Zveme: Mastix i Lego kostky to rozjedou

Zdroj foto: Mastix
Zdroj foto: Mastix

Nesourodý titulek víkendové pozvánky chce čtenáře naladit na další koncert nabitý dobrou hudbou, zajímavými kostýmními kreacemi a plné pódium klicperovských herců. V pátek v podvečer začíná další z řady originálních koncertů skupiny Mastix. Lego příběh je pak filmovou pozvánkou pro nejmenší a jejich rodiče. Pro ty, kteří neholdují animovanému světu a dají raději přednost pohledu na krásnou přírodu je v pozvánce zmíněn film Bella a Sebastián. Poslední tip zve do královéhradecké městské knihovny na víkendový seminář o umění a arteterapii. 

Mastix nastoupí v pátek v hlavní roli

Kulturní dění o posledním únorovém víkendu zpestří, a také řádně prořízne, koncert skupiny královéhradeckých herců, kteří si říkají Mastix. To nejlepší, co kdy zaznělo na prknech Klicperova divadla a navíc mnohé další songy a mnoho hostů, rozezní v pátek v podvečer scénu Studia Beseda.

Volné lístky, jak už bývá zvykem, samozřejně nejsou, vyprodáno bylo již několik dní. „Můžeme slíbit několikero nových fláků a jako vždy radost až téměř do rána. Takže Vánoce, silvestr a potom Mastix,“ zvou členové kapely. Pro šťastlivce, kteří si své místo stihli zavčas rezerovat, začíná večer plný kostýmní, hudební a šílené zábavy v 19 hodin.

Umění na vlastní kůži v městské knihovně

Další, ale o dost klidnější, prožitek z umění na vlastní kůži si můžete zažít v sobotu v Knihovně města Hradec Králové

V bývalé továrně Vertex ve víceúčelovém sále se totiž opět uskuteční kreativní seminář s worshopem a tentokrát se zaměří na arteterapii, při níž budou účastníci zkoumat téma labyrintu. Seminář s názvem Labyrinty v nás začíná v sobotu v 10 hodin dopoledne a potrvá do 14 hodin, vstupné je za symbolických 40 korun. 

A kam o víkendu vzít děti? 

Dětská filmová představení jako každý víkend nabídnou obě královéhradecká kina. Kino Central v sobotu připravilo promítání francouzského snímku Bella a Sebastián, který vznikl jako celovečerní film na motivy původního seriálu z roku 1965. Do prostředí krásných vysokých hor a ovčáků mohou děti i se svými rodiči zavítat od tří hodin. Bella a Sebastián se promítá také v královéhradeckém CineStaru. 

Nedělní odpoledne pak bude v Bio Central i v CineStaru patřit oživlým Lego kostkám. Lego příběh, který je postavený na boji dobra a zla, na záchraně světa a fenomenální stavebnici, kterou jsme doma měli všichni, začíná v Bio Central od 15 hodin, v CineStaru od 12 a od 14 hodin. Další inpiraci pro dětská představení v kině i divadle najdete zde.

  

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme