Zveme: Na dětský den, folklorní festival, muzejní noc či sraz veteránů

Legiovlak přijel na nádraží v Hradci Králové.
Legiovlak přijel na nádraží v Hradci Králové.

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Nabídka víkendových akcí je pestrá, můžete si zasportovat na cyklomaratonu, vyrazit v rámci muzejní noci zdarma do hradeckých muzeí a galerií, obdivovat legiovlak na nádraží, veterány na Stříbrném rybníku nebo vzít děti na dětský den ke Správčickému rybníku.

FOLKLÓRNÍ FESTIVAL PARDUBICE - HRADEC KRÁLOVÉ

30. ročník folklórního festivalu začíná dnes v Pardubicích, zítra se program přesune i do Hradce Králové. Na Hradeckém rynku vás v sobotu do 10 do 16 hodin čeká loutkové představení Zvířátka a loupežníci, vystoupení folklorních souborů. "Přijďte s dětmi nebo klidně i bez dětského doprovodu v sobotu dopoledne do Adalbertina a nechte se vtáhnout do světa fantazie a hravosti klasické loutkové pohádky." Odpoledne se pak festivalový program přesune do Žižkových sadů, kde se představí dětské i dospělé folklorní soubory z Hradce Králové, Banské Bystrice, Jihlavy, Strakonic, Prahy a Rožnova pod Radhoštěm. Večer je v plánu program Po sousedsku v Klicperově divadle a také na Šrámkově statku v Pileticích Přijďte pobejt aneb smyslů plný večer.

15. KRÁLOVÉHRADECKÁ MUZEJNÍ NOC

Královéhradecká muzejní noc bude letos už XV. ročníkem, kterým se muzea a galerie v Hradci Králové a okolí připojují do celorepublikového cyklu muzejních nocí. Kdy? V pátek od 18 do 24 hodin. Programy zapojených muzeí i galerie budou návštěvníkům přístupné zdarma. Do společné muzejní noci se zapojí tyto instituce: 

- Muzeum východních Čech v Hradci Králové 
- Muzeum války 1866 
- Galerie moderního umění v Hradci Králové 
- Labyrint Divadla Drak
- Informační centrum Obnovitelné zdroje a malá vodní elektrárna „Hučák“ v Hradci Králové
- Muzeum parních strojů Hradec Králové
- Museum bednářství J. Tománka Praskačka

LEGIOVLAK NA HRADECKÉM NÁDRAŽÍ

Legiovlak je v železniční stanici Hradec Králové přítomen až do neděle, dnes od 8 do 18 hodin, o víkendu pak od 9 do 19 hodin. Je to ambiciózní projekt Československé obce legionářské, který si předsevzal vytvořit věrnou repliku legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Vlak křižuje od května 2015 celou Českou republiku. Legiovlak pomáhá veřejnosti a především mládeži obnovovat povědomí o čs. legiích a jejich zásluhách na vzniku samostatného československého státu. Vstup do expozice Legiovlaku je zdarma a to i díky podpoře Ministerstva obrany ČR, Ministerstva dopravy ČR, Českých drah a. s., SŽ, pojišťovně Generali a dalších partnerů.

VÍKEND ELEGANCE NA STŘÍBRŇÁKU

"Jak už napovídá název akce, tenhle víkend bude ve znamení elegance s příchutí benzínu. Jsme velmi hrdí na to, že se nám podařilo obklopit „partou“ lidí, kteří jsou zapálení do toho vybudovat tradici setkávání historických i sportovních vozů," uvádějí pořadatelé víkendové akce na Stříbrném rybníku v Hradci Králové, kam se sjedou veteráni. Připravený bude pestrý program pro celou rodinu, koncerty, atrakce pro děti nebo filmové projekce.

DĚTSKÝ DEN NA SPRÁVČÁKU

V sobotu bude patřit Správčický rybník dětem. Dětský den na Správčáku už je tradicí, vystoupí taneční skupina T-BASS a mažoretky a čeká Vás dětská diskotéka, recitační a pěvecké soutěže o volné vstupenky na nafukovací atrakce. Začínáme již v sobotu od 10:00 do 16:00 hod. Večer od 20:00 hod živá hudba v podání skupiny Dreams of Rock.

CYKLOMARATON HRADEC KRÁLOVÉ 2022

V neděli se v Hradci Králové koná již tradiční Decathlon cyklomaraton. Start a cíl se uskuteční na Všesportovním stadionu v Hradci Králové. Tratě jsou 60km a 30km Trať vede většinou po širokých lesních cestách, kde se dá bez problémů předjíždět. Převýšení bude přijatelných 600 metrů. „Chceme ukázat, že horská cyklistika je sportem opravdu pro každého," vzkazují organizátoři.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza…
Čtěte více

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více

Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme