Zveme: Hradecké nábřeží přivítá o víkendu jazzovou pouť

Jazz bude znít nábřežím už v sobotu
Jazz bude znít nábřežím už v sobotu | autor: mmhk.cz

Už máte plány na víkend? Pokud stále ještě tápete, kam se ve svém volnu vydat, nechte si poradit od naší tradiční páteční pozvánky. V ní vám každý týden přinášíme tipy na zajímavé akce v Hradci Králové a blízkém okolí. Tentokrát si určitě nenechte ujít Nábřežní jazzovou pouť, která do města zavítá už po osmé v řadě, farmářské trhy nebo piknik v parku, či další kulturní akce.

Nábřeží se promění v jazzovou pouť

Po osmé v řadě zavítá na hradecké nábřeží jazz. Letošní Nábřežní jazzová pouť v sobotu 6. srpna v 16 hodin na Smetanově nábřeží. Druhé pódium bude letos ucafé&music baru Náplavka. „Poprvé na nábřeží zahrají oba protagonisté legendárního Ventil Dua. Martin Brunner, zakladatel a dlouholetý šéf i dramaturg festivalu Jazz Goes to Town a hráč na flétny, zahraje s výtečným kytaristou Jaroslavem Šindlerem, Jiří Vyšohlíd, herec a hudební tvůrce slavné éry DRAKu – držitel ceny Thalie, se obklopil mladými muzikanty v kapele Dragon Brew,“ slibují nevšední podívanou organizátoři akce. Chybět nebude ani další hudební zastoupení. Těšit se můžete třeba i na náchodský Swing Sextet s kytaristou Pautem Batto Jr, který pochází ze Slovinska.

Farmáři rozbalí své stánky v Gayerových kasárnách

Kam na velký víkendový nákup? Zajít můžete tuto sobotu na farmářské trhy do Gayerových kasáren. Otevřeno je jako již tradičně od 8 do 12 hodin a těšit se můžete na desítky stánky s čerstvou zeleninou a ovocem, pečivem, mléčnými výrobky či uzeninami. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami pěstitelé, chovatelé či malozpracovatelé, kteří ve své činnosti kladou především důraz na kvalitní suroviny a ekologický způsob zemědělství. Vstup na akci je zdarma, další trhy se odehrají za čtrnáct dní, tedy v sobotu 20. srpna v obvyklém čase a na obvyklém místě.

Na veganský piknik se těšte do Šimkových sadů

Najíst se můžete také na originálně pojatém pikniku. Bude veganský a těšit se na něj můžete v sobotu od 14 hodin v Šimkových sadech. S sebou si stačí vzít deku na sezení a něco dobrého, o co se můžete podělit i s ostatními návštěvníky akce.

Jednu z divácky nejoblíbenějších oper promítne kino Central

Téměř tři hodiny trvající příběh z exotického prostředí. To je Madame Butterfly od Giacoma Puccinihy z roku 1904, kterou tuto neděli uvede v záznamu z Metropolitní opery v New Yorky kino Bio Central. Divácky velmi úspěšná inscenace zesnulého filmového a divadelního režiséra Anthonyho Minghelly otevírala v Metropolitní opeře sezónu 2006/2007. Děj tragické opery o dvou dějstvích se odehrává na počátku 20. století v japonském městě Nagasaki. Promítání začíná ve 13 hodin a 30 minut, vstupenku zakoupíte v předprodeji nebo přímo na místě za 250 korun. Kino kromě toho také každý večer promítá filmy za sympatických 40 korun v rámci Hradeckého filmového léta. 

 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Hradecké Bio Central už ožívá, divadla se na provoz chystají

Kultura ve městě začíná pomalu ale jistě ožívat. Hradecké Bio Central už od pondělí promítá. Přístup do sálů je za daných vládních podmínek. Stejně tak se po více než půlroční pauze chystají rozjet provoz i Divadlo Drak či Klicperovo divadlo. Hradecké multikino Cinestar má zatím…
Čtěte více

Hradecká kina a knihovna se 11. května probudí, divadlo zatím zůstane zavřené

Od pondělí 11. května mohopu některé instituce obnovit provoz, který byl zastaven kvůli koronavirové nákaze. Sály kulturních zaříezní se mohou zaplnit stovkou lidí, samozřejmě za dodržování určitých podmínek rozestupů a použití ochranných pomůcek. V Hradci například činnost…
Čtěte více

Letní kino Širák zahájí sezonu s Frediem Mercurym

Tuto sezónu zahájí letní kino Širák v Hradci Králové hudebním filmem Bohemian Rapsody. Promítat se bude ve středu 5. června ve 21:30. Diváci v letním kině u řeky Orlice uvidí během tří měsíců na pět desítek filmů. Pravidelné promítání skončí na konci srpna. Návštěvnost kina…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme