Zveme: Na africké trhy, do letního kina či na zámecké slavnosti

Africké trhy nabídnou exotické ovoce v centru Hradce Králové.
Africké trhy nabídnou exotické ovoce v centru Hradce Králové. | autor: virunga.cz

Víkend se blíží a vy se opět můžete nechat inspirovat naším výběrem zajímavých kulturních i sportovních akcí v Hradci Králové a blízkém okolí. Filmoví nadšenci mohou vyrazit do letního kina Širák na úspěšnou českou komedii Ženy v běhu, hudební nadšenci přivítají další ze série promenádních koncertů v Šimkových sadech, sportovní fanoušci zase mohou obdivovat umění karatistů na mistrovství světa, které se letos koná v Hradci Králové. Dále se konají exotické Africké trhy, Hrádek u Nechanic pořádá Zámecké slavnosti s dobovým jarmarkem, šermíři a sokolníky. Prohlédnout si můžete opravený dřevěný kostelík v Jiráskových sadech či výstavu na Šrámkově statku v Pileticích.

Ženy v běhu v letním kině

V pátek od 21 hodin promítá hradecké letní kino Širák českou komedii Ženy v běhu: "Vdova chce splnit mužovo poslední přání - uběhnout s dcerami (a urnou s manželovým popelem) maraton - a ještě je dostat pod čepec. Je podružné, že se do běhání nehrnou. Důsledně oddechových a nekomplikovaně pozitivních 90 minut, kde ve filmu pro ženy baví hlavně muži. Svět, ve kterém se dobře žije, hezky bydlí, nic doopravdy nebolí a láska vítězí." Hrají: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka, Martin Hofmann a jiní.

Zámecké slavnosti v Nechanicích

Na zámek Hrádek u Nechanic o víkendu opět přijede panstvo Spolek Panstva na Tvrzi Žíželeves, budou stánky, šermíři, sokolník i flašinetář. V podvečer pak divadelní představení místních ochotníků. Čekají vás kostýmové prohlídky i dobový jarmark. Vstup na nádvoří stojí 40 a 30 korun.

Africké trhy v Hradci Králové 

V sobotu v 10 hodin začínají na hradeckém Smetanově nábřeží Africké trhy. "Ani přes léto nezahálíme a vyrážíme za vámi do Hradce Králové s čerstvou várkou exotiky! Africké zahrádky našich farmářů plodí skvělé ovoce, tak by byla škoda si ho nechat jen pro sebe," vzkazují nadšenci z projektu Virunga.cz.

Prohlídky dřevěného kostelíka sv. Mikuláše

Po kompletní rekonstrukci je znovu otevřen dřevěný kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech v Hradci Králové. 
Prohlídky se konají vždy od pátku do neděle od 13, 14 a 15 hodin, a to až do konce září. Komentované prohlídky budou trvat půl hodiny, ty speciální až pětačtyřicet minut. Standartní vstupné do kostela je 80 korun za dospělou osobu. Snížené vstupné 70 korun je pro seniory, ZTP a ZTP/P a studenty. Děti zaplatí 50 korun, přičemž ty do šesti let mají vstupné zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v systému HK point nebo na místě. Kapacita jedné prohlídky je 30 osob (více najdete zde).

Promenádní koncert s BrysBand

Kapela BrysBand zahraje nedělní promenádní koncert v královéhradeckých Jiráskových sadech, v neděli od 16 hodin. Vstup je zdarma.

Výstava českých tradic v Pileticích

Šrámkův statek Piletice zve do roubenky na letní výstavu nazvanou Na novej rok o slepičí krok. "Lidový rok na české vsi očima tvůrkyň Spolku lidové tvorby a fotografa Libora Nedvídka. Výstava, mapující české tradice, zvyky a obyčeje na pozadí života prostého venkovského lidu na počátku 20. století, je doplněna dokumentačními fotografiemi z akcí a lidových slavností, které tyto dávné tradice připomínají soudobému návštěvníkovi." Otevřeno je vždy v pátek od 15 do 19 hodin, v sobotu a v neděli od 10 do 18 hodin.

Mistrovství světa v karate 

Hradec Králové hostí Mistrovství světa karate SKIF, které se koná jednou za tři roky a účastní se ho na 1 200 závodníků z více než 50 států všech kontinentů. Součástí světového šampionátu jsou technické semináře, školení rozhodčích či veřejnosti přístupné zkoušky na černé pásy pod vedením nejvýznamnějších japonských mistrů karate. Samotné soutěže o tituly mistrů světa ve všech věkových kategoriích budou probíhat od pátku do neděle v královéhradecké ČPP Aréně. Pro návštěvníky turnaje bude připraven také doprovodný program v prostorách ČPP arény, zaměřený na představení japonských bojových umění a japonské kultury včetně ukázky zbraní, skládání origami či workshopy kaligrafie. Světový šampionát karate SKIF se historicky poprvé koná v České republice (více najdete zde), a to dva roky po úspěšném uspořádání Mistrovství Evropy 2017 v Hradci Králové.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na koncerty, výlet s Bardotkou nebo festival sladkostí a zmrzliny

Na jaké víkendové akce se můžete v Hradci Králové těšit tentokrát? Výletní jízdy vlakem "s Bardotkou po východních Čechách" o víkendu pořádá Východočeská dráha. Čeká nás Den regionálních produktů v Šimkových sadech, Festival sladkostí a zmrzliny u Futura a hned několik…
Čtěte více

Zveme: Do Bílé věže zavítá Polednice. Bude fotbal, koncerty i Nábleší

Co se bude dít o víkendu v Hradci Králové a blízkém okolí? Třeba mimořádný symfonický koncert ve Filharmonii, na statku zahraje folková Severka. Na Bílou věž zavítá Polednice. Ve všestarském archeoparku se dozvíte vše o dobrodružné výpravě Monoxylon a vychutnat si můžete večerní…
Čtěte více

Muzeum chystá expozice za 20 milionů, přiblíží královskou historii Hradce

Muzeum východních Čech během léta pokračuje v přípravách nových městských expozic, které návštěvníci budou moci obdivovat už na podzim letošního roku. Týkat se budou města Hradce Králové a jeho královské historie. Kromě stálé výstavy zde dodavatelská firma zajišťuje osvětlení,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme