Štítky: | Kultura | Sport | Fotbal | Pozvánka | Amfiteátr Chlum |

Zveme: Hradec prozáří světelné malby, Chlum rozezní rock a punk

Foto | Czech the Light
Foto | Czech the Light

Páteční večerní tmu v Hradci Králové prozáří světelné obrazy. Od deváté hodiny večer se totiž uskuteční speciální projekt s názvem Czech the Light, který na hradecké nábřeží nedaleko náměstí Svobody přiveze sice novou, ale velmi oblíbenou, malířskou a fotografickou techniku - „malování světlem“. Na festival rockové a punkové hudby královéhradeckých interpretů zve v sobotu po celý den Amfiteátr na Chlumu nedaleko Hradce Králové. Víkendová pozvánka zamíří také za fotbalovými Votroky, kteří se v netradiční čas i den sejdou pod lízátky spolu s týmem Loko Vltavín. 

Malování světlem na Tylově nábřeží

Interaktivní světelný workshop s názvem Czech the Light, na kterém se kreativně a výtvarně může „vyřádit“ celá rodina, je založený na malování libovolných tvarů či obrazců světelnými štětci, při čemž jako plátno slouží tma. 

I proto začíná akce, ze které si může každý přinést na památku jedinečnou fotografii, v pátek až v devět hodin večer, kdy se stmívá. „Na workshop doporučujeme si vzít vlastní fotoaparát se stativem. Malovat tak může najednou hned několik skupin návštěvníků workshopu,“ říkají organizátoři z agentury Czech Tourism. Vstup na workshop, který se uskuteční na Tylově nábřeží u náměstí Svobody, je zdarma a vhodný je pro všechny věkové kategorie, začíná v pátek ve 21 hodin. 

Chlumfest už staví stany, chystá občerstvení a kapely ladí repertoár

Chlumfest, který v loňském roce spatřil poprvé světlo světa, je multižánrový festival, na jehož programu návštěvníci najdou bohatý výčet zajímavých kapel převážně z Královéhradecka. „Letos zahrají kapely, které sice nejsou na denních playlistech našich médií, ale mnohé z nich si už dveře do nahrávacích studií otevřely. Žánrově na Chlumfestu ochutnáte od rockpopu až po punk,“ zve Jakub Zvěřina z Amfiteátru na Chlumu. „Kapely jsme vybírali s přihlédnutím k tomu, co nám samotným připadá kvalitní, zajímavé a hlavně takové, u kterých se rozhodně nebude nikdo nudit,“ uzavírá svou pozvánku Jakub Zvěřina a zve třeba na dívčí kapelu K2, která mate svým jemným vzezření, ale hraje poctivý rock. 

Stejně jako vloni, tak i letos Amfiteátr na Chlumu nedaleko Hradce Králové roztočí Chlumfestem letní sezónu pravidelných koncertů a divadelních vystoupení. Kompletní program pro letošní rok najdete také na našem portálu na odkazu zde.

Votroci budou hrát už v sobotu od 16 hodin

Sobotní odpoledne bude, v netradiční den i čas – už od 16 hodin, patřit královéhradeckým Votrokům, kteří se pod Lízátky postaví proti nováčkovi v soutěži Loko Vltavín. 

Sobotní soupeř, který do Hradce Králové přijede z pražských Holešovic je sice nováčkem Fotbalové národní ligy, ale už dokázal některé své protivníky nepříjemně zaskočit. „Zápas někdo může vkládat do roviny těch jednoduchých. Může to k tomu svádět, to je pravda, ale například náš domácí zápas se Střížkovem zas až tak jednoduchý také nebyl. My chceme v sobotu zvítězit, s diváky se rozloučit pěknou hrou a získat tři body,“ uvedl k poslednímu domácímu zápasu ligy Bohuslav Pilný, asistent trenéra Prokopce.

Pro hradecké fanoušky to je poslední domácí zápas Fotbalové národní ligy a pro hradecké hráče to bude předposlední souboj. Po sobotním utkání s Loko Vltavín je ještě čeká zápas se sousedy z Pardubic, který se odehraje ve středu 4. června od 18 hodin na hřišti soupeře. 

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Díky městským dotacím se tenisté dočkají nové antuky a další sportovci tribun či šaten

Mezi provozovatele sportovišť rozdělí město Hradec Králové dotace ve výši více než 4,16 miliony korun. Třeba TJ Sokol Hradec Králové bude moci zastřešit tribuny a hlasatelny a tenisté se dočkají generální rekonstrukce a výměny povrchů devíti antukových kurtů. Město tak…
Čtěte více

Filharmonie vrací částky předplatného, ale také plánuje novou sezónu

Hradecká filharmonie od nového roku vrací částky za zrušené koncerty a s telefonáty přicházejí osobní příběhy jednotlivých návštěvníků. Život bez kultury je hlavně pro abonenty, kteří nevyužívají internet, náročný. Filharmonie ale i v této nejisté době plánuje a připravuje novou…
Čtěte více

Hradec podpoří sport a kulturu více než devíti miliony korun

Hradec Králové vyplatí v rámci dotací přes devět milionů, které rozdělí mezi 38 sportovních a 34 kulturních organizací nebo spolků. Sportovní kluby, které pracují zejména s dětmi a mládeží, dostnou od radnice osm milionů korun. Na podporu uměleckých těles a spolků…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme