Zveme: Kvůli pandemii naposledy do kina, divadla či na fotbal, další akce se ruší

Festival Jazz goes to Town v Hradci Králové.
Festival Jazz goes to Town v Hradci Králové. | autor: jgtt.cz

Jaké akce se budou o víkendu v Hradci Králové konat a které jsou kvůli epidemii nového typu koronaviru zrušené? Navštívit můžete například festival Jazz Goes to Town nebo podzimní výstavu hub v muzeu. Vláda se rozhodla zpřísnit opatření, takže už ode dneška se zavřou bazény, sauny a fitness centra. Ještě o víkendu budou naposledy otevřená kina a divadla a budou se hrát sportovní zápasy, poté se podle nových opatření veškeré volnočasové aktivity na minimálně 14 dnů zmrazí. Dále platí, že ve vnitřních prostorách se může sejít maximálně 10 lidí a venku 20. 

Zrušené akce 

Pozastaveny jsou taneční kurzy ve velkém sále Adalbertina v Hradci Králové, páteční večerní kurz se konat nebude. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti, nový termín bude upřesněn. Zrušené jsou také koncerty: sobotní akce THE PIT VOL.2 v Klubu č. p. 4 i ELECTROPHONIX A BRASS AVENUE v hradeckém podniku NãPLAVKA café & music baru. Dále je zrušen sobotní Seminář věnovaný nejen detektorové prospekci krajiny v Muzeu východních Čech na Eliščině nábřeží.

Podzimní výstava živých hub a pěstovaných hub

Muzeum východních Čech zve na již tradiční podzimní výstavu jedlých, nejedlých i jedovatých hub. Ve výstavní budově muzea na Eliščině nábřeží ji uvidíte v pátek od 10 do 20 hodin a v sobotu od 10 do 18 hodin. Vstupné stojí 50 korun, zlevněné 20 korun.

Votroci se utkají s Příbramí

V pátek sehraje A tým Votroků utkání 3. kola MOL Cupu proti 1. FK Příbram. Zápas se uskuteční v pátek od 15 hodin na Malšovickém stadionu v Hradci Králové. 

Festival Jazz Goes to Town

26. ročník festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town tento týden běží, a to až do soboty. Koncert Oli Steidle and The Killing Popes museli pořadatelé zrušit v návaznosti na aktuální epidemickou situaci v ČR i v zahraničí, která má přímý vliv na další fungování umělců po návratu z ČR (karanténa, apod.). Místo původní kapely vystoupí KIN (SK/CZ). "Pokud koncert navštívit nechcete, kontaktujte, prosím, prodejní síť GoOut, vstupné Vám vrátíme. Děkujeme za pochopení."

Hradecká divadla

Inscenace Heda Gablerová: Teorie dospělosti odehraje ostravské Divadlo Petra Bezruče v rámci festivalu Čekání na Václava dnes od 19 hodin na hlavní scéně hradeckého Klicperova divadla. Ve studiu Beseda se v tom samém čase odehraje nová inscenace LIDÉ, MÍSTA, VĚCI. V sobotu pak od 19 hodin na hlavní scéně uvede hradecké Klicperovo divadlo představení TŘI KAMARÁDI a ve studiu Beseda se můžete těšit od 20 hodin na dvojkoncert v rámci festivalu Jazz Goes To Town: We Are + Pimpono Ensemble. Od pondělí se divadla kvůli nařízení vlády zavřou. Premiéra inscenace Úklady a láska se také uskuteční v posunutém termínu. Sobotní koncert v divadle Drak od 17 hodin VILÉM SPILKA QUARTET: ČEKÁNÍ NA TOMA je určen pro rodiny s dětmi, stejně tak jako všem divákům, kteří si nechtějí nechat ujít živé provedení nového alba tohoto kvartetu. Vstupné stojí 100 korun.

Jarní medvědiny v Artičoku

Loutková pohádka bude k vidění také v Artičoku, v neděli od 16 hodin. Dobré divadlo uvede pohádku o tom, jak si medvěd hledá nevěstu. Zahraje Divadlo Na háčku Praha, vhodné pro děti od tří let. Vstupné stojí 80 korun.

Kašpárek a princezna v Adalu

V neděli od 10 hodin odehraje soubor BOĎI Jaroměř ve Studiu A hradeckého Adalbertina pohádku Kašpárek a princezna: "O tom, jak zlý černokněžník princeznu v draka zaklel, ale udatný rytíř Prťka ji za pomoci Kašpárka vysvobodil. Klasické marionetové představení pro děti i dospělé je hrané v rodinném divadélku tak, jak se pohádky hrávaly před lety." V sále je volný zasedací pořádek, vstupenky stojí 70 korun.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké muzeum má ve své sbírce poklad z mladší doby železné

Muzeum východních Čech má ve své sbírce pozoruhodný soubor artefaktů z mladší doby železné (neboli doby laténské, 480/460 – 40 př. n. l.). Doslova poklad našel spolupracvník muzea Miloš Skřepa před více než rokem na Trutnovsku. Šlo o hromadný nález čítající celkem 15 předmětů,…
Čtěte více

V moderní přístavbě muzejního depozitáře budou badatelny, přírodovědecká knihovna a přednáškový sál

Rekonstrukce Gayerových kasáren, přesněji budovy, která od roku 1992 slouží Muzeu východních Čech by měla být dokončena v polovině tohoto roku. V létě by pak mělo začít velmi náročné stěhování sbírek, pracoven a konzervátorských dílen. Rekonstrukce je jednou z nejvýznamnějších…
Čtěte více

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme