Zveme: Do kina, divadla, na folklorní festival a na nábřeží mezi umělce

Nábřeží umělců v Hradci Králové.
Nábřeží umělců v Hradci Králové.

Víkendová pozvánka je opět nabitá akcemi podobně jako před epidemií. Zatím je stále nutné dodržovat platná protiepidemických opatření, ale vyrazit můžete na worshopy, dílny a hudební program letošního Nábřeží umělců. Koná se tradiční Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové, děti můžete vzít na Putování za perníkovou chaloupkou. Otevírá se koupaliště Flošna, promítá kino Bio Central i letní kino Širák, hrát začíná i hradecké Klicperovo divadlo a Galerie moderního umění pořádá vernisáž dvou stálých expozic a tří nových výstav.

Folklorní festival Pardubice - Hradec Králové

V pátek večer se v rámci Folklorního festivalu koná Pernštýnská noc na pardubickém zámku. V sobotu se pak program přesouvá do Hradce Králové. Od 12 do 16 hodin budou vystoupovat folklorní soubory Na hradeckém rynku, letos v Letním kině Širák. "Prosíme diváky o dodržování platných protiepidemických opatření. Maximální kapacita areálu je 400 návštevníků v jednom okamžiku. Děkujeme za pochopení a přejeme příjemný kulturní zážitek," vzkazují organizátoři. V sobotu v 19 hodin pak začíná zábava na Šrámkově statku v Pileticích. Těšit se můžete na autorsky zpracované programy vyspělých českých souborů, příp. hostujících souborů z Moravy a ze zahraničí.

Klicperovo divadlo

Po dlouhé pauze začíná hrát také Klicperovo divadlo. Dnes je na programu od 19 hodin ve Studiu Beseda drama KDO SE BOJÍ VIRGINIE WOOLFOVÉ místo představení Lidé, místa, věci (vstupenky zůstávají v platnosti). V sobotu se hraje beznadějně vyprodané představení Hana. Inscenace Hana, která byla vůbec prvním představením pro veřejnost po více než půlroční pauze, měla dvě premiéry v úterý a ve středu. Nová dramatizace bestselleru Aleny Mornštajnové psaná přímo pro Klicperovo divadlo režíruje Diana Šoltýsová, která ve svých inscenacích nekompromisním způsobem odkrývá zákoutí ženské duše.

Nábřeží umělců

Tento týden obsadili hradecké náplavky umělci a pořádají workshopy a dílny v plenéru pro děti a veřejnost. Dnes v 16 hodin se můžete těšit na vernisáž 15. sympozia a taky na procházku po vašich vzkazech, přáních a básních, které pořadatelé průběžně instalují na zábradlí... Letošní téma je SVOBODA, LÁSKA a taky NADĚJE. Večer je v plánu hudební program začínající v 17 hodin Královéhradeckým kvartetem, pak zahraje Duo Jarsen, v 18 hodin následuje On line Session a večer zakončí hudební performance s živými bubny a tanečním rejem.

Galerie moderního umění 

Vernisáž dvou stálých expozic a tří nových výstav pořádá v sobotu od 15 hodin Galerie moderního umění. Představeny budou dvě nové stálé expozice Minulé století – dvacet osobností a Posledních padesát let, které se koncem loňského roku vernisáže kvůli epidemiologické situaci nedočkaly, a tři nové krátkodobé výstavy - Pozdní intimita, Frugo a Strom uprostřed krajiny.

Putování za perníkovou chaloupkou

Již 44. ročník Putování za perníkovou chaloupkou bude tuto neděli. Start je plánován mezi 8:30 až 12:30 z parkoviště u Lesního hřbitova, konečná MHD č. 9. Účastnický poplatek 30 Kč dospělí, 10 Kč děti (u rodinných pasů zdarma).  Tradiční trasa 6 km, individuálně lze prodloužit. Odměna v cíli - pokud ho najdete do 15:30 hodin. "Doporučujeme jídlo a pití na celý den (nebo podle toho jak dlouho bude bloudit), přiměřené oblečení a obuv, pláštěnku, tužku, vuřty na opékání  (v cíli), další své známě (v partě se jde lépe) a hlavně dobrou náladu," vzkazují organizátoři.

Zobrazit všechny akce na tento víkend

Přidejte si nás na Facebook a dozvíte se včas o aktuálním dění v Hradci Králové!Chcete vědět co se dělo přesně před rokem?

Navštivte naší Kroniku dění v Hradci Králové a dozvíte se nejen co se dělo ve městě a o čem se psalo, ale také teplotní minima a maxima, či jaké se konaly kulturní akce.

Zobrazit zpravodajství před rokem, dvěma, třemi, čtyřmi, pěti lety.

Komentáře ke článku

Přidat komentář ke článku

K tomtuto článku zatím nebyl vložen žádný komentář.
Váš názor nám není lhostejný, podělte se o něj také s ostatními uživateli a napište první komentář.

Vložit nový komentář

(nebude zveřejněn)
(nepovinné)

Přečtěte si také

ZVEME: Víkend ve znamení letních koncertů, nočního koupání, sladkostí a zmrzliny

Víkend v Hradci Králové slibuje pravé letní radovánky. Můžete vyrazit na Festival sladkostí a zmrzliny nebo na noční koupání na hradecké koupaliště Flošna. Bude se hrát fotbal - Votroci vyzvou Teplice, bude se koncertovat i ochutnávat víno. Do historického centra můžete vyrazit…
Čtěte více

ZVEME: Do letního kina, latino tančírny, na divadlo, koncerty i fotbal

Co nabídne Hradec Králové o víkendu? Kulturu i sport, bude se hrát fotbalové utkání i promítat fotbalové mistrovství. Amfiteátr na Chlumu zve na divadelní komedii, letní kino Širák hned na dva filmy, Šrámkův statek na koncert.
Čtěte více

ZVEME: Za dobré vysvědčení zdarma do aquacentra i do muzea

Začínají letní prázdniny a školáci je mohou zahájit v hradeckém aquacentru, které láká za dobré vysvědčení na volný vstup, nebo v hradeckém Muzeu východních Čech, které oslaví konec školního roku hledačkou inspirovanou motivy z výstavy Míly Fürstové. Dnes končí mezinárodní…
Čtěte více
Mohlo by se hodit
Doporučujeme