Zveme: Jak to dopadlo s Jedlíky čokolády?

Jedlíci čokolády mají své pokračování | Foto: Klicperovo divadlo
Jedlíci čokolády mají své pokračování | Foto: Klicperovo divadlo

Klicperovo divadlo, David Drábek, osvědčení herci a otázka: Jak to dopadlo s Jedlíky čokolády? To vše už v pátek v předpremiéře a v sobotu na premiéře uvidíme v nové autorské hře. Na prkna hlavní scény Klicperova divadla totiž kráčí i "připlouvá" poslední letošní repertoárová novinka o Velké mořské víle. 

Vyznavače stříbrného plátna i veganské stravy zveme do Bio Central a děti na další Muzejní neděli, která je tentokrát vezme do přírody a ukáže, jak ji pozorovat, aby viděli i to, co je jindy neviditelné.  

Poslední novinka letošní klicperovské sezóny bude "slaná i hořká"

Klicperovo divadlo a jeho dvorní a hradeckým publikem milovaný režisér David Drábek uvádí novou a autorskou inscenaci s názvem Velká mořská víla. „Velkou mořskou vílou se David Drábek po třech letech vrací ke svým oblíbeným postavám ze hry Jedlíci čokolády. Nutno ovšem podotknout, že v jejich životech uplynulo zatím let deset,“ říká o novince na klicerovském repertoáru dramaturgyně hry Markéta Bidlasová. 

Velká mořská víla už svým názvem odkazuje ke smutné Andersenově pohádce a podobnou atmosféru bude mít i podání herců z Klicperova divadla. „Zásadní je v ní vztah k vlastnímu rodičovství. Helena a Jan děti mají, ale neví si s nimi rady, Róza s Ludvíkem po dítěti touží, ale nedaří se jim ho mít. A Valérie je jaksi ze své podstaty ze hry o rodičovství vyloučena. Velká mořská víla je tedy hra jaksi více hořká a slaná, byť nepostrádá značnou dávku hravosti a vtipu,“ říká Markéta Bidlasová. 

Návratem do kouzelného domu diváky provedou už známé postavy, kterým život vdechli Pavla Tomicová, Isabela Smečková Bencová, Jan Vápeník, Jiří Zapletal a samozřejmě Pavlína Štorková. O samotném ději hry a termínech jednotlivých představení se můžete dočíst zdeChcete-li však zjistit, co bylo pak, tedy po Jedlících čokolády, vydejte se do Klicperova divadla na poslední novinku letošní sezóny, která má svou předpremiéru v pátek a premiérové uvedení v sobotu 17. května v podvečer. Diváci se dozví, jak to dopadlo s Valerií po úraze, jaká jsou Helenina dvojčata anebo zda Jan stále ještě venčí své psy. 

Jak pozorovat přírodu i ve městě?

Na neděli vybavte své děti dobrou obuví a pohodlným oblečením a vyrazte spolu s nimi a se zoologem z Muzea východních Čech do Šimkových sadů a zeleně Hradce Králové pozorovat přírodu. 

Královéhradecké muzeum totiž pořádá další z řady Muzejních nedělí zaměřených na děti a rozvoj jejich dovedností. Tentokrát se budou učit, jak se pohybovat v přírodě a jak ji pozorovat tak, aby nerušily její obyvatele. 

Program je vhodný pro děti od 6 let a je potřeba si na něj rezerovovat své místo. Cena pro malého zájemce je 60 korun a pro rodiče nebo jiný dospělý doprovod 30 korun. Více informací o muzejní neděli najdete zde.

Má pršet, víkendový program jistí kino Central

Na víkend meteorologové nehlásí právě květnové počasí, venku se to bude více podobat aprílové předpovědi a tak poslední víkendová pozvánka zamíří do pohodlí a hlavně do sucha a tepla kinosálu Bio CentralV pátek se promítá česká filmová novinka o polistopadové první dámě Olze Havlové, kterou diváci uvidí jako neúnavnou disidentku i jako zcela praktickou ženu a parťačku někdejšího prezidenta Václava Havla. 

Pokud holdujete bezmasé a rostlinné stravě, zvou vás pracovníci kina v pátek v podvečer na další z řady veganských večeří. Přátelské setkání začíná v 19 hodin a i tentokrát se ponese v duchu „uvař veganské jídlo, přijď s veganským jídlem, nabídni veganské jídlo, ochutnej veganské jídlo, bav se nejen o veganském jídle“.

Na malé filmové nadšence v sobotu čeká odpolední film Hurá do pravěku! a v neděli snímek Zvonilka a piráti, který doprovodí dětská dílna. Kompletní program kina Bio Central najdete zde.

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Festival Divadlo evropských regionů a Open Air Program mění svůj název a logo

Pořadatelé mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a jeho mladší části se rozhodli, že festivalu změní název i jeho logo a související grafika.  Zatímco loni, kdy se festival uskutečnil pouze v komorní podobě s podtitulem Letos jinak, letos by měl 26. ročník…
Čtěte více

Nová expozice o královské historii Hradce zabere dvě patra Muzea východních Čech

Město Hradce Králové chystá o své královské historii rozsáhlou stálou výstavu, kterou by návštěvníci Muzea východních Čech mohli obdivovat už v létě ve druhém a třetím patře. Dodavatel stálé expozice zajistí také osvětlení, audiovizuální a IT techniku a další potřebné prvky…
Čtěte více

Inscenace Klicperova divadla i Draku jsou k vidění online na portálu Dramax

Podobně jako si můžete předplatit třeba filmy a seriály díky službě Netflix, tak nyní můžete z domova sledovat také záznamy divadelních představení. Do nového videoportálu Dramax za zapojila i hradecká divadla - Drak a Klicperovo divadlo, které tak můžete podpořit v době…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme