Zveme: Na bazárek, prohlídku vodojemu, polštářovou bitvu, do lesa nebo na koncert

Koncert Dana Bárty pořádá festival Na jednom břehu v hradeckém klubu Náplavka.
Koncert Dana Bárty pořádá festival Na jednom břehu v hradeckém klubu Náplavka. | autor: Na jednom břehu

Nadcházející víkend nabídne v Hradci Králové opravdu hodně akcí. Chystá se hned několik koncertů, mimo jiné v Náplavce zazpívá s kapelou Illustratosphere Dan Bárta. Poslechnout si můžete také koncert Swing Band PSO: Vivat Glenn Miller v hradeckém Adalbertinu. Náplavka pořádá také nedělní bazárek, Jakub Folvarský chystá Tajemnou pohádku v sauně a osvěžovně NUUK, děti můžete vzít do Adalbertina na Pošťáckou pohádku. Pokud máte hodně energie, zúčastněte se polštářové bitvy. Můžete si také prohlédnout vodojem nebo jít na hokej.

Den otevřených dveří - podzemní vodojem

Každoročně společnost Královéhradecká provozní, a.s. pořádá Dny otevřených dveří vodárenských objektů, na kterých má široká veřejnost příležitost prohlédnout si jindy nepřístupné prostory a dozvědět se více o vodárenství. V sobotu 7. dubna od 9 do 15 hodin bude mít veřejnost možnost si prohlédnou podzemní vodojem, který má objem 18 500 metrů krychlových. Součástí bude pozorování dalekohledy z povrchu podzemních vodojemů v areálu na Novém Hradci Králové.

Polštářová bitva na Masarykově náměstí

Již 9 let se ve světě pravidelně první sobotu v dubnu konají polštářové bitvy v rámci International Pillow Fight Day. Letos se již potřetí k více jak stovce měst a tisícům účastníkům po celém světě připojí i Hradec Králové. Stejně jako v městech Amsterdam, Berlín, Atlanta, Kodaň, New York nebo třeba Taipei, bude 7. dubna na Masarykově náměstí možnost se pořádně vyřádit a zažít obrovskou dávku zábavy. Stačí dodržovat jednoduchá pravidla: 1) Pozvi své přátele a známé - bitva je pro kohokoliv, děti, teenagery, dospělé i seniory. 2) Dones si svůj polštář - musí být měkký, bez pevných částí. Nejlépe polštář, který není plněný peřím. 3) Bojuj férově - měkký polštář bez pevných částí. Neútoč na lidi bez polštáře nebo s foťákem či kamerou v ruce. 4) Počkej na oficiální signál na zahájení boje 4) Pomoc s úklidem - přines si pytel na odpadky a po skončení bitvy pomož s úklidem.

Dan Bárta & Illustratosphere v Nãplavka baru

Nãplavka café & music bar v sobotu od 20 hodin pořádá koncert Dana Bárty & Illustratosphere: MEZI VRCHOLY TOUR 2018. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R. V roce 2000 překvapil fanoušky s vlastní skupinou Illustratosphere, se kterou aktuálně připravuje páté řadové album. Ochutnávky z něj představí v obměněné sestavě s mezinárodně uznávaným bubeníkem Martinem Valihorou na "Mezi vrcholy tour 2018". Koncert pořádá Festival Na jednom břehu za podpory klubu Náplavka a dalších partnerů festivalu.

Bazárek Nã

V neděli od 13 do 17 hodin se v Nãplavka café & music bar koná bazárek: "Chceš si oživit svůj šatník novými kousky, které neuvidíš na půlce Hradce, tak přijď 8. dubna na NãPLAVKU. Koná se tu bazárek dámského, dětského i pánského oblečení a doplňků. Seženeš tu nová i lehce nošená trička, halenky, svetry, mikiny, kalhoty, šaty, boty, tašky a doplňky za super ceny. Pokud máš v šatníku nějaké naplaveniny, které bys ráda poslala do světa, můžeš se účastnit jako prodejce. Kapacita je omezená. Registrace na ."

Vivat Glenn Miller

Sobotní koncert Swing Band PSO se koná v hradeckém Adalbertinu, pořadem bude provázet, zpívat a dirigovat Václav Vomáčka. Na pódiu se sejde deset hudebníků, kromě písní Glenna Millera zazní také Irving Berlin, Louis Amstrong nebo George Gershwin. Délka programu je zhruba 75 minut, koncert začíná v 18:30.

Tajemná pohádka

V NUUK - sauně a osvěžovně U slepého ramene Labe v Hradci Králové uvidíte v neděli od 14 hodin Tajemnou pohádku Jakuba Folvarského a podíváte se "do útrob vlastní zvědavosti, odpadkových košů a všeho, co se v lučním okolí nalezne. Troška náhody, jarního Labe, poobědní kávindy a pohádkový pohody."

Do lesa za zvířátky

Turistický oddíl Pěšinky a Ostříži pořádá 7. dubna v malšovickém lese tradiční procházku Les plný zvířátek. Přijít mohou rodiče s menšími dětmi mezi 1é a 12 hodinou na stanoviště u zastávky MHD Zděná bouda. Potkají mnoho zvířátek, s každým si budou moci zahrát hru. Na konci bude návštěvníky čekat kromě malého lanového centra i malování na rytířském hradišti. Pro děti od sedmi do dvanácti let bude připravena po 14. hodině bojová hra.

Pošťácká pohádka

Dobré divadlo odehraje v neděli od 16 hodin Pošťáckou pohádku, která děti zavede do všech koutů naší země s pošťákem Kolbabou, který musí doručit důležité psaní bez adresy. Pohádku zahraje soubor MIM z Prahy a děti se v ní aktivně zapojí do hraní. Také se podívají na starou poštu a uvidí, co se tam děje v noci, když se zhasne... Držitelé rodinných pasů mají vstup zdarma.

Páteční zápas play off hokejové extraligy

Pátý zápas semifinále play off hokejové extraligy hraje dnes Hradec v ČPP Aréně proti Třinci. Duel začíná v 17.20. Pokud Mountfield prohraje, hosté postoupí do finále a domácím skončí sezona.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Na Marokánce se bude závodit, v kukuřičném poli bloudit po tmě

Naše pravidelná páteční pozvánka na víkend vás tentokrát zavede do písečného lomu Marokánka v hradeckých lesích, kde se bude závodit na kolech. Na Labi jezdí celé léto již tradičně parníčky, vyrazit můžete bloudit do kukuřičného bludiště. Na Šrámkově statku dnes zahraje Honza…
Čtěte více

Zveme: V Hradci se bude o víkendu koncertovat, ochutnávat se budou regionální produkty

Ještě nemáte plány na víkend? V Hradci Králové se bude tentokrát především koncertovat. Na Kavčím plácku se uskuteční druhý ročník festivalu pro kapely tvrdšího ražení Letní HKHC Fest. Na Šrámkově statku v Pileticích zahraje hradecká folková kapela Severka, U Letců budou…
Čtěte více

Zveme: Víkend v Hradci zpestří vodník, Polednice, Keltové i žongléři

Jaké akce nabídne víkend v Hradci Králové? V lesním divadle na Chlumu se bude hrát divadelní představení Dokonalá fraška, ve všestarském Archeoparku pravěku se dozvíte vše o životě Keltů. Bajkazyl pořádá tradiční Kytarohraní a tentokrát se bude i žonglovat. Můžete si udělat…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme