Zveme: letošní premiéra farmářských trhů anebo noční výhled na Hradec

Farmáře opět najdeme v Gayerových kasárnách | Foto: HKVS
Farmáře opět najdeme v Gayerových kasárnách | Foto: HKVS

Předpověď počasí na víkend neslibuje ani jarní zázraky a snad ani krutý návrat zimy, přesto vás v naší pravidelné kulturní pozvánce pozveme jak do tepla na film, tak třeba na farmářské trhy. Od této soboty totiž začíná sezóna trhů v Gayerových kasárnách a Hradečané je mohou navštívit opět dvakrát měsíčně.

Na noční vyhlídku zve Bílá věž, která po zimní přestávce otevřela svou bránu. 

Přirozeně nepřirozené kandidáty na prezidenta uvidíte v Bio Central

Do tepla svého kinosálu zve v pátek v podvečer kino Centrál, které uvede českou filmovou novinku s názvem „Hledá se prezident“. 

Jak už sám název napovídá, dokument od Tomáše Kudrny nabízí neotřelý pohled do zákulisí politické kampaně před historicky prvními prezidentskými volbami v České republice. 

„Zachytili jsme kandidáty v jejich přirozeném prostředí a snažili jsme se je poznat skutečně zblízka. Média nám předkládají jakýsi mediální obraz kandidátů, ale ten je často dramaticky odlišný od skutečnosti,“ popsal své dílo sám režisér Tomáš Kudrna.

Na pestré spektrum prezidentských kandidátů i jejich osobností se přijďte podívat do Bio Central v pátek od půl šesté.

Další filmový program najdete v naší sekci kultura.

Farmářské trhy otevírají brány už tuto sobotu

Pozitivní ohlas veřejnosti přiměl i v letošním roce Hradeckou kulturní a vzdělávací společnost uspořádat farmářské trhy, které si ve městě získaly velkou oblibu. „V sobotu 6. dubna 2013 se můžete vypravit v letošním roce poprvé do Gayerových kasáren, kde budete mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu,“ uvedl Petr Švihlík z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti. 

Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do listopadu. „V prostorách tržiště najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv,“ popsal Petr Švihlík. 

Na trzích si návštěvníci vyberou i z široké palety masných výrobků a uzenin. Farmářské trhy přinesou do Hradce Králové také produkty, které v běžné obchodní síti nenajdeme -  na příklad výrobky z ovčího mléka nebo delikátní a vysoce zdravé tvarohové a kozí sýry, brynzu, oštiepky a holandskou goudou. „Nejčerstvější novinkou pak budou přílohové knedlíky houskové, bramborové, plněné uzeninou, ovocné, šišky s mákem, špalíčky, běžné či špenátové halušky a dukátové buchtičky,“ doplnili ještě organizátoři. 

Další farmářské trhy se uskuteční 20. dubna opět v Gayuerových kasárnách.

Bílá věž opět otevírá sezónu 

Nelze opomenout, že od Velikonočního pondělí mnohé památky opět otevřely turistům své brány. Bílá věž, dominanta Hradce Králové, nezůstává pozadu, i když ji už v blízké době čeká rekonstrukce, která jí navrátí její původní zářivou barvu. 

Více o rekonstrukci a přípravách se dočtete v článku Bílá věž se téměř na rok skryje i uzavře a v článku Bílá věž bude multimediální, inspirace se hledala až v New Yorku.

V sobotu 6. dubna jsou na věž zvány i romantické duše. Bílá věž znovu nabízí pohled na noční Hradec, a to v době od osmé hodiny večerní do půlnoci. 

Celodenní prohlídky pak v tomto roce začínají od 1. dubna denně od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Bílou věží vás provede čert, pro děti je připravená mikulášská stezka

Co nás čeká o víkendu v Hradci Králové? Adventní koncert na Velkém náměstí nebude, zrušeny jsou i další plánované akce: Advent na Pivovarském dvorku a také Vánoční těšení na Šrámkově statku v Pileticích. Můžete se ale těšit na advent v Parku Na Větvi, kam dorazí i Mikuláš, nebo…
Čtěte více

Zveme: Začíná advent. Přes noc vláda zakázala i plánované trhy

První adventní víkend bude v důsledku koronavirové pandemie opět chudší. Hradec Králové zrušil stejně jako jiná města kulturní program plánovaný k rozsvěcení vánočních stromů. Tato víkendová pozvánka původně zvala na adventní trhy u Muzea východních Čech, dále na adventní trhy…
Čtěte více

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme