Zveme: Do Krňovic můžete za veterány, léto přináší i spoustu hudebních akcí

Do Podorlického skanzenu v Krňovicích se v sobotu sjedou auto i moto veteráni.
Do Podorlického skanzenu v Krňovicích se v sobotu sjedou auto i moto veteráni. | autor: krnovice.cz

V Hradci Králové právě skončila jedna z největších hudebních událostí, festival Rock for People, ale nezoufejte, i o nadcházejícím víkendu je z čeho vybírat. Šrámkův statek v Pileticích například dnes večer zahajuje cyklus Léto na statku koncertem písničkáře Miroslava Palečka. Hrát se bude i v hradeckém Country Clubu Lucie, v Třebechovicích zase pořádají v sobotu hudební festival Cihelna fest, kde uslyšíte třeba Bohuše Matuše nebo Vyhoukanou Sowu. Do skanzenu v Krňovicích se můžete zajet podívat na automobilové i motocyklové veterány, zavítat můžete i do hradeckého muzea, na farmářské trhy nebo na nedělní promenádní koncert.

Léto na statku v Pileticích

Šrámkův statek v Pileticích v pátek v 19 hodin zahájí cyklus Léto na statku 2017. Repertoár písničkáře Miroslava Palečka, složený z "Ježkáren" a z jeho dalších aktivit, tvoří základ autorského písničkového recitálu. Nechybí ani největší hity P+J - Hele lidi, Valčíček, Prodavač limonád, Slušovická romance, Petřínská rozhledna, Na věky tu přeci nejsi… Nestárnoucím písničkám nechybí melodičnost, nadhled, humor a svérázný písničkářský pohled na svět, který je posluchači sdělován kultivovaným a srozumitelným jazykem. Občerstvení je zajištěno.

Letní procházky muzeem

Od začátku července až do 1. září láká na pravidelné komentované prohlídky Muzeum východních Čech. Vždy od úterka až do pátku od 10:30, 13:30 a 15:30 hodin se uskuteční takzvané Procházky muzeem. Výjimečná monumentální budova muzea vystavěná v letech 1909–1912 podle do detailů zpracovaného návrhu architekta Jana Kotěry pro prezentaci stále se rozšiřující sbírky tehdejšího Městského muzea. Poznejte architekturu a historii jediné národní kulturní památky v Hradci Králové. Vstup je 60 korun, snížený 30 korun.

Hradecké farmářské trhy

V sobotu dopoledne opět obsadí Gayerova kasárna pravidelné farmářské trhy. Návštěvníci zde najdou stánky se širokým sortimentem českého zboží a jarní nabídkou. Své výpěstky a výrobky budou prezentovat sami pěstitelé, chovatelé či malozpracovatelé, kteří ve své činnosti kladou především důraz na kvalitní suroviny a ekologický způsob zemědělství. Vstup je volný, otevřeno je od 8 do 12 hodin.

Cihelna fest v Třebechovicích

Na sobotním hudebním festivale v třebechovickém Kulturním domě vystoupí například Bohuš Matuš, Vyhoukaná Sowa, Fredie Mercury revival, Olympic revival a další. Cena vstupenky je v předprodeji 200 korun, na místě zaplatíte 300 korun, studenti 200 korun a děti do 15 let mají vstup zdarma.

Setkání s veterány v Krňovicích

Již 8. veřejné setkání majitelů veteránů v Podorlickém skanzenu v Krňnovicích se koná v sobotu od 10 do 17 hodin. Můžete se těšit na výstavu historických automobilů, motocyklů a traktorů, bude možnost povídat si o začátcích automobilismu, srovnávat značky, budou se prezentovat vozidla do roku výroby 1950. "Pokud chcete vidět co nejvíce vozidel, doporučujeme přijít mezi 10 a 14 hodinou," vzkazují pořadatelé. Parkování pro osobní vozy je přímo u skanzenu nebo u restaurace v obci Krňovice bezplatné.

Víkendové grilování s muzikou v Lucii

"Zveme všechny příznivce dobrého jídla a pití na pravidelné víkendové grilování s muzikou, které se uskuteční  na letní terase hudebního klubu Lucie NHK až do 2. září. Těšit se můžete na grilované speciality, pivo Svijany, Kozel, Pilsner Urquell, dobrá vína, míchané nápoje, zmrzlinové poháry a hudbu různých žánrů," láká hradecký Country Club Lucie.

Promenádní koncert

V neděli se v hradeckých Jiráskových sadech rozezní koncert v podání BRYS BAND pod vedením Martina Berdycha. Promenádní koncert začíná v 16 hodin.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

Zveme: Naučte se tango, vyražte na adventní workshopy nebo do divadla v noci

Víkend opět nabídne rozmanité kulturní i sportovní akce v Hradci Králové. Můžete fandit hradeckým hokejistům, vyrazit v noci do divadla Drak nebo se naučit tancovat argentinské tango. Adventní workshopy jsou v plánu hned dva, v Muzeu východních Čech a v Adalbertinu, kde si…
Čtěte více

Zveme: Na lampionovou slavnost či výstavu modelů železnic

Kam o víkendu vyrazit v Hradci Králové? Třeba na výstavu modelů železnic na hlavním nádraží nebo na lampionovou slavnost na hřišti Plácek. V Aldisu bude mít koncert Helena Vondráčková. Muzeum otevírá novou výstavu Vánoční variace. Hradečtí hokejisté vyzvou Olomouc, fotbalisté…
Čtěte více

Zveme: Můžete si zabruslit, zažít bojovku v nočním muzeu nebo pomoci Plachtě

Víkend bude v Hradci Králové opět nabitý pestrými akcemi. Sportovní fanoušci mohou podpořit hradecké hokejisty a basketbalistky nebo vytáhnout brusle a sami si zajezdit, opět dostane možnost bruslit i veřejnost. Milovníci přírody mohou pomáhat Na Plachtě, při výlovu rybníku…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme