Zveme: Kam v Hradci o víkendu a co podniknout o jarních prázdninách?

Pohádkové prázdniny chystá pro děti DDM v Hradci Králové.
Pohádkové prázdniny chystá pro děti DDM v Hradci Králové.

Víkend v Hradci Králové nabídne třeba bleší trh v kině Bio Central nebo hokejové utkání domácích hokejistů se Zlínem. Spoustu akcí je tentokrát zaměřeno na děti, kteří mají dnes pololetní prázdniny a hned od pondělí na víkend navazují jarní prázdniny. Mohou hrát deskové hry v městské knihovně, trávit prázdniny v Technologickém centru nebo v Domu dětí a mládeže, kde jsou pro ně přichystané hry, soutěže i vyrábění.

ZIMNÍ BLEŠÁK V BIO CENTRAL

Bazárek či blešák se uskuteční v kině Bio Central v sobotu od 10 do 15 hodin.

DESKOVKY A DALŠÍ HRY V KNIHOVNĚ

"Zveme děti, které neodjely na pololetní prázdniny, do knihovny. Přijďte si užít hravý den s deskovkami. Kamarádi vítáni," zvou pracovníci hradecké městské knihovny na deskové hry v pátek od 10 do 17 hodin. Vstup je volný. V knihovně se bude dnes konat také turnaj v již legendární karetní hře Magic the Gathering. Pomocí mýtických bytostí, kouzel, čar a magických předmětů je potřeba porazit nepřítele. Další akce chystá knihovna v Hradci Králové i na jarní prázdniny.

MASOPUSTNÍ „HLEDAČKA“

V sobotu se koná v Jiráskových sadech akce pro rodiny s předškolními dětmi. K "Hledačce" potřebujete papír a tužku/mobil/dobrou paměť a chuť si hrát. V parku najdete 7 úkolů, za jejichž splnění získáte vždy jedno písmeno do tajenky. Začínáte u hlavního vchodu. Na konci každého zadání se dozvíte, kam se máte vydat dál. Až tajenku zjistíte, zaregistrujte se na https://www.sedmikraskahk.cz/rezervacni-system, zadejte své kontaktní údaje a zapište výsledek. Spojíme se s vámi a domluvíme se na předání drobné odměny.

MOUNTFIELD SE UTKÁ SE ZLÍNEM

Utkání 50. kola extraligy ledního hokeje se odehraje v neděli od 18:20 hodin. Na ledě hradeckého zimního stadionu se utká domácí Mountfield HK a PSG Berani Zlín.

JARŇÁKY V TECHNOLOGICKÉM CENTRU

Technologické centrum Hradec Králové přichystalo na jarní prázdniny program s ozoboty, elektrotechnickou stavebnicí Boffin, ukázky práce s 3D perem a grafickým tabletem. Program je vhodný pro děti od 1. třídy ZŠ a bude se opakovat od pondělí do pátku v čase 9 až 12 hodin (program pro jednotlivé dny je totožný). Počet míst na den je omezený, proto se přihlaste včas pomocí formuláře na stránce https://www.tchk.cz/akce/jarnaky-2022/

POHÁDKOVÉ PRÁZDNINY V DDM

Také Dům dětí a mládeže v Rautenkrancově ulici pro děti chystá zajímavý program, jak strávit jarní prázdniny. Užijí si plno her, soutěží, vyrábění a zvířátek. Připraven je také výlet. V týdnu od 7. do 11. února, každý den od 8 do 15 hodin. Přihlašování je možné na jednotlivé dny na webu www.barak.cz. Poplatek za účast na akci je 200,- za den.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Do letního kina, latino tančírny, na divadlo, koncerty i fotbal

Co nabídne Hradec Králové o víkendu? Kulturu i sport, bude se hrát fotbalové utkání i promítat fotbalové mistrovství. Amfiteátr na Chlumu zve na divadelní komedii, letní kino Širák hned na dva filmy, Šrámkův statek na koncert.
Čtěte více

ZVEME: Za dobré vysvědčení zdarma do aquacentra i do muzea

Začínají letní prázdniny a školáci je mohou zahájit v hradeckém aquacentru, které láká za dobré vysvědčení na volný vstup, nebo v hradeckém Muzeu východních Čech, které oslaví konec školního roku hledačkou inspirovanou motivy z výstavy Míly Fürstové. Dnes končí mezinárodní…
Čtěte více

ZVEME: Na divadelní festival, do rozária i na Festival Královéhradeckého kraje

Víkend v Hradci Králové začíná velkolepě, startuje osmidenní oslava divadla, začíná mezinárodní festival Regiony. Divadlo se bude hrát i v Lesním divadle na Chlumu. Dnes se bude slavit také na Tylově nábřeží, kde se koná Festival Královéhradeckého kraje. V sobotu se na…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme