Zveme: letošní premiéra farmářských trhů anebo noční výhled na Hradec

Farmáře opět najdeme v Gayerových kasárnách | Foto: HKVS
Farmáře opět najdeme v Gayerových kasárnách | Foto: HKVS

Předpověď počasí na víkend neslibuje ani jarní zázraky a snad ani krutý návrat zimy, přesto vás v naší pravidelné kulturní pozvánce pozveme jak do tepla na film, tak třeba na farmářské trhy. Od této soboty totiž začíná sezóna trhů v Gayerových kasárnách a Hradečané je mohou navštívit opět dvakrát měsíčně.

Na noční vyhlídku zve Bílá věž, která po zimní přestávce otevřela svou bránu. 

Přirozeně nepřirozené kandidáty na prezidenta uvidíte v Bio Central

Do tepla svého kinosálu zve v pátek v podvečer kino Centrál, které uvede českou filmovou novinku s názvem „Hledá se prezident“. 

Jak už sám název napovídá, dokument od Tomáše Kudrny nabízí neotřelý pohled do zákulisí politické kampaně před historicky prvními prezidentskými volbami v České republice. 

„Zachytili jsme kandidáty v jejich přirozeném prostředí a snažili jsme se je poznat skutečně zblízka. Média nám předkládají jakýsi mediální obraz kandidátů, ale ten je často dramaticky odlišný od skutečnosti,“ popsal své dílo sám režisér Tomáš Kudrna.

Na pestré spektrum prezidentských kandidátů i jejich osobností se přijďte podívat do Bio Central v pátek od půl šesté.

Další filmový program najdete v naší sekci kultura.

Farmářské trhy otevírají brány už tuto sobotu

Pozitivní ohlas veřejnosti přiměl i v letošním roce Hradeckou kulturní a vzdělávací společnost uspořádat farmářské trhy, které si ve městě získaly velkou oblibu. „V sobotu 6. dubna 2013 se můžete vypravit v letošním roce poprvé do Gayerových kasáren, kde budete mezi 8. a 12. hodinou ochutnávat a nakupovat kvalitní a čerstvé potravinářské výrobky nejen z hradeckého regionu,“ uvedl Petr Švihlík z Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti. 

Počínaje tímto datem se trhy budou konat dvakrát do měsíce, a to až do listopadu. „V prostorách tržiště najdete na čtyřicet stánků s širokým sortimentem jakostních domácích produktů. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami producenti, kteří kladou ve své činnosti důraz především na kvalitní suroviny, ekologický způsob zemědělství a tradiční způsoby zpracování zdravotně nezávadných surovin bez použití konzervantů a jiných aditiv,“ popsal Petr Švihlík. 

Na trzích si návštěvníci vyberou i z široké palety masných výrobků a uzenin. Farmářské trhy přinesou do Hradce Králové také produkty, které v běžné obchodní síti nenajdeme -  na příklad výrobky z ovčího mléka nebo delikátní a vysoce zdravé tvarohové a kozí sýry, brynzu, oštiepky a holandskou goudou. „Nejčerstvější novinkou pak budou přílohové knedlíky houskové, bramborové, plněné uzeninou, ovocné, šišky s mákem, špalíčky, běžné či špenátové halušky a dukátové buchtičky,“ doplnili ještě organizátoři. 

Další farmářské trhy se uskuteční 20. dubna opět v Gayuerových kasárnách.

Bílá věž opět otevírá sezónu 

Nelze opomenout, že od Velikonočního pondělí mnohé památky opět otevřely turistům své brány. Bílá věž, dominanta Hradce Králové, nezůstává pozadu, i když ji už v blízké době čeká rekonstrukce, která jí navrátí její původní zářivou barvu. 

Více o rekonstrukci a přípravách se dočtete v článku Bílá věž se téměř na rok skryje i uzavře a v článku Bílá věž bude multimediální, inspirace se hledala až v New Yorku.

V sobotu 6. dubna jsou na věž zvány i romantické duše. Bílá věž znovu nabízí pohled na noční Hradec, a to v době od osmé hodiny večerní do půlnoci. 

Celodenní prohlídky pak v tomto roce začínají od 1. dubna denně od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény,…
Čtěte více

Zveme: Na drakiádu, charitativní blešáky či exkurzi na Stříbrňák

Co podniknout během prvního říjnového víkendu v Hradci Králové? Děti můžete vzít na drakiádu nebo jim nakoupit zimní oblečení či hračky, a podpořit tak dobrou věc - koná se Bazárek (nejen) pro Kulíšky a blešák v Centralu. Dále můžete navštívit MINT market, farmářské trhy nebo se…
Čtěte více

Zveme: Děti mohou o víkendu vybírat hned z několika divadelních představení

Poslední zářijový víkend slibuje ochlazení, ale opět množství zajímavých akcí. Fotbaloví fanoušci vyrazí fandit Votrokům, kteří budou čelit Slavoji Vyšehrad. Divadlo Drak zve na premiéru Do hajan! i na venkovní akci Za příběhem Draku. Děti se mohou těšit také na pohádky v…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme