Zveme: Klicperáci zahájí nový rok a do Aldisu dorazí swingoví machři

Orchestr Glenna Millera | Foto: web kapely
Orchestr Glenna Millera | Foto: web kapely

Co se první lednový víkend bude dít na poli královéhradecké kultury a sportu? Do společnosti můžete vyrazit v pátek i v sobotu večer a zamířit třeba do Klicperova divadla, kam se po vánoční pauze opět vrací herecký soubor na svá divadelní prkna a zve na páteční představení komediální novinky Soudce v nesnázích a v sobotu na Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho. Královéhradecký Aldis bude v neděli večer první zastávkou na turné po České republice slavného Orchestru Glenna Millera. A v neděli v podvečer se na zimním stadionu letos poprvé představí domácí exraligoví hokejisté, kteří do boje vyzvou tým ze Zlína. 

Klicperák bude mít nabitý víkendový program

Klicperovo divadlo vstupuje do nového roku 2014 naplno a hned první lednový víkend zve své příznivce na jednu z premiér této sezóny. Ztřeštěná komedie o nezdárných synech, prolhaných manželkách a neúplatných soudcích s názvem Soudce v nesnázích začíná v pátek v podvečer na hlavní scéně. „V Londýně měla tato hra obrovský úspěch. Ale myslím si, že hra má spoustu předností i pro nás,“ uvedl o hře její překladatel Jiří Joska. 

Do víkendového programu Klicperova divadla patří i další komedie, která měla svou premiéru v předchozí divadelní sezóně. Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho je prazvláštní inscenací, ve které v hlavní roli uvidíme Pavlu Tomicovou a z dalších herců třeba jejího manžela Ondřeje Malého anebo Lubora Novotného či Jiřího Zapletala a Miroslava Zavičára. Na podivné odpoledne mohou diváci vyrazit v sobotu v podvečer na hlavní scénu Klicperova divadla.  

V královéhradeckém Aldisu vzdají hold Glennu Millerovi 

Glenn Miller Orchestra se po roce opět vrací do České republiky a své letošní turné zahájí právě v Hradci Králové. Uskupení je v Česku velmi populární, hity jako „Moonlight Serenade“ či „In the Mood“ si chodí poslechnout naživo stovky lidí a koncerty bývají často rychle vyprodány, stejně jako tomu je v Hradci Králové. 

„Každé dva roky svůj program měníme, ale ty nejdůležitější skladby, třeba In The Mood nebo Moonlight Serenade, nemůžeme vynechat. Lidé se na ně těší, ožijí při ní. Odcházeli by zklamaní, kdyby ji nedostali.“ uvedl Wil Salden, kapelník této swingové party. Letošní program nazvaný The Best of Glenn Miller, jak již název vypovídá, se ponese v duchu těch nejlepších skladeb Glenna Millera. Koncert začíná v neděli od osmé večerní. 

Extraliga se těší na první hradecký domácí zápas roku 2014

Letošní první zápas extraligového týmu královéhradeckých hokejistů se připravuje na nedělní podvečer. HC Mountfield HK uvítá na domácím ledě hokejový klub PSG Zlín. Jak si povede nyní druhý tým extraligové tabulky proti pátému Zlínu uvidíte v neděli 5. ledna od půl šesté. 

Vemte děti do kina

Závěrem víkendové pozvánky ještě upozorníme na dětská filmová představení, která se hrají v sobotu i v neděli v Bio Central a jsou spojená s dětskými dílnami. V sobotu od třetí hodiny odpoledne čeká na malé diváky animovaný snímek Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců, který povypráví o tom, co se stane, když mravenci snědí příliš mnoho cukru. 

Nedělní film pro děti v Bio Central začíná také ve tři hodiny. Příběh o dinosaurech a putování za nimi mohou malí i velcí sledovat dokonce ve 3D. Kompletní program dalších filmových představení najdete také zde.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Stavba lávky u Aldisu čeká na ukončení prací na budově ČSOB

Stavba lávky přes Labe u Aldisu by měla být zahájena na přelomu léta a podzimu letošního roku. Město má kompletní dokumentaci a potřebná povolení, vybranou stavební firmu a v úterý rada města schválila i výsledky výběrového řízení na technický dozor stavebníka a BOZP. Aby mohla…
Čtěte více

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Do zimního stadionu chce Hradec investovat 50 milionů

Město Hradec Králové plánuje rozsáhlé úpravy zimního stadionu za desítky milionů korun, z čehož by nemělo těžit jen extraligové "áčko" hradeckého Mountfieldu, ale také žáci a dorostenci. Vznikne nové zázemí pro hráče, posilovna a rozcvičovna, ale i kanceláře a…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme