Zveme: Na burgery, portugalský festival, dětský den či královnu na Bílé věži

Burgery můžete ochutnat po celý víkend ve Futuru v Hradci Králové.
Burgery můžete ochutnat po celý víkend ve Futuru v Hradci Králové. | autor: Burger Street Festival

Jaké akce se v Hradci Králové chystají na tento víkend? Pojede se Cyklomaraton v hradeckých městských lesích, na Správčáku bude dětský den, Bílou věží bude provázet královna, na letišti se koná menší verze festivalu Rock for People. Navštívit můžete také Burger street festival ve Futuru nebo minifestival Portugalské jaro, kde ochutnáte portugalské speciality, mezi kterými nebude chybět grilovaná chobotnice, tapas z azorského tuňáka nebo bílá sangria, zaposlouchat se do teskných tónů fada.

Burger Street Festival

V pátek v 10 hodin začíná v obchodním centru Futurum akce plná hamburgerů, která potrvá až do neděle: "Připravili jsme si pro vás Burger Street Festival podle předepsaných pravidel a regulací. Konečně tak rozpálíme grily a užijeme si grilovací sezonu. Těšit se můžete na nejoblíbenější burger maniaky, zmrzlináře a skvělé drinky, na které jste u nás zvyklí."

Minifestival Portugalské jaro

V pátek od 16 do 22 hodin pokračuje v hradeckém ClubCafé Pessoa druhý ročník minifestivalu Primavera Portuguesa (Portugalské jaro), který seznámí všechny odvážné účastníky s portugalskou kuchyní, hudbou a lusofonním kulturním vlivem po celém světě. "Letos jsme se zaměřili víc na Brazílii, bývalou portugalskou kolonii, zemi proslulou karnevalem, fotbalem a výbornou kávou. Pro návštěvníky jsme nachystali v bohatém třídenním programu odpolední tvůrčí a hravé workshopy, během nichž si mohou zkusit techniku malování kávou, nebo si zahrát stolní hru Azul s cílem vyzdobit fascinujícími vzory kachliček paláce v Sintře a Évoře. Součástí programu jsou i filmové projekce, které divákům přiblíží osobnost populárního sportovce Cristiana Ronalda a úsměvnou formou i malou sondu do života současné brazilské rodiny. Připraveny jsou i cestovatelské přednášky, během nichž poznáte Portugalsko od severu na jih a vypravíte se i do vinařství Quinta da Pacheca, které proslulo svým růžovým moscatelem. Vrcholem festivalu je folkový koncert v podání zpěvačky Inês Oliveiry. 

ROCK FOR PEOPLE HOME 

Namísto tradičního festivalu Rock for People se letos uskuteční Rock for People HOME: Šest dní, šest měst, pět jedinečných koncertů a festival. To je Rock for People Home, unikátní projekt festivalu Rock for People a Mall.tv, který ve dnech 15.–20. června rozehraje Českou republiku. V sobotu na letišti v Hradci Králové uslyšíte na open-air scéně vytvořené z hangáru tyto kapely: GAIA MESIAH, Pokáč, Vypsaná fiXa, Kapitán Demo Original a John Wolfhooker. Bude i doprovodný program a pro držitele vstupenek bude připraveno místo pro stanování i parkování. Koncert si bude moci vychutnat každý i díky livestreamu na Mall TV. Vstupné stojí 850 Kč, kapacita areálu je 500 lidí. 

Královna ve věži

V sobotu ve 14 hodin zavítá na hradeckou Bílou věž sama královna. "Věž přesně jako z pohádky - tak trošku tajemná, tak trošku kouzelná... zkrátka taková, jakou ji neznáte! Přijďte se projít věží společně s královnou, přeneste se do doby, kdy v Hradci stával královský hrad a vše bylo tak trochu jiné. Možná se dozvíte, kde se ukrýval městský poklad. 
Nech se pasovat na prince, či princeznu…" Dítě musí jít s doprovodem dospělé osoby.

Dětský den na Správčáku

Dětský den na Správčickém rybníku v Předměřicích nad Labem bude tuto sobotu od 10 hodin. Čekají na vás skákací hrady, projížďky na čtyřkolkách, paintball a střelba na cíl. Dále také vystoupení mažoretek, dětská diskotéka, recitační a pěvecké soutěže, soutěže o volné vstupenky na různé atrakce a taneční skupina T-BASS. Na závěr si užijete velkolepý ohňostroj.

Cyklomaraton Hradec Králové

Všesportovní stadion v Hradci Králové bude v neděli startem i cílem pro 17. ročník známé cyklistické akce zařazené do prestižního kaledáře REGINA. Trasy 30 km a 60 km jsou podle pořadatelů pro každého, vedou většinou po širokých lesních cestách, kde se dá bez problémů předjíždět. Převýšení je přijatelných 600 metrů. Dětské závody KIDS RACE startují v 9:30, hlavní závody odstartují před polednem.  

Výstava Policie a četnictvo

Členové spolku přátel města Týniště n. O. zvou veřejnost na výstavu Policie a četnictvo ve Vodárenské věži v Týništi nad Orlicí. Expozice představí historii bezpečnostních složek u nás za uplynulých 150 let. K vidění budou například dobové uniformy, ukázky kriminalistických metod, kasařské náčiní a velké množství doprovodných fotografií. Přiblíženy budou dokonce skutečné případy týnišťských strážníků. Otevírací doba věže v roce 2020: 30. května - 28. září soboty, neděle, svátky 10 - 17 hodin. Vstupné: dospělí 30 korun, děti v doprovodu dospělých zdarma.

Venkovní výstava Karel Otčenášek

Výstava na šesti oboustranných panelech seznámí s osudy Karla Otčenáška, připomene jeho život a myšlenky nejen stručným textem, ale zejména prostřednictvím řady archivních fotografií nebo vzpomínek pamětníků. Opomenuta nezůstala ani celoživotní idea arcibiskupa Otčenáška univerzálního svatodušního spřátelování. Výstava se koná v prostoru městských teras, které byly u příležitosti stého výročí narození Karla Otčenáška, čestného občana města, rozhodnutím zastupitelstva z března letošního roku pojmenovány jeho jménem. Výstava je k vidění až do konce června.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na nábřeží mezi gurmány nebo na dětská pohádková putování v sadech

Jaké víkendové se chystají nejen pro obyvatele Hradce Králové? Těšit se můžete na Hradecké nábřeží gurmánů, Stěžerské šlapačky, svítání na Bílé věži či noční komentovanou prohlídku města. Na Stříbrňáku se koná již 30. sraz Škoda historic fan clubu. Děti můžete vzít buď do…
Čtěte více

Zveme: O víkendu můžete na fotbal, za řemeslníky, tanečníky či na Wartburg sraz

Jaké víkendové akce přinese druhý zářijový víkend v Hradci Králové? Fandit můžete hradeckým Votrokům, poslechnout si známé kapely na festivalu Hradecké léto či obdivovat staré Wartburgy. Koná se také Nábřeží řemeslníků, Flermarket nebo show hradecké taneční skupiny T-Bass…
Čtěte více

Zveme: Za veterány, na Cyklo festival, do divadla či na oslavy a koncerty

První zářijový víkend bude v Hradci Králové opět nabitý zajímavými akcemi. Obdivovat staré vozy můžete díky Královéhradecké veterán rallye, můžete také vyrazit na noční prohlídku Bílé věže, na farmářské trhy nebo na Hradecký Cyklo festival. Divadlo Drak zve na maňáskovou…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme