Zveme: Můžete sportovat na Hradeckých sportovních hrách, vyrazit na divadlo či festival

Hradec žongluje v Gayerových kasárnách.
Hradec žongluje v Gayerových kasárnách. | autor: Bajkazyl

Jaké akce se budou konat v Hradci Králové o tomto víkendu? V pátek a v sobotu se koná Rock for People Hope na hradeckém letišti. Můžete vyrazit na akci Hradec žongluje nebo si zasportovat na Hradeckých sportovních hrách. Koná se Nábřeží keramiky a skla na Šrámkově statku zahraje Honza Brož & Devítka, v lesním divadle v Amfiteátru na Chlumu se bude hrát komedie.

Divadlo v Amfiteátru

V Amfiteátru Chlum dnes večer od 20 hodin hrají komedii Můžem i s mužem v hlavních rolích s Kateřinou Hrachovcovou, Vandou Hybnerovou, Dášou Zázvůrkovou a Jitkou Sedláčkovou. "Vtipná autorská férie 4 žen, 4 archetypů, vznikla z potřeby podívat se pravdě do očí… O tom, co vše se odkryje a kolik slupek odloupe během jedné narozeninové párty. Po čem všichni touží? No přece po lásce, po tom nádherném stavu milovat a být milován… A víte, co ženy dělají, když si myslí, že je nikdo nevidí? Podobnost se seriálem Sex ve městě je čistě náhodná." 

Rock for People Hope

Dnes začíná dvoudenní Rock for People Hope ve Festivalparku v Hradci Králové. Na třech podiích nově upraveného areálu královéhradeckého Festivalparku se vystřídá nejen třicet hudebních projektů z České republiky, Itálie, Švédska, Německa, Francie, Švýcarska, Holandska a USA, ale také řečníci, divadelníci, stand-up komici, tanečníci a akrobaté. Unikátem je využití vodíkového generátoru H2BASE v pohánění jednoho z pódií. Headlinery jsou Maneskin, The Hives, Mando Diao, v rámci diskuzí a talkshow se představí Martin Bursík, Ben Cristovao, Jindřich Šídlo a další.

Honza Brož & Devítka na statku

Devítka je hudební skupina s více než dvacetiletou tradicí, v jejímž středu je kytarista, zpěvák a písničkář Honza Brož. Zahraje dnes večer na Šrámkově statku v Pileticích.

Hradec žongluje

"Profesionální žongléři, amatérští žongléři, žongléři začátečníci, fanoušci žonglování, zvědavci, hudebníci a vy všichni ostatní, přijměte pozvání na žonglérské večery v Bajkazylu, které se konají druhé pátky v měsíci!" Akce Hradec žongluje v Gayerových kasárnách je spontánního charakteru, dnes od 17 do 22 hodin můžete shlédnout ohně, světla a rozličné disciplíny žonglování. Pokud máte chuť vyzkoušet nějaké nástroje, neváhejte oslovit konkrétního žongléra, rád se vám bude věnovat. "Abychom mohli využít azylu Bajkazylu, je třeba držet se ohleduplných pravidel soužití se sousedy. 1. Žádné kelímky na parapetech oken. 2. Respirátor pro pohyb ve vnitřních prostorech," vzkazují pořadatelé. Na akci můžete potkat žongléry Žonglérská komunita Enfys, Ascarya-žonglování a Fireshow Alterna.

Hradecké sportovní hry

Hradecké sportovní hry 2021 nabídnou několik turnajů v různých sportovních disciplínách. Jednotlivé sporty jsou organizovány ve své "pouliční, městské" variantě jako např. streetball. Letos se nově můžete těšit na teqball a zajímavé individuální závody, které doplní loňský streetball, pouliční fotbal, pétanque, stolní fotbálek a hokejbal. Hry se konají v sobotu v prostředí hradecké náplavky na Smetanově nábřeží a náměstí 5. května.

Nábřeží keramiky a skla

V sobotu od 10 do 18 hodin na Tylově nábřeží ožije centrum Hradce Králové ruchem tradiční české tvorby hrnčířských dílen, sklářských a keramických ateliérů. Na Tylově nábřeží proběhne již 16. ročník svátku keramiky a skla. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů z celé naší země a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik. Výstavci předvedou podmalbu na skle nebo třeba figurální keramiku do interiérů, na terasy i do zahrad. Bohaté nabídkové spektrum sahá od tradiční ručně točené dekorované keramiky, ručně vyrobeného porcelánu, drátované keramiky, kameniny, plastik, mís, pekáčů, hrnců, váz, svícnů a varného skla přes smaltované sklo až po skleněné obrázky a perforované skleněné objekty, hodiny, květiny, šperky a figurky. Zajímavostí budou jistě i zahradní dekorace nebo drobné dárkové zboží ze skla. V dopoledních hodinách bude vyhrávat DECHOVÝ ORCHESTR MĚSTA HRADCE KRÁLOVÉ, po poledni se  představí  hradecký písničkář LADIS, formace KLAPETO a ART JAZZ BAND. Celou hudební produkci pak uzavře funk - jazzový ansámbl ON LINE SESSION. 

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Na dětský den, studentský festival, závody i burgery

Jaké akce slibuje víkend v Hradci Králové? Na Bílou věž zavítá sama královna, aby děti provedla a pasovala je na prince a princezny. Bude se konat krajská výstava psů, u Futura bude celý víkend možné ochutnat všechny možné druhy burgerů a dalších dobrot. Můžete vyrazit na dětský…
Čtěte více

Zveme: Na hradecká nábřeží se sjedou řemeslníci, skláři i milovníci dobrého jídla

O víkendu bude živo především na hradeckých nábřežích a náplavkách. Na Tylově nábřeží se můžete v pátek přiučit na kurzech dovednostem od mistrů sklářů, v sobotu se tam koná tradiční Nábřeží řemeslníků. Smetanovo nábřeží zase bude žít jídlem a bude hostit Mint market. Sportovci…
Čtěte více

Zveme: Na Den rodiny, noční koloběžkování či některý ze závodů

Víkend bude v Hradci Králové nabitý především sportovními akcemi. Hradubický běh se dvěma starty z Hradce a z Pardubic má společný cíl v Čeperce. Na Biřičce startuje smíšený závod dvojic Hradecký koloběh, kdy jeden z dvojice jede na kole a druhý běží. Na Stříbrném rybníku se…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme