášková (housle), David Jandl (zpěv, průvodní slovo) a hosté.

Zobrazit všechny akce na tento víkend


 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na divadlo, do letního kina či s Polednicí na Bílou věž

Nadcházející víkend bude v Hradci Králové nabitý kulturou. Nejen, že startuje největší mezinárodní divadelní festival Regiony, ale divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. V letním kině se bude promítat závěrečný díl trilogie Jurský svět. Na Bílou věž zavítá Polednice,…
Čtěte více

Zveme: Vodáci se sejdou na Biřičce, hudební fanoušci na Rock for People, milovníci růží v rozáriu

Celý víkend bude na hradeckém letišti patřit festivalu Rock for People. Pozor, 5. ročník Hradeckého léta v letním kině Širák je zrušeno. Vodáci mají sraz na Biřičce, soutěžní rozárium v Kuklenách v Hradci Králové chystá dny otevřených dveří. Taneční studio T-BASS pořádá největší…
Čtěte více

Zveme: Otevírají se hradecké kostely i zahrada léčivých rostlin

Víkend nabídne v Hradci Králové opět pestrou paletu akcí. Noc kostelů dnes otevře dveře do svatostánků v celém městě, budou se konat prohlídky, koncerty, ochutnávky mešního vína a další zajímavý program. O víkendu si bude možné prohlédnout i Zahradu léčivých rostlin…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme